Четверг, 17.07.2025, 11:42
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Декабрь » 25 » Поверхневі і підповерхневі приманки, Поверхностные и подповерхностные приманки
21:04
Поверхневі і підповерхневі приманки, Поверхностные и подповерхностные приманки

Поверхневі і підповерхневі приманки, Поверхностные и подповерхностные приманки


На мій погляд, сама видовищна і захоплююча ловля хижої риби - на поверхневі, а так само підповерхневі приманки і думаю, багато хто з цим погодяться. Майже всі атаки приманки видно і нерідкі випадки, коли щука вилітає повністю з води, в надії урвати ласий шматок. Ось і я в цьому сезоні «підсів» на топвотери.

Знайти забійний воблер, який косив би будь-яку хижу рибу в будь-який час і в будь-якому місці мені не вдалося. Але зміг підібрати кілька воблерів, які в моїх умовах найчастіше не залишали без клювання. Цей огляд є суб'єктивним, що показує моє бачення лову в таких умовах. Більшість наведених в огляді воблеров відомі рибалкам, за деякими є вже багато статей, але про деякі, на момент покупки, та й зараз, я не зміг знайти оглядів.

Спочатку хотілося б торкнутися теми підповерхневих приманок. Почали показувати хороші результати з моменту виходу риб на нерест на заливні поля. По холодній воді переважні великі паузи, гра практично на місці, більш тихі приманки. Але зазначу, що так було не завжди, іноді щуку заводив тільки жорсткий Твіч без пауз і досить гучні воблери. Це не ТОП моїх воблеров, не можна сказати, що хтось гірше, а хтось краще. Ці воблери, на мій погляд, різні і дуже добре доповнюють один одного.
Поверхневі і підповерхневі приманки, Поверхностные и подповерхностные приманки

Відкрити список сміливо може знаменитий багатьом і не потребує уявлення Jackson Dead Float 80F. У воді «дід» займає майже вертикальне положення, завдяки огрузке, яка знаходиться в хвості. Заглиблюється сантиметрів на 10-15. Застосовні два види проводки: серія з 2-5 жорстких ударів, при яких воблер нишпорить з боку в бік, періодично вистрибуючи з води, або слабкі поодинокі ударчик, при яких Dead Float "клює", залишаючись на місці. Перша проводка застосовна для активної риби, друга ж змусить атакувати навіть пасивну щуку. Також окуні і судаки Не проти випробувати даний воблер.

Pontoon 21 Danzante J 100F SSR. Двоскладного воблер, із заглибленням не більше ніж 10 сантиметрів. Дуже красиво виглядає 3D забарвлення. Купив його, бо сподобався зовнішній вигляд. Знайти відгуків, а тим більше оглядів не вдалося, вирішив ризикнути і випробувати воблер сам. Танцюрист, так перекладається назва, перевершив всі очікування. Має яскраво виражену власну гру, що властиво составники. Але все ж розкривається весь потенціал танцюриста саме на Твіч. 1-3 удару достатньо, щоб змусити крутитися воблер навколо себе, роблячи до двох обертів, а після похитувати боками і спокушати щуку. Хотілося б відзначити великі і гострі гачки, що не дають шансів на сход. Єдиний мінус, який мені вдалося помітити - лопать. Зроблена з тонкого і м'якого пластику, але після повноцінного сезону ніяких відколів, тріщин не було помічено.

Aiko Specialist 90F. Заглиблюється сантиметрів на 50 при рівномірній проводці та інтенсивної грі без пауз. Є система дальнього закидання, що дає перевагу в закиданні. З повідцем 15 сантиметрів стає дуже повільно спливати, дуже близьким до суспендер. Оптимальна проводка - 3-5 агресивних удару, на яких фахівець робить широкі глайд. Спеціаліст показав себе як універсал, який може ловити щуку на зарослих травою озерах, окуня з кущів, а так само нічного судака на косах. Раджу даний воблер людям, освоювали твічінг. Воблер дуже слухняний, можна провести, як вам завгодно.

