Понедельник, 20.05.2024, 04:45
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Февраль » 1 » Пора ловити головня, Пора ловить голавля
17:58
Пора ловити головня, Пора ловить голавля

Пора ловити головня, Пора ловить голавля
Накопичивши певний досвід у ловлі щуки спінінгом, вирішив я спеціально присвятити найближчі риболовлі виключно головню. Ми з напарником вже встигли торік відзначитися затриманням кількох «Краснопьоров» на вертушки. Виявилося не так страшний головень, як його малюють. Великі представники цього виду, та з ними потрібно попотіти. Голавлики ж по 200-250 гр. попадаються справно. Ні до яких особливих хитрощів спінінгістові вдаватися не потрібно.

З вертушками все більш-менш зрозуміло, а на які воблери ловити головня і на яку проводку він відгукнеться найкраще? Ось це і вирішено було з'ясувати на практиці. У десятий раз перечитую журнальні статті, серфінг по інтернет формами, підготовка відповідної снасті.

Головень. Риболовля №1.

Їдемо на голавлиних річку.
снасті:
- Спінінг Kosadaka Invince 210, 3-28 гр;
- Котушка Shimano Elf 2500S;
- Шнур Kosadaka Wega 0.08 жовтий (3,82 кг).

Повідець з моно застосовувати не став, до шнура прив'язав невелику застібку, щоб було зручніше міняти приманки, якщо знадобиться. На перший раз порахував зайвим використовувати рекомендовані хитрості і подивитися, що з цього вийде.

В якості приманки виступав невідомий китайський кренк, вагою грами 3,5-4, довжиною 4 см і заглибленням до 0.5 м. Обірветься, не шкода.

Ловив фактично тільки на нього. З метою зменшення кількості зачепів за траву трійники на воблере замінив двійниками. Прохідність приманки від цього, безсумнівно, покращилася. Менше зачепів - більше робочих проводок, менше часу витрачається на звільнення приманки з заростей. Я б поставив одінарнікі, але їх у мене поки немає.

 

Китаєць на сильній течії показав себе молодцем. Тримав струмінь, на поверхні не видавлювався, грав на мою думку стерпно, спінінг вібрував, як відбійний молоток. Летів кренк теж на пристойну відстань, і головня на нього все-таки вдалося зловити, єдиного за весь день.

Позначилася відсутність практичного багажу з ловлі головня взагалі і на такі приманки як воблери зокрема (два-три голавлика спіймані в минулому сезоні на вертушку не в рахунок). Поки пристосувався до закидання, до сплаву воблера за течією, та ще зачепи (на них теж часу багато витратив) ... Звідси й результат. Зараз, вже після трьох голавлиних рибалок, я точно знаю, що можна було зловити набагато більше, навіть з цим же Кренк (хоча не факт).

Тим не менш, перший воблерний головень вселив у мене впевненість в освоєнні нової «спінінгової дисципліни», і завдяки йому, рибалка все-таки вдалася.


Головень. Риболовля №2.

Через тиждень відбулася ще одна поїздка на голавлину річку. До цієї поїздки були придбані пара Кренк від Kosadaka: Kosadaka ROGER Surf і ROGER Midi. Позитивні відгуки в Інтернеті, невисока ціна і їх наявність у місцевому магазині, визначили мій вибір. Як запевняло рибальське співтовариство, воблеркі ловлять головнів справно, значить залишилося тільки підібрати правильну проводку. Для новачків, по-моєму, найоптимальніший варіант, щоб не сумніватися в робочих якостях приманки, купити те, що вже разловілі інші.

 

Додалася в робочу коробочку і «солодка парочка» Yo-Zuri Snap Beans, подарована на день народження другом.

 

Yo-Zuri Snap Beans.
Розмір 22 мм, вага 2 гр, заглиблення до 0,9 м, повільно тонуть.

За характеристиками обидві річки дуже схожі, і пошуки головня почалися з перекатів, проводкою по краю струменя. Результат і на цій рибалці тільки одна рибка. Зате кількість клювань помітно збільшилася, і було пару сходів. У цей день фаворитом став воблерок-комашка від Yo-Zuri.
На цю «комашку» золотистого кольору клювань було значно більше, ніж на інші воблери. А ось темненькая моделька поки мовчить. Думаю, це до пори до часу.

«Традиційна» заміна трійників на двійники. Мені така модернізація сподобалася.

Варто відзначити, що лайтовий вудилище на попередній рибалці через недотримання «Техніки безпеки щодо поводження зі спінінгом в лісовому масиві» було зламано. Пробираючись по лісу вздовж річки, обломив кінчик спінінга зачепивши їм за гілку дерева.

Тепер як голавлиних інструменту виступав Norstream FavoriteII FAS II-802ML з тестом 4-21 гр., Більш придатної палиці в моєму арсеналі не знайшлося. Не дивлячись на такий тест, спінінг впорався з дрібними воблерами на тверду четвірку. І кидав досить далеко, і гру Кренк передавав в руку чітко.

снасті:
- Спінніг Norstream Favorite II FAS II-802ML, 2.44, 4-21 гр .;
- Котушка та ж, Shimano Elf 2500S;
- Шнур той же, Kosadaka Wega 0,08.

На обох рибалках використовувалася звичайна, рівномірна проводка, в основному проти течії, іноді під кутом, і сплав приманок за течією з подальшою рівномірною проводкою.

