Про риболовецькі снасті, О рыболовных снастях
Давайте трохи поговоримо про снасті, тому що іноді саме від цього залежить розмір і якості Вашого улову. Наприклад я користуюся недорогими вудилищами і спінінгами. Я вважаю, що це - кому як засоби дозволяють. Головне - оснастка, тому що найчастіше обловлюваних товаришів з дорогими вудилищами саме через те, що у них снасть груба, а в мене просто тонкий повідець. Про риболовецькі снасті, О рыболовных снастях
При лові на "болонку" вибір слід робити виходячи з декількох чинників:
1. Яка риба мешкає у водоймі?
2. Яку рибу Ви збираєтеся ловити?
3. Якщо це зарослий ставок, то необхідно враховувати той факт, що тонкий повідець може рватися при зачепах за водорості або чагарник, а на грубу снасть риба бере наживку набагато гірше і обережніше.
4. Якщо це річка, необхідно враховувати швидкість течії і т.д.
З власного досвіду: у мене кілька вудлищ довжиною від 4 до 6 метрів. Зазвичай ловлю з берега, тому на всіх котушки безінерційні. Наприклад для лову окуня, щуки на живця використовую 4-метрове вудилище, волосінь 0.3 мм, поплавець від 4 до 6 грам. На окуня - без повідка, просто гачок відповідний. На щуку - короткий металевий повідець і трійник. Правда якщо береться хороша щука - доводиться чимало поборотися, щоб підвести її до берега. В цьому випадку краще використовувати вудилище спінінга.
Для лову білої риби (карася, невеликого коропа, лина, плотви, густери, подлещика) використовую 5-, 6-метрові вудлища з основною волосінню 0.2-0.25мм, поплавок від 0,5 до 1,5 грама в залежності від водойми і умов лову, обов'язково (!) поводок 0.10-0.15 мм. Гачок вибираю в залежності від наживки: для хробака - один, для манки, мотиля, опариша, перловки - інший. Правда, якщо ставок зарослий, часто повідці рвуться і доводиться їх перев'язувати. Зате на таку снасть риба клює набагато сміливіше.
Також для лову з використанням годівниць використовую вудилища спінінгів з волосінню 0.3 мм. Два гачки на повідках 0.2-0.25мм.
Для лову на блешню, природно - спінінг. А ось вудилище, котушку і товщину волосіні необхідно вибирати залежно від ваги приманки. Якщо це вертушка "нулёвочка" або "одиничка", волосінь беру 0.12мм. Ну і далі по зростаючій.
Ще один момент. Завжди обов'язково з собою беру підсак - навіть якщо ймовірність того, що клюне хороша риба дуже мала, все одно лежить поруч в розкладеному вигляді. Тому що кожен раз, коли він потрібен, його немає під рукою.
І не забудьте про прикормці, іноді без неї просто не обійтися - можна залишитися без улову. Кілька рецептів найпростіших підгодовувань:
1. Розмочити панірувальні сухарі, змішати з землею або піском. Якщо є, можна додати пресований комбікорм. Якщо немає панірувальних сухарів, можна використовувати будь хлібобулочні вироби.
2. Панірувальні сухарі, пшоно, мелені чорні насіння також змішуються з піском.
ЧтоЗімняя рибалка ж стосується зимової риболовлі, віддаю перевагу активний вид риболовлі - на "дир-дир" :) Звичайна вудка, бажано з мотовильцем, зручно при пошуках риби на різних глибинах. Волосінь 0,1-0,15. А ось блешні вибирають так: біленька потежелее внизу, вище на відстані 8-10 см легше, але вже жовтенька. Якщо ловлю на "чортика" або "дракончика", вішаю одну штучку, але зазвичай на тих водоймах, де лов, риба віддає перевагу живу приманку - мотиля. Про риболовецькі снасті, О рыболовных снастях
Хорошого клювання і удачі!
|