Поїздки вихідного дня по Центральній Україні, Поездки віходного дня по Цетральной Украине
Ми продовжуємо цикл статей для любителів недовгих подорожей і розповімо Вам про найцікавіші місця Центральній Україні
Як ви проводите вихідні дні? Вдома або в гостях? За книгою, комп'ютером або телевізором? За статистикою 76% з нас проводять вихідні у своєму «гніздечку» і за вихідні втомлюються ще більше, ніж за робочий тиждень. Сумна статистика, чи не так? Ми пропонуємо змінити концепцію вашого відпочинку і зробити невелику подорож довжиною у вихідні, вона так і називається - поїздка вихідного дня. Нові враження, емоції, зміна обстановки, маленькі відкриття і невеликі пригоди - все це чекає Вас на вихідних, все це називається активним відпочинком. Поїздки вихідного дня по Центральній Україні, Поездки віходного дня по Цетральной Украине
Найбільш цікаві, з нашої точки зору, поїздки вихідного дня по Західній Україні ми описували в першій статті циклу: Маршрути вихідного дня по Західній Україні. Ця стаття присвячена цікавим місцям Центральної України.
Поїздка вихідного дня по Центральній Україні
Якщо Західна Україна відома своїми замками, колоритними містечками і Карпатськими горами, то Центральна Україна славиться, перш за все, красою природи і чудовими парками. А в якості вагомого доповнення - багата подіями історія міст, пам'ятки козацтва, споконвіку українська культура і традиції, відомі нам за творами Гоголя і Шевченка.
Ми навмисно не будемо докладно описувати маршрути поїздок вихідного дня, залишаючи право вибору Вашої фантазії. І лише нагадаємо, які чудові місця України можна відвідати за короткі вихідні. А отриманих емоцій з лишком вистачить, щоб не тільки компенсувати «лежачий» домашній відпочинок, а й відновити сили для подальшої робочого тижня.
Поїздка в дендрологічний парк «Софіївка»
Софіївка - найбільший дендропарк в Європі. Побудований найбагатшим магнатом Польщі графом Потоцьким для своєї коханої Софії Вітт, він вражає своєю красою, розмірами, прекрасним поєднанням озер, містків, альтанок і скульптур. Якщо Ви в парку вперше, то замовити екскурсовода, адже буквально з кожним місцем парку пов'язано безліч міфів і легенд. Парк дуже великий, екскурсія займе мінімум півдня, а всі кафе і ресторанчики розташовані за його межами. Тому варто захопити їжу з собою, щоб перекусити прямо на місці, милуючись навколишніми красотами. У будь-який час року, і навіть влітку, захопіть з собою щось тепле, адже в парку є безліч гротів, а також екскурсія на човні по підземній ріці Ахеронт. Ми не будемо описувати всі чудеса і красиві місця Софіївки - адже куди краще побачити і відчути все це самому. Парк відкритий для відвідувачів з 1 травня по 15 листопада з 9.00 до 18.00 і знаходиться дуже легко - відразу навпроти автовокзалу.
Поїздка в парк «Олександрія»
Ще один прекрасний дендропарк розташовується зовсім недалеко від Києва - у Білій Церкві. На відміну від Софіївки, туристи сюди заїжджають набагато рідше, тому саме в Олександрії Ви зможете відчути особливу атмосферу теплоти, спокою та усамітнення з природою. Парк і садиба були побудовані польськими магнатами Браницькими в 18 столітті з великим розмахом. Різноманітна архітектура, безліч доглянутих алейок з лавочками, озера з містками і альтанками, витончені статуетки - все це налаштовує на умиротворений лад, дає Вам шанс відволіктися від міської суєти і майже фізично відчути гармонію з природою. Прогулюючись, Ви обов'язково побачите «Китайський місток», «Руїни», які ніколи і не були палацом, «Ротонду» і знамениту колонаду «Відлуння». Слово, тихо сказане на початку 34-метрової колонади, буде чутно і на іншому її кінці. Як і в Софіївці, для повноцінної прогулянки по парку їжею Вам варто запастися заздалегідь. А якщо Ви побажаєте зупинитися на ніч, - у Білій Церкві є достатня кількість готелів на будь-який смак. Справа залишається за малим - побачити все на власні очі. Поїздки вихідного дня по Центральній Україні, Поездки віходного дня по Цетральной Украине
Поїздка до Чернігова