 

Головень. Риболовля №3.

А ось третя риболовля була вже набагато цікавіше і результативніше.

Місця пошуку головня залишилися ті ж що і на попередніх рибалках - перекати, а от з проводкою я вже почав експериментувати. До рівномірній проводці додалася проводка стоп енд гоу, іноді з зупинкою воблера на струмені на тривалий час. М'які потяжки воблера вудилищем.

Гра воблером практично на місці за допомогою вудилища, такий повільний маятник в горизонтальній площині. Трохи потягнув проти течії спінінг і різко повертаєш його в початкове положення, а воблерок в цей момент зносить течією, таке собі вперед-назад з дуже повільним просуванням приманки.
Різноманітність видів проводки і навички, набуті на попередніх виїздах, дали результат у вигляді трьох голавликов і окуня в якості прилову (окунь був спійманий на воблер Kosadaka ROGER Surf).

Показник не видатний, але він росте з кожною риболовлею.

В цей раз своїх конкурентів з ловлі головня залишив далеко позаду воблер Kosadaka ROGER Midi.

 

Співвідношення клювань приблизно 10: 1 на користь Kosadaka ROGER Midi.

Заради експерименту на останній рибалці я використовував шнур Kosadaka Wega діаметром 0.12. Хотілося перевірити, злякається головень чи ні, і як така товщина плетінки вплине на дальність закидання.

Головень не виявив негативного ставлення до такого «канату», а дальність закидання знизилася не катастрофічно. Значить, в самому крайньому випадку можна поставити такий товстий шнур, якщо велика ймовірність обриву дорогою або улюбленої уловистою приманки. Ще раз підкреслю, що тільки в самому крайньому випадку.

Ловити з шнуром 0.08 набагато комфортніше і правильніше для приманок такого вагового діапазону, враховуючи невеликі розміри трапляються голавлей. З гарним спінінгом, я думаю, і реальною розривного навантаження цієї плетінки буде достатньо, щоб впоратися з «монстром» вагою 1-1.5 кг.

Поставлені цілі і досягнуті результати.

Результатом трьох рибалок, основним і єдиним об'єктом лову на яких був головень, стала піймання п'ятьох представників цього виду.

Поставлена мета - зловити голавля неодмінно на воблер була досягнута!

Майже всі воблери довели свою спроможність, як приманки з прицілом на головня:

Kosadaka ROGER Midi - три риби;

Yo-Zuri Snap Beans (золотистий) - одна риба;

Безіменний китайський кренк - одна риба.

Решта учасників голавлиних сафарі проявили себе, м'яко кажучи, поки неважливо. Але сезон ще не закінчився, і ці приманки ще не отримали клейма «безперспективності».

Дуже важливо, що прийшло розуміння того, в яких місцях на річці воліє перебувати головень, ніж ці місця примітні, на яку проводку він реагує краще. Адже поки сам все це ні не відчуєш, теоретичні знання, отримані з різних публікацій, не дадуть на реальній річці ніяких переваг.

Край струменя на перекаті, наявність поруч укриття у вигляді трави стелеться по течії або стирчить густим пучком це те, що потрібно для стоянки головня. Русло річки, поділені на кілька проток, знову ж водна або прибережна рослинність - він там обов'язково буде.

Прибережні кущі та дерева, як місця стоянки головня, поки спеціально обходилися стороною. У таких місцях спосіб подачі приманки і її проводка, як правило, дещо інші. Цю техніку я планую освоювати в наступний виїзд за голавлём.

Проводка стоп енд гоу в моєму випадку виявилася більш ефективною, ніж просто рівномірна. Були клювання на воблер, що стоїть на струмені, на довгій, секунд 10 паузі.

Ось так по крупицях накопичується практичний безцінний досвід лову головня спінінгом.

З часом я обов'язково навчуся безпомилково визначати - в цьому місці він точно варто, а ось в цьому ймовірність його упіймання дорівнює нулю. Чого і вам бажаю.

 

Висновок.

У цій статті я лише доторкнувся до теми лову головня спіннігом на воблери. На його поведінку, режим харчування на даній річці, за даних погодних умовах, безумовно, впливають і ще сотні різних факторів. Про це в наступних статтях.

Ще кілька важливих, як мені здається, зауважень.

Навіть на двійники головень сідав так, що гачки доводилося витягувати за допомогою інструменту. Ось думаю підточити борідки.

Головень дуже сильний, верткий і слизький. Витягуючи гачок, будьте обережні. Багатьом рибалкам гачки впивалися в руку, коли затих головень починав раптом знову битися. Щоб звести такі травми до мінімуму, деякі ставлять на голавлиних воблери одинарні гачки. Пора ловити головня, Пора ловить голавля

Окреме спасибі вейдерси AQUAZ NP-200R з ними було ловити набагато комфортніше і ефективніше. І точку для закидання можна було вибрати оптимальну, з води, і не турбується про наявність ззаду перешкод у вигляді дерев та кущів, за які може зачепитися приманка. Та й просувався я прямо по річці, а не по береговій кропиві в зріст людини і густій траві.

Відпускати головня це не те, що щуку чи окуня. Є в його зовнішності щось шляхетне.

Категория: Голавль | Просмотров: 1154 | Добавил: ViKing | Теги: Пора ловити головня, Пора ловить голавля | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Февраль 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$