Про коробку під зимові балансири. про коробку под зимние балансиры
У чому возити з собою балансири і блешні на зимову рибалку? - Питання не пусте. Можна, звичайно, їздити на рибалку і з одним єдиним балансиром і блешнею, які вже прив'язаний на вудку, або брати кілька вудок, на яких причеплені різні балансири і блешні, але все-таки краще мати з собою і деякий запас різноманітних приманок, які при необхідності легко замінити.
З однокрючковимі блешнями зазвичай проблем не виникає. Вони встромляються в м'який поролон і прекрасно там закріплюються; НЕ зчіплюються друг з одним, не дряпаються і ламаються. З блешнями, мають два-три гачки вже складніше: їх не увіткнути так, щоб гачки не стирчали в різні боки, особливо, якщо вони не впаяні, а причеплені до блешні через колечко або ланцюжок.
А з балансирами взагалі біда: їх треба якось зберігати окремо один від одного, інакше можуть обламатися хвости, а гачки затупитися або застромитися абикуди так, що не відразу і відчепили.
Хтось скаже: "так яка проблема? - Купи спеціальну коробку або пенал, і вози собі, скільки треба!" - Так ось в тому-то й річ, що купити хорошу коробку для зимових риболовецьких приманок не так-то просто.
У продажу є великі, місткі коробки, але вони не зручні тим, що займають занадто багато місця в риболовецькому ящику. Та й потреби тягнути з собою на риболовлю весь свій рибацький арсенал немає. Звичайно, якщо вирушаєте на риболовлю на тривалий термін або кудись далеко, де немає рибальських магазинів, то тоді інша справа. Тут і великій коробці з приманками місце знайдеться. Якщо ж на риболовлю їдемо на день, то, як правило, намагаємося взяти тільки найнеобхідніше, те, що може знадобитися, плюс невеликий запасец. Десятка балансиров йди блешень, на мій погляд в цьому випадку цілком достатньо. І коробочка тут потрібна невелика, але зручна, така щоб входила в кишеню або в ящику займала якомога менше місця.
Один час користувався спеціально купленим чохлом на застібці блискавки і начебто спочатку він мене влаштовував. Але тільки до тих пір, поки укладав туди лише кілька штук балансиров, які можна було розподілити подалі один від одного. А покладеш трохи більше, і все - починають зчіплюватися гачки, а то і взагалі устромляються не в поролонові прокладки, а в матеріал застібки-блискавки і тут зовсім біда: не знаєш, як їх звідти витягти. Якось на риболовлі довелося навіть лезом ножа від льодобуру вирізати гачок, так як складаний ножик якраз забув удома. Іноді й чохол-то розкрити важко, так як тройнічкі "замикають" її, якщо навіть і середню прокладку залишити вільно, а не встромляти в неї гачки, як на знімку.
Про коробку під зимові балансири. про коробку под зимние балансиры
Придбав під балансири іншу коробочку. Двостороння, по три окремих відсіку з кожного боку. Маленька, в будь-яку кишеню можна покласти, прозорі пластмасові кришки дозволяють легко вибрати і дістати потрібну приманку, не розкриваючи всю коробку (при цьому нічого не випаде і не загубиться в снігу). І міцна, і закриваються кришки спеціальними запорами щільно. Все б добре, але ... Відсіки замалі за розміром.
Довжина їх всього 55 мм, тому підходять тільки для невеликих окуневих балансиров і блешень. Під більші доведеться брати ще щось, а набивати кишені різними коробками теж не хочеться. Краще б уже все скласти в одне місце. І ще: дрібнуваті трошки відсіки в коробочці. Тройничок чуть побільше розміром вже впирається одним гачком в кришку і вона закривається насилу.
По одному балансиру класти в кожен відсік - це їм занадто "жирно" буде, в коробку тоді увійде всього 6 штук. Поклав по два разом; можна б і по три, так як увійдуть, але боюся, що "роздеруть" між собою і подряпають один одному фарбу.
Шукаю другий рік двосторонню коробочку з трикутним дном, спеціально призначену під балансири, але поки ніяк не попадається така в магазинах.
Про коробку під зимові балансири. про коробку под зимние балансиры
А в чому возите на риболовлю свої балансири ви, шановні читачі?
|