Риболовля в аномальній спеці, Рыбалка в аномальной жаре
Останні кілька років погода влаштовує нам сюрпризи. Все частіше і частіше влітку стоїть аномальна спека. І складніше завжди тим, хто любить або воліє риболовлю на озері. Звичайно, стояча вода на відміну від проточної прогрівається набагато швидше, тому температура може досягати високих меж. Так само похід на риболовлю на кілька днів теж наврятлі принесе багато задоволення: не кожному захочеться ночувати в жарку задушливу погоду в наметі.
Південним регіонам доводиться найскладніше. Якщо допомагають і гроші, і час, то можна помандрувати трохи на північ. Ось тут і можуть стати в нагоді готелі, які спеціалізуються на полюванні чи риболовлі. Варто зауважити, що на жаль не всі можуть дозволити собі такий відпочинок, і тут вже нічого зробити не можна-доведеться пристосовуватися до того, що є. Щоб добре порибалити необхідно вибрати вудилище. Вибирати його потрібно, враховуючи сам горизонт лову, а він пов'язаний безпосередньо з термокліном. Визначення його межі є найважливішим чинником в риболовлі в жарку погоду. Риба - холоднокровна тварина, тому при підвищенні температури води у водоймах відчуває вона себе не дуже комфортно.
У задушливу погоду вона весь час у русі, шукає більш підходящі місця для свого існування. Вона завжди дотримується вище межі термокліном, і рухається за ним. Тому знайти цю межу дуже важливо для будь-якого рибалки. Риболовля на озерних водоймах завжди складна, тому що змін температури води може бути декілька. Тому цілком невірно вислів про те, що якщо жарко- треба шукати рибу ближче до дна.
Найбільш підходящим вудилищем для такої рибалки є болонське вудилище. Діаметр волосіні найкраще вибрати до 0,2 мм. Особливих критеріїв не має вибір наживки. Ловлю найкраще починати з самого дна і поступово просуватися вище. Зупинятися в тому місці, де клювання стає постійним. Не варто забувати, що під час спеки клювання днем набагато краще ніж увечері. Особливості прикормки в спеку також нету, єдине - у спекотну погоду варений корм може дуже швидко прокиснути. Тому такий краще не використовувати, а обходитися сухим, або використовувати його відразу, до його окислення і настання сильної спеки.
|