Aiko ZigZag 86. безлопатеві воблер, практично не заглиблюється. Огружен рівномірно по всьому корпусу, але це не заважає летіти дуже гідно. Мабуть це відбувається через відсутність лопаті. Проводки підібрав наступні: чи не жорсткий Твіч, зигзаг ходить по сторонах, а так само вгору-вниз, вистрибуючи з води і одиночні ударчик, в цей час нагадуючи вмираючого малька, який б'ється з останніх сил, кожен раз спливаючи на поверхню.
Поверхневі і підповерхневі приманки, Поверхностные и подповерхностные приманки

Megabass Prop Darter 80. При активній підмотуванні може піти сантиметрів на 20-25 в глибину. Але розкривається даний пропбейт при грі на поверхні. Ватерлінія знаходиться в районі зябрової кришки. На паузі, після ударчик дартер «визирає» з води подихати. За особистим відчуттям, жорсткий Твіч не любить. Починає грати неконтрольовано, але іноді така «ідіотська» проводка рятувала. Проводжу або неспішними ударчик, або несильними потяжками. Деякі знімають пропелер, але на мій погляд, головна фішка Prop Darter саме в пропелері. Якщо підняти спінінг вертикально, дартер буде нишпорити по поверхні, розкидаючи воду в усі сторони. Володар японської премії дизайну «Good Design Awards» у 2001 році.

Megabass Vision 100 Miyabi. Відмітна особливість воблера від всіх інших моїх подповерхностніков в шумності. Іноді це просто виручає, коли щука ігнорує тихі приманки. Так само даний воблер виручав мене в лові у очеретів і на мілководдях малої річки в липні, коли стояла 30-градусна спека і щука просто геть відмовлялася ловитися на воблери. Можливо, вона атакувала його не тому що хотіла їсти, а тому що видаваний їм шум - великий подразник. Яскраво виражена власна гра, схожа на гру кренка. Літун посередній, але я використав його для локального облову, дальній кидок і не потрібен. Так само є металевий анальний плавець, який вільно ходить з боку в бік, але сенсу його, якщо чесно, я не зрозумів. Москанела стверджує, що саме цей плавець і створює особливу гру, по-моєму, це просто маркетинговий прибамбас. Лопатка зроблена з тонкого пластику, який не вселяє особливої довіри, але через сезон, дефектів не виявлено, але воблер за таку ціну в сильно захаращені місця не кидав - страшно за лопать.

Тепер хотілося б розповісти трохи про топвотерах. Почав активно використовувати у своєму арсеналі з кінця червня. Озера стали заростати травою, підповерхневі воблери не завжди вдавалося провести, чи не начеплені трави на трійники. Та й у цілому, хижак став більш активним. За власними спостереженнями, потрібні були галасливі, булькающие, заводящие на клювання приманки.

Своїм улюбленим я, безперечно, назву Волкер Ken Craft Lineage Quiet. Найприємніші спогади з літніх рибалок на зарослих озерах пов'язані саме з ним. Пояснюється це тим, що своє знайомство з топвотерамі я почав саме з даного Волкер. Купив як альтернативу мегабассовскому гігантові дог Іксу, якого не зміг знайти в той момент. Вражає далекобійність «лінійки» - з усіх моїх воблеров, думаю, ніхто не полетить далі нього, це робить даний воблер відмінним пошукачем. Малює красиву ялинку, при не швидкої підмотуванні практично на місці. З гри збивається вкрай рідко. Кілька разів бувало, що відразу дві щуки атакували, але сідала завжди тільки одна. З Lineage Quiet пов'язана одна курйозна історія. Я зі своїм напарником ловили на жабовниках з човна. В один момент, напарник отстрелил воблер, а я в цей час закинув Волкер кудись у середину озера. Вирішив не вимотувати шнур, а залишити «лінійку» лежати на місці. Поставив спінінг в човен, сів за весла, а напарник почав шукати свій воблер. Хвилин через 5 втрата знайшлася, я взяв спінінг і почав вимотувати слабину шнура. Але в якийсь момент шнур перестав йти. Зачіп, подумав я. І тепер ми вже пливли в іншому напрямку, шукаючи вже Волкер. Але в голові не вкладалося одне: як Lineage Quiet, який не тоне міг за що щось зачепитися під водою? Коли підпливли до «зацепу» побачили, що досить пристойна щука взяла лежить на поверхні Волкер і пішла в підводні кущі трави, зробивши кілька кіл навколо них. Як показала практика, рідні трійники не найкращої якості, «двушка» змогла відламати один гачок від трійника. Поставив передній трійник такого ж розміру, а задній поставив великий, тим самим добився повністю вертикального положення «лінійки» у воді. З такою огрузкой можна показати щось на зразок попперной гри з неголосними бульками.

