Реалізація клювань риби - як зловити більше, Реализация поклевок рыбы - как поймать больше
На риболовлі дуже важливо реалізовувати клювання. Адже від цього повністю залежить результат. Розглянемо, як клюють окремі види риби на поплавочні снасті, як клювання проявляються на поплавці, і що може зробити рибалка, що б збільшити кількість спійманої риби.
Нерідка ситуація, коли поплавок залишається нерухомий, а насадка зникає. Це явище частіше пояснюють: - "об'їла дрібниця". Але насправді, це і є пропущене клювання.
Можливо, вона не була помічена через грубості, зайвої ваги, оснастки. А можливо, неправильно був обраний спуск, - зайве велика кількість волосіні виявилося на дні, можливо наживка не сприяла більш активному клюванню. У всякому разі, якщо часто "об'їдає дріб'язок", то рибалці краще зайнятися своєю оснащенням і підбором способів лову.
упевнені клювання
Коли поплавок піднімається і лягає на воду, або коли він плавно йде в бік і зникає у воді, то рибалці легко підсікти рибу, що клюнула. Реалізація клювань риби - як зловити більше, Реализация поклевок рыбы - как поймать больше
Впевненою покльовці сприяє:
Тонка снасть і легкий поплавець. Тоді риба не лякається оснастки і всі її руху чітко реєструються на поплавці і добре видно рибалці.
Правильний підбір наживки і її розміру. На наживку, яка за смаком рибі, відсоток впевнених клювань більше. А дрібна наживка заковтується частіше. З великої ж, може виникнути метушня ...;
Впевнене клювання може зробити будь-яка риба.
Але в основному так систематично клюють тільки хижаки або близькі до них: - окунь, язь, головень, бичок та ін.
З явними НЕ хижаками проблем набагато більше.
Уклейка й інша верхова риба
Клювання уклейки чіткі, і взятий корм вона, як правило, не випускає. Жадібність її клювання швидше відбувається через постійної конкуренції всередині зграї швидкої верхової риби.
Клювання відбувається або на втоплення, або на підйом. Це залежить від початкового положення риби відносно насадки. Якщо клювання розподіляються приблизно порівну - половина на втопився, половина на підйом, значить горизонт лову обраний правильно.
Якщо поплавець в основному тоне, то уклейка атакує зверху, і потрібно зменшувати спуск волосіні. Якщо поплавець більше викладає, - отже навпаки. Вибір горизонту лову вельми важливий при лові верхової риби та характер клювань допомагає з цим визначитися.
Оснащення застосовується найлегче, повідець короткий, а підпасок такої маси, що б він чітко керував поплавком (викладав поплавок) при його піднятті.
Плотва, густера
Ці риби багато в чому схожі і клюють в общем-то подібно.
Якщо насадка плотві подобається, а снасть її не лякає, то вона частіше клює, по своєму, впевнено, - пара распробних посмикувань і потім відведення покладка. Тому реалізувати такеу клювання не складно.
Але буває, що значний відсоток можуть становити так звані "плотвіні полупоклевкі" - поплавок миттєво йде у воду і повертається на місце. Тобто риба дуже швидко проходить повз насадки, вистачає її одним махом, і тут же випльовує.
Зловити плотву при такому клюванні практично не можливо навіть штекером, не кажучи вже про махову вудку. Тому потрібно займатися налагодженням снасті і підбором насадки.
Також рекомендується розмістити гачок таким чином, що б він тільки лише торкався дна.
На підйом плотва практично не клює. Тому краще всього поставити підпасок самої мінімальної маси, а поводок можна використовувати вельми довгий. Реалізація клювань риби - як зловити більше, Реализация поклевок рыбы - как поймать больше
карась
Клювання карася не складна, і частіше впевнена - або на втоплення, або на підйом. Це залежить в основному від положення подпаска. Якщо він лежить на дні, то риба, піднімаючи гачок, видасть клювання на підйом. Якщо гачок висить у дна (стосується дна), то і клювання будуть скоріше на втопився.
Карась дає частіше впевнені клювання
Для впевненої реєстрації клювань карася, крім чуйною тонкої снасті, рекомендується ставити короткий поводок - 10 - 15 см, і підпасок такої маси, що б його підняття чітко фіксувалося поплавком.
Невпевнені клювання карася, - тривалі посмикування, - швидше свідчать про зайвої крупності насадки. З дрібною насадкою карась зазвичай розправляється впевнено. Але справа може бути і в горезвісній примхливості карася, - при мусольних поклевках знову ж потрібно зайнятися підбором насадки.
лящ
Звичайна Лещев клювання з дна - на підйом. Точно також, як і у випадку з карасем, важливо підібрати підпасок, що б його підняття чітко показувалося поплавком і застосувати короткий поводок. Для ляща його довжина повинна скласти 15 - 20 см.
Лящ відмінно клює на тонкі оснастки
Але чекати впевненою клювання ляща, - поплавок лягає, потім йде в бік і тоне, - звичайно ж не варто. Відсоток таких випадків вкрай не великий, тому потрібно підсікати при перших ознаках підняття поплавка.
Багато що залежить і від розміру насадки. Якщо вона маленька, то підсікання повинна бути не замедлітельной, як тільки поплавок піде вгору (насадка в роті у риби).
А якщо лов ведеться на велику насадку, наприклад пучок черв'яків, то краще звичайно трошки почекати. Рекомендується сосчетать про себе до двох, а потім робити підсічку. Рибі потрібен час, щоб повністю заковтнути насадку.
короп
Насправді відсоток впевнених клювань коропа, коли поплавок плавно йде в бік і під воду, досить невеликий. Найчастіше короп клює точно також як і плотва - блискавично - швидко втягує приманку в рот, і якщо та не сподобалася - тут же випльовує.
Короп може об'їдати гачок не помітно
Короповий поплавок з товстою антенкой таку клювання не показує. Що б її побачити потрібно встановлювати поплавок до 1 грама з тонкою антенкой. Але і реалізувати більшість подібних клювань коропа вельми складно, особливо на махову вудку. Зі штекером це зробити дещо простіше. Реалізація клювань риби - як зловити більше, Реализация поклевок рыбы - как поймать больше
Для збільшення відсотка реалізації клювань коропа, окрім застосування легкого оснащення, бажано розташувати гачок з насадкою, так що б він тільки лише торкався дна або ж висів біля дна.
|