Шанувальники риболовлі на безнасадочних мормишках в більшості своїй вважають, що вони імітують рухи рачка-бокоплава, але це хибна думка.
Зрозуміло лише те, що в процесі вудіння мормишка повинна повністю зображувати особливості руху комах під водою: дрібне тремтіння, незвичні переміщення, зависання на одному місці - ось базові з них.
Якщо ці рухи не виходить виконати, риби незабаром розпізнають обман, і після ні за що не спокуситься ні на яку приманку. Хоча слід додати, що на подражающую комахою безнасадочную мормишку (коли кількість коливань кивка менше ста за хвилину) практично завжди клює тільки лящ.
Від правильної гри блешнею залежить успіх лову на безнасадочную мормишку
Зобразити «правильну» гру блешнею не так просто, як це може здатися з першого погляду. Наприклад, якщо ловите на каплевидного або класичного конусоподібного «біс», довжиною більше 9 мм, не потрібно доводити частоту коливань кивка до більших величин. Найчастіше при використанні цієї приманки риб більше приверне неспішні коливання з сильним розмахом. Для «біс» діаметром 3-5 мм буде достатньо виконувати 20 - 150 коливань за хвилину, щоб отримувати впевнені клювання. Але рибалки, які серйозно ставляться до лову на безнасадочних блешні і ловлять не тільки лящів, даний вид проводки вважають це далеко не ідеальна гра блешнею.
Як показує практика, у риба більше цікава приманка, яка здійснює за одну хвилину приблизно 200 - 350 коливань. Для подібної гри кивка з даною частотою коливань використовуються вольфрамові конструкції мормишек- «чортиків», що мають короткий конусне або бочкоподібне тіло. Кількість коливань приманки, як можна точніше можна визначити лише експериментуючи, так як воно різне для кожного випадку.
Зрозуміло, що на глибині менше 5 метрів і при високій частоті коливань говорити про наслідування якого-небудь комасі не має сенсу, жодне з них пересуватися подібним чином не здатна. У цій ситуації риба буде реагувати виключно на створювані принадою коливання води або ж на вібраційне поле, які риба вловлює своїми сенсорними органами. Дані вібрації - це своєрідний подразник або умовний сигнал. Слід додати, що вплив вібраційного поля на рибу ще дуже мало вивчена, тому однакова приманка, яка гратиме з різною амплітудою і частотою, може як підвищити активність і апетит у риби, так і відлякати її. Для значної кількості стандартних мормишок високочастотний варіант гри не застосуємо.
З усього вище сказаного можна зробити наступний висновок: необхідно правильно підібрати мормишку і кивок, визначивши оптимальний спосіб їх взаємодії. Це поєднання забезпечить необхідні амплітуду і частоту для конкретних умов лову. Якщо у рибалки вийшло підібрати правильний варіант гри, який зацікавив рибу, хороший улов гарантований.
|