Пічкур, Пескарь
З дитинства відома багатьом рибалкам невелика рибка. Довжина її зазвичай не перевищує 12-15 см і тільки в дуже рідкісних випадках досягає 18-20 см. Має видовжене тіло з темними плямами з боків і два невеликих вусика по кутах рота.
Віддає перевагу водойми з чистою проточною водою, де він більш численний і розмірами буває крупніше. У річках в літній період тримається на перекатах з піщаним, гальковим і навіть твердим глинистим грунтом. Пічкур, Пескарь
Харчується планктонними рачками, личинками комах, особливо мотилем, хробаками та ікрою риб, у тому числі і своєї власної.
Нереститься в прибережних мілководдях, здебільшого на твердих ґрунтах, іноді в трав'янистих заростях (озера, ставки) при температурі води близько +15 ° С. Ікра дуже клейка, і самки метають її порціями з невеликим проміжком часу.
Зимує піскар, як і вся інша риба, в глибоких ямах. Активність взимку повністю не втрачає і проявляє її найбільш високо по першому і останньому льоду. Серед зими, в тривалі відлиги, нерідко виходить покормитися в місця з мулистим грунтом і незначною течією. Пічкур, Пескарь
Пічкур не є об'єктом уваги більшості вудильників з цілком зрозумілих причин. Однак його із задоволенням ловлять юні та починаючі рибалки, так як клює він досить непогано з ранньої весни до пізньої осені. Зазвичай ловлять його у перекатів на мілинах або на ямах, поблизу них. Клювання, як правило, відбувається практично весь світловий день, але кращим буває - вранці та ввечері. Вночі ця риба насадку не бере, так як є чисто денний. Любить піскар йти на підняту з дна муть, і при лові струмінь мутної води використовується рибалками як підгодовування для залучення риби до місця лову.
|