Чернігів - практично ровесник Києва, місто відоме насамперед своєю давньою історією і православними церквами. Четверта частина всіх збережених пам'яток архітектури України 9-12 століть перебуває у Чернігові. Поїздку вихідного дня в Чернігів слід почати з парку ім. Коцюбинського та Чернігівського валу. Тут колись був адміністративний і культурний центр міста - Дитинець, тому навколо Валу і зосереджена велика частина історичних будівель Чернігова. Обов'язково варто відвідати Спасо-Преображенський собор, побудований в 11 столітті - один з найдавніших храмів Київської Русі. А символом Чернігова є Борисоглібський собор з церквою Іоанна Богослова. Ще однією визначною пам'яткою Валу є 12 гармат, подарованих місту Петром I і нагадують нам про те, що і Чернігів колись був фортецею. Навпаки Валу розташована Катерининська церква, від якої по Алеї Героїв і через Червону площу Ви потрапите до П'ятницької церкви і Єлецькому монастирю. Відвідавши могилу М. Коцюбинського та його дружини, зайдіть в Антонієві печери (вхід в них відкритий з 9:00 до 16:30 без вихідних) і завершіть екскурсію по місту в Троїцько-Іллінському монастирі на Болдиних горах. Одного дня для такої поїздки, звичайно ж, мало, тому знайомство з древнім і прекрасним Черніговом краще розтягнути хоча б на вихідні. З готелями, де можна заночувати, і затишними кав'ярнями., Щоб підкріпитися в Чернігові немає ніяких проблем.
Поїздка в Запоріжжі
Можливо, хтось скаже, що ми не праві або занадто поверхневі. Але в Запоріжжі слід їхати лише з двох причин. Причина перша - острів Хортиця. Гарний острів посеред Дніпра, центр козацтва та символ української державності - він з давніх часів був не тільки стратегічно важливим оборонним пунктом, а й духовним центром всього українського козацтва та проживають поруч народів. Навіть у центрі сучасного індустріального Запоріжжя острів зумів зберегти свою неповторність та унікальність. Зараз на острові розташовується фольклорно-етнографічний кінний театр «Запорізькі козаки», проводяться різні фестивалі, а в реставраційному павільйоні виставляється «запорізька чайка», піднята з дна Дніпра. Друга причина зробити поїздку вихідного дня в Запоріжжі - Дніпрогес. При всіх негативних наслідках цього грандіозного проекту (затоплення величезних рівнинних площ, порушення екологічного балансу та природного ландшафту, підйом рівня ґрунтових вод і замулювання дна) не можна не захоплюватися цим творінням рук людини. Особливо красива гребля вночі, тому озбройтесь фотоапаратом і приходьте на берег Дніпра. Ви не пошкодуєте!
Поїздка в Полтаву, Миргород та на Сорочинський ярмарок
Цю поїздку вихідного дня неодмінно слід запланувати на кінець серпня - саме в цей час проходить знаменитий Сорочинський ярмарок. У часи ярмарків вона не була ні найбільшим, ні найвідомішим. Так би все і залишилося, якби не її великий земляк Микола Гоголь. І навіть, незважаючи на те, що сьогодні більшість відвідувачів ярмарку - туристи, які їдуть подивитися і взяти участь у різних конкурсах і театралізованих виставах, Сорочинський ярмарок залишається живою, колоритною і розкутою. Що рік за роком залучає нових відвідувачів не тільки з найближчих сіл, а й з усієї України та інших країн. Перед відвідуванням Сорочинського ярмарку, ми Вам радимо трохи прогулятися по Полтаві та Миргороду, це красиві колоритні міста, в яких є на що звернути увагу. Маршрут вихідного дня можна прокласти від Круглої площі в центрі Полтави до Соборної площі з Успенським собором і садибою Котляревського неподалік. І, звичайно ж, залиште трохи часу на Миргород. Історія цього знаменитого курорту почалася з постанови місцевої влади про нову 600-метрової свердловині: «Вода смердюча і до вживання всередину негоже», після чого свердловину закрили. А коли знову відкрили і провели аналізи води в Петрограді, то виявилося, що вода не поступається за своїми властивостями водам найзнаменитіших європейських курортів. Тому буде корисно повернутися в знаменитий курорт Миргород для більш тривалого відпочинку і лікування.
|