Риболовля в лютому, Рыбалка в феврале
Лютий - останній місяць зими, холодний, примхливий. Дуже часті завірюхи, снігопади, відлиги, а також - сильні, холодні вітри. Так що в такий час не вийти взяти з собою класичну гітару і поспівати з друзями пісні під багаття. Але скоро весна і літо, час коли такий інструмент буде до речі. Бардавська пісня рибалкам не чужа. Ще трохи і вечорами біля озер будуть чутні звуки гітари з текстами на кшталт "ловись рибка і краще велика", принаджуючи своїми переливами струнних звуків, ранкове клювання.
У лютому погода може різко змінюватися протягом дня: з ранку може бути яскраве сонце, а до полудня піде густий сніг. А ввечері знову прояснення, на небі добре видно зірки.
У цьому місяці дні починають помітно збільшуватися.
Погода також впливає на успіх лову. Так, в теплі дні риба ловиться на самі різні снасті, а варто тільки подути північному вітрові, як клювання тут же припиняється.
Через рясно висипаному снігу досить важко пересуватися по водоймі і виявити кромку льоду. У такому випадку слід знайти яку - небудь височину, піднятися на неї, і по відтінку снігу можна буде вже розглянути контур берега.
Рибалкам необхідно перевіряти при спуску з берега пешней сніг і лід.
Де ловити?
У першій половині лютого риба млява. Лише в останній декаді місяця напівсонні річкові жителі починають потроху приходити до тями і виходити з зимувальних ям. Якщо погода сприятлива, то в кінці лютого на великих водосховищах і річках починаються перші пересування риб'ячих косяків.
У цьому самому короткому місяці найкраще ловити рибу на великих повноводних і глибоких водоймах. Також можна випробувати ловлю на багатьох віддалених ділянках водойм. Однак, в цілому ж цей час рибалки вважають мертвим сезоном, називаючи лютого глухозимье і безнадією.
Замори.
До початку місяця у водоймах найбільш несприятливий кисневий режим. Так, з одного боку, вся поверхня водоймища покрита товстим шаром льоду і снігу. З іншого боку, торішня водна рослинність відмерла і почала гнити, споживаючи у великих кількостях розчинений у воді кисень.
Якщо ж зима досить сніжна, з різкими коливаннями температури і суворими тривалими морозами, то в деяких місцях виникають заморозки. І тоді багато підводних жителів гинуть через дуже різке зниження вмісту кисню.
Особливо згубно кисневе голодування для форелі, щуки, судака. Кілька легше його переносять язь, лящ. А карась і лин зариваються на зиму в мул, виживаючи при цьому навіть в самі жорстокі морози.
Способи лову деяких риб.
У середині місяця окунь підвищує свою активність. Найчастіше в цей час він попадається на зимову вудку, з насадженим на гачок великим мотилем або червоним гнойовим хробаком, а також на мормишку і дрібну окуневу блешню. Бере окунь дуже різко.
Іноді на зимову блешню або жерлицу може попастися невелика щука.
У лютому добре ловиться закінчив нерест минь. Його можна вудити як на мертву рибу, так і на шматочки риби.
Після сплячки починає клювати і лящ. Вудять його на мормишку або поплавцевими вудками, з підсадки на гачок мотиля.
У дельтах річок і в затоках деяких водосховищ удят червоноперку на мормишку, використовуючи як наживки черв'яків, сало або мотиля.
Частіше починає ловитися тарань, густера, плотва. Зазвичай вони клюють тільки на світанку і вночі. З'являються на дрібних місцях, поблизу берегів біля кущів. Насадку вони беруть ще мляво, тому від рибалки потрібно терпіння і вміння поводитися зі снастю.
Досить успішно в цей час ловитися йорж. Вудять його зимовою вудкою з тонкою волосінню, грузилом з 2 або 3 дробинок і легким поплавком. Краща насадка - мотиль або дрібний гнойовий черв'як.
|