Пошук окуня взимку. Поиск окуня зимой
Ловити окуня можна на найрізноманітніші снасті з використанням безлічі видів приманок, застосовуючи при цьому найрізноманітніші способи лову. Але не це головне при лові окуня взимку. Головне - знайти місце, де він тримається. А для цього необхідно знати повадки смугастого хижака.
Багато в чому поведінка риби залежить від особливостей водойми, де ми збираємося рибалити. На великих водоймах окунь тримається зграйками і шукати його краще групою рибалок або починати ловлю в місцях скупчення інших рибалок.
На широких річках знайти окуня найвірогідніше в затоках або вирах, коряжнике біля берега. Для невеликих водойм характерне знаходження окуня на мілинах, височинах, свалах, в гирлах струмків або приплив або уздовж прибережної бровки. Причому в таких водоймах окунь не збивається у великі зграї, а тримається невеликими групами по 7 - 10 особин.
Пошук окуня взимку. Поиск окуня зимой
Найкраще перевіряти наявність риби в місці лову за допомогою блешні або балансира. Остання снасть вважається більш інформаційної, так як при грі балансиром за рахунок його бічних рухів перевіряється велика площа водойми. Про лов окуня балансиром є дуже інформативна стаття тут.
Протягом усього зимового сезону, ловлю окуня можна умовно розділити на три періоди, для кожного з яких характерні свої особливості. У період льодоставу окунь, як правило, воліє перебувати на мілководді, серед очеретів і водоростей. З пониженням температури риба поступово йде на глибину.
В період глухої зими він воліє триматися в глибоких ямах з температурою води близько 4 градусів, при цьому його клювання і поведінку непередбачувані. За певних умов, якщо дозволяє кисневий режим водойми, окуня можна знайти на кордоні берегових свалов або уступів в місцях з твердим дном, покритим затопленими деревами або камінням.
Невеликі окуньки можуть всю зиму перебувати на кордоні заростей очерету , які багаті їжею для окуня - мальками. В кінці зими, в повінь, після тривалої зимівлі і перед нерестом наступає період інтенсивного жора окуня. Окунь досить інтенсивно переміщується по всій водоймі в пошуках корму. В цей час його найімовірніше можна знайти в місцях вимоїн або в місцях впадання струмків і приток в основне водоймище.
Пошук окуня взимку. Поиск окуня зимой
Після визначення місця лову починаємо свердлити лунки. Як правило, вони сверлятся перпендикулярно березі через 15 - 25 м для визначення місць перепаду глибин. Для визначення меж свала лунки потрібно свердлити частіше. Помічено, що найбільш інтенсивний кльов окуня в зимовий період спостерігається в ранкові години при стійкому атмосферному тиску і невеликому морозце. Іноді буває чудовий клювання в денний або вечірній час. Правда, тривалість його не така довга як в ранкові години. Якщо доводиться рибалити на незнайомому місці, то неоціненну допомогу в пошуку місця лову окуня можуть надати місцеві рибалки або використання ехолота.
|