Різні види наживок, Различные виды наживок
Вирушаючи на риболовлю, кожен рибалка обов'язково бере з собою кілька видів наживки. Це й не дивно, риба, як і людина, теж хоче різноманітності і раціон харчування риби також повинен бути широким. Причому наживка повинна бути свіжою і привабливою.
Існує безліч наживок і повністю універсальних не існує. Хоча якщо придивитися до навозному черв'яка, то на нього ловитися практично всі види риб, навіть щука в період жора може поласувати ім. Перевагою хробака є його всюдисущість, його легко можна нарити самостійно, не витрачаючи ні копійки грошей. Також мотиль добре користується успіхом, оскільки є повсякденним в раціоні харчування. Завдяки яскравому кольору, мотиль привертає найобережніших риб. Середовищем існування мотиля - це водойми з мулистим дном зі стоячою водою. Ефективний цілий рік, крім літніх місяців. Личинка м'ясної мухи або опариш, також дуже гідна насадка для всіх видів риб, виключаючи хижаків, крім окуня.
Добре зарекомендували себе пінопластові кульки. Їх можна придбати в будь-якому рибальському магазині, вартість їх копійки. Якщо час дозволяє їх можна виготовити самостійно, для цього знадобитися сам пінопласт і фломастер, бажано без запаху. Пінопласт хороший тим, що він добре сидить на гачку, дрібниця його збити не може. У воді може бути скільки завгодно. Трохи піднімаючи гачок з дна, він сильно приваблює рибу, особливо велику. Відмінно застосовувати пінопласт разом з черв'яком, мотилем або опаришем.
Є так звані персональні насадки, наприклад хрущ - ідеальні ласощі для головня, жаба - для сома та інші. Наживку слід вибирати залежно від погодних умов, пори року і доби, типу водойми і т.д. Дуже примхливі до наживок плотва і карась, протягом дня їх смаки можуть змінюватися, а то і взагалі припиняють ловитися на все. Рухомі насадки більш ефективні, вони своєю грою приманюють саму обережну велику рибу.
Такі наживки як горох, перловка, манка, мастирка, м'якуш білого хліба, також ефективні при правильному застосуванні - це так звані рослинні наживки. Рибалка, не маючи в наявності даних наживок на великий успіх розраховувати не зможе, оскільки, вони є ще й підгодовуванням, якщо їх перемішати з дерном і періодично підгодовувати. Ці приманки більш бажані в літній період.
Наживку також потрібно красиво піднести, наживляючи хробака на гачок, слід залишити невеликий кінчик, щоб він дражнив рибу. Занадто великий кінчик залишати не варто, або сповзе або відкусить риба і залишить вас з носом. Пінопласт нажівляется так, щоб жало гачка стирчало, туди ж можна почепити опариша або мотиля.
Багато хто вважає, що на велику приманку, повинна клюнути тільки велика риба. Насправді це велика омана, розмір наживки повинен бути трошки менше розміру рота середньої рибки. Чіпляючи великий шматок, ви не тільки швидше витрачаєте приманку, але і просто годуєте рибу, яка просто збиває її з гачка.
|