Пляжний футбол, Пляжный футбол
Пляжний футбол - це не тільки захоплююча гра, але хороша альтернатива пасивному лежання на гарячому піску
Історія
Батьківщиною пляжного футболу вважається Бразилія. Всенародна любов до футболу в цій країні призвели до того, що м'ячем грали, де тільки це було можливо: на стадіонах, пустирях, вулицях, дахах будинків і, звичайно ж, численних пляжах. Дуже скоро цей вид футболу завоював велику популярність і зараз змагання з пляжного футболу транслюють телеканали більш ніж 170 країн світу.
Офіційно історія пляжного футболу почалася відносно недавно - тільки в 1992, коли було проведено перше офіційне змагання в Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія, США). Спеціально для цих змагань засновниками Всесвітньої Організації пляжного футболу (ВОПФ) були написані перші правила гри в пляжний футбол. З 1995 року ця організація стала проводити чемпіонати світу, поки з 2005 року Чемпіонат Світу з пляжного футболу не перейшов під контроль ФІФА. Пляжний футбол, Пляжный футбол
В Україні проведенням змагань з пляжного футболу займається Асоціація пляжного футболу, яка входить до складу федерації футболу України (ФФУ).
Про пляжному футболі
Пляжний футбол - спорт, який являє собою різновид класичного футболу. На відміну від класичного футболу в пляжному гра проходить на полях, вкритих піском, тому особливе значення має витривалість гравців. Так як гра проходить на поле невеликого розміру то у гравців з'являється шанс забити практично з будь-якого становища на полі, це змушує футболістів використовувати будь-яку можливість, для того щоб завдати удару по воротах. Це неминуче призводить до збільшення кількості ударів (у середньому до 60 за гру) і забитих голів (у середньому 11 за гру), що робить цей вид спорту дуже видовищним і привабливим як для вболівальників, так і самих гравців.
Правила гри
В офіційних змаганнях в пляжний футбол грають дві команди. До складу кожної команди входить 5 чоловік: 4 польових гравця і воротар. По ходу гри можна робити необмежену кількість замін (а на лавці запасних знаходиться від 3 до 5 гравців).
Матч проходить на прямокутному майданчику стандартних розмірів (35-37 м на 26-28 м), обмеженою тканинними стрічками і з парою воріт. Матч складається з трьох таймів по 12 хвилин. Якщо наприкінці матчу рахунок нічийний, то після закінчення основного часу призначається додатковий період в 3 хвилини або до переможного гола. Якщо ж у додатковий час ніхто не заб'є, тоді призначається серія пенальті.
Це важливо:
Футболісти грають без взуття, але правилами дозволяється носити пов'язки для захисту гомілок і колін.
У грі часто наносяться акробатичні удари, причому правила забороняється заважати гравцеві, що виконує такий удар, в іншому випадку призначається штрафний.
За будь фол дається штрафний удар. Є дві особливості виконання штрафних у пляжному футболі. По-перше, під час виконання штрафного в обов'язковому порядку необхідно наносити удар по воротах суперника, а по-друге, штрафний удар повинен виконувати той гравець, проти якого були порушені правила. І лише у разі його травми це право переходить до іншого польовому гравцеві.
пляжний футбол
це цікаво
Чемпіонати світу з пляжного футболу проводяться з 1995 року і за цей час лише три команди святкували тріумф. Причому всі рази окрім 2001 і 2005 років (коли перемогли збірні Португалії та Франції відповідно), успіх був на боці збірної команди Бразилії.
Не забувайте що пляжний футбол - це не лише гра, за якою приємно спостерігати з трибун, а й спосіб поєднати приємне з корисним, тобто самому активно відпочити і підтримати фізичну форму.
|