Четверг, 21.11.2024, 23:22
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 4 » Підлідна ловля ляща, Подледная ловля леща
18:32
Підлідна ловля ляща, Подледная ловля леща

Підлідна ловля ляща, Подледная ловля леща

Ловля ляща, як вже зазначалося вище, триває і взимку. Спіймати його в цей час і важче, і складніше, ніж влітку. Але від цього видобуток стає ще більш бажаним. І шанувальників підлідної ловлі ляща не менше, аніж любителів лову окуня.
На зиму лящ збирається в глибоких ямах з невеликою іловатий дна. Тут він великими зграями варто нерідко до весни, здійснюючи в сприятливу погоду невеликі зрушення в пошуках корму. Основним кормом протягом всієї зими для нього є мотиль, якого він відшукує на дні. Поява ляща взимку в місцях з глинистим дном, як пишуть деякі автори, дуже сумнівно. Добрими місцях і для лову його протягом усього зимового періоду є глибокі ями нижче гирла річок і річок, що впадають у водойму. Корми тут значно більше, ніж в інших місцях, і вода багатше киснем. 
Підлідна ловля ляща, Подледная ловля леща
Досить успішною ловля ляща буває в перволедье. У цей час лящ ще досить активний і багато харчується. Клювання його спостерігається не тільки вранці і ввечері, але і вдень. В середині зими активність ляща помітно знижується. Клювання вже буває переважно в ранкові години. Якщо в перволедье ще досить часто трапляються великі екземпляри, то в середині зими беруть більше подлещики. І в цей час 3-4 подлещика - досить пристойний улов рибалки. У сильні морози клювання зовсім припиняється. Значні поліпшення кльову відбуваються лише в другій половині березня, коли тала вода починає проникати під лід. Лящ в цей час покидає зимувальні ями і виходить на більш дрібні місця. Клює він по останньому льоду добре і майже весь світловий день, часом вдень клювання буває навіть краще, ніж вранці.
У річках і водосховищах в більшості випадків ловити ляща доводиться на течії. Поплавочная вудка для таких умов лову обладнується або ковзаючим грузилом, або частіше грузилом, яке закріплюється на волосіні за допомогою повідка довжиною 8-10 см в 35-40 см від гачка. Вудка, як правило, забезпечується пристроєм для установки її близько лунки. Для зими цілком прийнятна волосінь діаметром 0,18-0,22 мм, гачок бажано застосовувати з короткою цівкою без вигину поддева п'ятого чи шостого номерів. Насадка - пучок живих мотилей або черв'яків. Жало гачка слід закривати.
У водоймах, де відсутня течія, поплавковою вудкою ловлять в схил. На волосінь між гачком і поплавком закріплюють кілька різнокаліберних дробинок. Вудку налагоджують так, щоб гачок з насадкою і найближча до нього найменша дробинка, що закріплюється в 5-6 см від гачка лежали на дні. При такому регулюванні снасті поплавок спливає, як тільки риба захопить насадку і підніме її над дном разом з маленькою дробинкою.
Ловлять ляща взимку і на вудку з блешнею. Ловля його на цю снасть більш успішна, ніж ловля на поплавкову вудку. Волосінь застосовується діаметром 0,17-0,20 мм, мормишка повинна бути досить важкою, щоб нею можна було легко управляти на великій глибині за допомогою чутливого кивка. Практикою перевірено, що в ранкові та вечірні години лящ віддає перевагу світлим мормишку каплевидної форми, вдень переважно темні приманки.
Клювання найчастіше відбувається при невеликому підйомі блешні і найлегшому її потряхіваніі - не більше 100 коливань в хвилину, з дуже невеликою амплітудою. Досить часто він бере в тог момент, коли приманка тільки починає підніматися від дна. У цей час корисно зробити затримку підйому блешні, злегка її ворушачи. 
Підлідна ловля ляща, Подледная ловля леща
Насадка - мотиль і дрібний гнойовий черв'як. Жало і цівку гачка слід закривати.
Покльовка добре передається кивком, який припиняє свої ритмічні коливання, а потім випрямляється. У цей момент повинна послідувати коротка, але досить сильна підсікання. Взимку лящ пручається слабко, і сходи досить рідкісні, але багато хвилювань виникає в тому випадку, якщо він великий і не проходить в лунку. У таких випадках необхідно послабити натяг волосіні і дати можливість рибі опуститися на дно. Як правило, дійшовши до дна, лящ встає і далеко від лунки не йде. У цей час волосінь навивають спіраллю на палицю і притискають до однієї стінки лунки, а протилежну сторону швидко розширюють. Потім лунку слід закрити снігом і відновити виведення. Брати ляща з лунки треба рукою, а краще багор і ком.
Прикормка при лові ляща взимку, як і влітку, вельми бажана. Без неї важко розраховувати на успіх. Краща підгодовування - дрібний мотиль. Можна для цього використовувати і рубаних черв'яків. У стоячій воді підгодовування в спеціальній прікормочніци опускають у лунку і відкриття її кришки виробляють в 0,5-1,0 м від дна. На протягом підгодовування опускають в окрему лунку вище основної на 1,5-2 м. А відкриття кришки прікормочннци виробляють також в 0,5-1,0 м від дна.

Категория: Лещ | Просмотров: 503 | Добавил: ViKing | Теги: Підлідна ловля ляща, Подледная ловля леща | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$