Megabass Pop Max. Вага розподілена рівномірно по всьому тілу, у воді займає майже горизонтальне положення. Це дозволяє провести поппер по килиму з травою, якщо є хоча б 5 сантиметрів чистої води і не нацеплять трави на трійники. Передня огрузка складається з рухомого металевої кулі, який займає крайнє положення або в одному боці, або в іншому. Через це Pop Max на паузі лежить трохи на боці. І мабуть ця куля дає одну чудову можливість: поппер нишпорить з боку в бік при ритмічних ударах, розвертаючись іноді більше, ніж на 180 градусів. Завдяки польотною характеристикам можна використовувати як пошуковик. Так само хотілося б відзначити водовідвідні канали, які знаходяться в голові. Під час паузи вода витікає з каналів і Поппер киває головою. Іноді достатньо удару по бланку, щоб пустити воду по каналах, створивши гру на місці. Так само є переможцем «Good Design Awards» у 2003 році.

Megabass Giant Dog-x. Його застосування в моїй коробці - пошук активної щуки. Для цього використовую дуже швидку проводку без пауз, при якій Волкер гуляє практично на місці. Якщо в зоні лову є активна риба, атака забезпечена. Але є сумна статистика, часто щука б'є не в приманку, а навмання і потрапляє в поводок. Тоді використовую повільну проводку з паузами і дуже часто долавліваю зубасту хижачку. Іноді такий трюк не проходить і доводиться долавлівать іншими воблерами. Володар «Good Design Awards» 1999 року. Дуже легкий у керуванні, відмінно підійде новачкові, тільки освоює тему топвотеров.

Megabass Dog-X. Даний Волкер можна назвати «класикою» серед топвотеров. На скільки мені відомо, випускався з початку 90-х. Шкода, але Dog-X зняли з виробництва, на зміну йому прийшов інший Волкер. Випускався в двох видах: sliding і dog walking. Використовую його для локального облову Прогаль і вздовж очеретів. Можна вести як звичайної ритмічної проводкою, так і одиночними ривками, при яких Волкер блокують, іноді вистрибуючи з води. Нерідкі випадки затримання НЕ котлових смугастих «горбачів».

Imakatsu Lot Bt100. Має власну дуже широку гру на рівномірній проводці. Але я найчастіше комбіную 2-3 активних ривка і 2-3 слабких ударчик. Поясню я це тим, що спочатку, коли цей кроулер потрапив в мою коробку, я використовував активну гру практично без пауз. Риболовлі 2-3 я просто ненавидів його, тому що за годину я міг отримати більше 10 неодружених клювань. На мій погляд, це відбувалося через його широкої гри і великого шуму. Щука била навмання, то в поводок, то взагалі мимо корпусу. Але це підстьобувало мене підібрати проводку, при якій він зможе не тільки спокусити щуку, але і опинитися в її пащі. Коли проводка була підібрана, Lot Bt100 відразу ж став одним із улюбленців.

Залишився ще один мій улюбленець «поза категорією». Він - що то середнє між подповерхностніком-воблером-кренк, Волкером і поппером. Це Aiko Muller. Підібрати робочу проводку не склало особливих труднощів. При равномерке і стоп енд гоу поводиться як кренк, так само можна Твічу несильними, але швидко чергуються ударами, не даючи випірнути. У цей час він нишпорить у воді по сторонах. При сильних ударах з паузами, поводиться як поппер, хлюпотячи поглибленням в конструкції в передній частині. При ритмічних ударах можна змусити малювати «ялинку». Летить гідно. Перший час часто бували перехльости, але позбувся них, переставши використовувати жетскую Твіч без пауз.

Сподіваюся, мій огляд буде корисний тим, хто хоче спробувати ловлю на поверхневі приманки, але не знає з чого почати. Деякі з перерахованих воблеров досить поширені, але деякі «темні конячки» з якихось причин не досягли великого поширення. У коробці залишилося ще багато цікавих воблеров, які не зовсім зрозумів і не разловіл належним чином, повернуся до них у майбутньому сезоні

Категория: Спиннинг | Просмотров: 589 | Добавил: ViKing | Теги: Поверхневі і підповерхневі приманки, Поверхностные и подповерхностные пр | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Декабрь 2014  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$