Вторник, 03.12.2024, 21:00
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Ноябрь » 28 » Прикормка по першому льоду, Прикормка по первому льду
21:24
Прикормка по першому льоду, Прикормка по первому льду

Прикормка по першому льоду, Прикормка по первому льду

Прийнято вважати, що по першому льоду підгодовування не потрібно і без неї можна обійтися. Цю думку в якійсь мірі підтверджується численними випадками, коли підгодовування або не працює, або навіть шкодить. Причина, мабуть, в тому, що ми неправильно її використовуємо; це стосується і складу, і техніки підгодовування. Спробуємо розібратися в цьому питанні. Мені здається, що вся справа у зміні поведінки риб у перехідний період між відкритою водою і утворенням крижаного покриву.


Становлення льоду для мешканців підводного світу, ймовірно, в чомусь схоже на ув'язнення людини у власному будинку, коли в ньому відключено електрику. Зовнішній світ відділений майже глухою стіною, ззовні припиняється доступ кисню, з кожним днем стає все темніше, запаси їжі виснажуються, тепло зберігається лише в локальних місцях. Життєві процеси уповільнюються; щоб дотягнути до весни, потрібно економити сили. Рибам все ж простіше виживати в таких умовах, так як вони істоти холоднокровні, тобто температура їх тіла відповідає температурі навколишнього середовища. Зниження температури уповільнює реакції організму риби менше рухаються. Але й харчування для підтримки їх життєдіяльності потрібно все менше. Риби, здатні накопичувати запаси жиру на весь період холодної води, впадають в зимове заціпеніння, або сплячку. До речі коропи, карасі і навіть лини, які з якихось причин зустріли зиму голодними клюють і з льоду, хоча і не кожен день. Різка зміна умов проживання в період становлення льоду позначається не тільки на рибах, але й на всіх мешканців підводного світу і в тому числі на поведінці кормових об'єктів риб. Характерно, що в перші дні льодоставу шляху проходження «мирної» і корми не збігаються. Риба спрямовується на більш дрібні місця. Можливо, це пов'язано зі збільшенням тиску під льодом, а можливо, причиною є зміна освітленості. Мені здається перше припущення більш правдоподібним. Деякі риби в перші кілька днів впадають у транс. Рибалкам добре відомо, та й сам я кілька разів спостерігав таке явище, коли мині, головні, язи піднімалися і притискалися до льоду спиною. У стані заціпеніння вони можуть перебувати досить довго. Практично всі мирні риби болісно переживають перші кілька днів льодоставу, чого не можна сказати про хижаків. Нічого дивного в тому немає, це лише підтверджує загальне правило: чим пассивнее «« мірная- риба, тим активніше хижак.

Прикормка по першому льоду, Прикормка по первому льду


підгодовування зімойПлотва, окуні, подлещики переносять цей короткочасний період без видимих ознак -болезні-, але деякі з них починають активно змінювати звичні місця стоянок. Більшість окунів як дотримувалися прибережної зони і звалили в глибину, так і залишаються там. Мабуть, тільки великі особини частіше відвідують мілководні ділянки. Характерно те, що окуні збираються в зграї, які локалізуються в певних місцях.

Одиночні риби зустрічаються рідко. На дрібні місця виходить багато плотви, яка поводиться досить незвично. Вона швидко пересувається уздовж берега, потім відходить, повертається і знову відходить. Як не дивно, під час швидких рухів тіла плотва встигає схопити приманку, але абсолютно не реагує на підгодовування.

У ціпом складається враження, що мирні риби шукають місця стоянок, причому перші кілька днів після льодоставу вони відстоюються в локальних точках з відносно невеликою глибиною, а потім йдуть глибше, вже на зимові місця. Хижаки слідують за ними, супроводжуючи зграї плотви та подлещиков.

Така перволедная суєта риби в поєднанні з можливістю легко зробити скільки завгодно лунок дозволяє рибалкам включитися в активний пошук. І тут виникає питання про підгодовування.

Прикормка по першому льоду, Прикормка по первому льду


З одного боку, коли знайдена зграя окуня, підгодовування, можливо, і не потрібна, оскільки її відсутність легко компенсується новими лунками. У випадку з пліткою, якщо вона швидко переміщається, підгодовування може стати марною. З іншого - зграї подлещика теж активно переміщаються, але підгодовування дозволяє затримати під лункою кілька риб. Загалом, не так все однозначно. Спробую навести кілька аргументів за і проти прикормки.
Навіщо потрібна прикормка?

Помилковість поширеної думки про те, що підгодовування покликана привернути рибу до обраному для її лову місця, знаходить чергове підтвердження по перволедью. Якщо підгодовування не ляже на шляху проходження риби або не потрапить їй під ніс відразу після підкидання в лунку, то ймовірність, що вона спрацює, невелика. Риба спеціально не шукає підгодовування, просто інстинкти ведуть її в місця, де зосереджується природний корм. Риба не знайома з законами міграцій рибалок, з підгодовуваннями і приманками. Тому найгірше, що може зробити рибалка, - сипати підгодовування в незнайомому місці. Картина часом ускладнюється і тим, що знайомі з минулого року місця тепер не працюють. Риба може встати приблизно на ті ж точки, що і в попередні роки, тільки коли період першого льоду закінчиться. Якщо звичайно, умови на водоймі не сильно зміняться. Вихід лише в одному - шукати рибу, а потім робити висновок, підгодовувати її чи ні. Після того як риба виявлена, на мій погляд, підгодовування в більшості випадків потрібна, але використовувати її слід осмислено.
техніка підгодовування

Прикормка по першому льоду, Прикормка по первому льду


Як підгодовувати, залежить від глибини і течії, а також від виду, розміру та концентрації риби, що перебуває в районі лунки. Найпростіше з невеликим окунем, оскільки концентрація і конкуренція в зграї велика.

Категория: Зима | Просмотров: 547 | Добавил: ViKing | Теги: Прикормка по першому льоду, Прикормка по первому льду | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$