Четверг, 21.11.2024, 23:44
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 3 » Парапланеризм
11:11
Парапланеризм

Парапланеризм

Парапланеризм сьогодні є найбільш доступним і масовим заняттям для бажаючих парити в хмарах і насолоджуватися вільним польотом.

 

      Бажання літати було у людей завжди. Напевно всім відомий давньогрецький міф про Дедала та Ікара. Історики вважають, що йому більше 3 тисяч років. Багато століть прагнення людей «злетіти в небо і парити там як птах» так і залишалося мрією, ще 300 років тому про польоти могли тільки мріяти. Але незабаром все змінилося. З'явилися перші повітряні кулі, за ними керовані дирижаблі, літаки, вертольоти ... людство стрімко завойовувало небеса.

Бажання літати вільно і легко, немов птах, на час відійшло на другий план, але аж ніяк не зникло.

А в минулому столітті завдяки розвитку науки, і появі нових матеріалів і технологій став можливий значний прогрес у цьому напрямку. Як гриби після дощу, один за одним з'явилися парашутизм, парапланеризм і дельтапланеризм, а давня мрія, нарешті, збулася.

Парапланеризм або «як швидко і зручно злетіти?»

Людство придумало досить простих способів злетіти, не використовуючи при цьому складну техніку і не витрачаючи багато ресурсів і часу. На сьогоднішній день для нетривалих польотів використовуються:

Параплани і параглайдери. Найбільш легкі літальні пристрої. Їх вага складає всього близько 6 кг при площі поверхні в 25-29 кв. м, а в складеному вигляді параплан вміщається в невеликий рюкзак. Незважаючи на настільки скромний вагу, ця крихітка, вже через 5-10 хвилин підготовки, в змозі підняти вас в повітря і розвинути швидкість до 60 км / год. М'яке, без жорстких несучих елементів крило зі стропами і сидінням для пілота складається з двох оболонок, які наповнюються повітрям через повітрозабірники. Конструктивно крило звужується до задньої крайки, через що виникає підйомна сила достатня для польоту самого апарату і людини в ньому.

Планер. Має жорстку форму і невеликий, обтічний корпус з довгими крилами. Запускається планер з буксира і є найбільш ефективним, для дальніх перельотів, літальним апаратом, хоча з усіх він і найбільш складний і дорогий.

Швидкість польоту планера цілком може перевищувати 100 км / ч.

Дельтаплан. Це літальний апарат, в якому основою є що складається крило з жорсткими несучими. Пілот після розбігу і зльоту висить під ним і рухом свого тіла управляє польотом. Вага дельтапланів зазвичай близько 30 кг при довжині в 5-6 м в складеному стані. Тобто їх можна легко перевозити на автомобілі або ж переносити на собі на невеликі відстані, скажімо до місця старту.

Максимальна швидкість дельтаплана - до 150 км / год при вдалому вітрі.

Надалі говорячи про літальних пристроях, використовуваних у парапланеризм, ми буде мати на увазі саме параплани або параглайдери. Польоти на планерах називають планеризмом, а на дельтапланах, за аналогією - дельтапланеризмом.

Безпека парапланеризму

Вже давно минули часи, коли параплани для пілота були літальним, а скоріше летальним апаратом. Сьогодні парапланеризм, за умови дотримання техніки безпеки і заходів елементарної обережності, гарантує високу безпеку пілота.

Високий рівень безпеки, в порівнянні іншими спорідненими видами спорту, досягається завдяки відносно низькій швидкості польоту і здібності параплана виходити на стаціонарний режим польоту при помилках пілота.

Незважаючи на відсутність будь-яких серйозних вікових чи інших обмежень для занять парапланеризмом, потрібно розуміти, що парапланеризм - це екстремальний вид спорту і пілот в будь-який момент може опинитися в «нештатної» ситуації. Коли все буде залежати тільки від його здатності правильно оцінити ситуацію і прийняти вірне рішення. Піддастеся ви паніці або холоднокровно прийміть вірне рішення? Цього не скаже ніхто, крім вас. А значить, вам і вирішувати: чи готові ви до польоту чи ні. Безумовно, подібна дилема має місце бути, тільки після проходження повного інструктажу.

Враховуючи все сказане вище, можна підвести підсумок, що головними ворогами парапланеризму, крім вас самих, були і залишаються лише лінії електропередач і мінлива погода.

навчання парапланеризму

Навчитися літати на параплані Вам допоможуть у парапланерного клубу. Ціна складе 20-30 євро за перший політ з інструктором, а якщо ви побажаєте управляти парапланом самостійно, то і ціна буде іншою: від 400 євро за курс навчання на пілота. У процесі навчання ви дізнаєтеся про конструкції параплана, повітряних потоках, вплив погоди, теорії старту, польоту і посадки, управлінні апаратом, що виникають «позаштатних» ситуаціях та багато іншого, а потім зможете закріпити отримані навички на практиці. Пройти курс навчання парапланеризму можна в Києві, Харкові, Прикарпатті і, звичайно ж, у Криму на горі Клементьєва і в Тихій бухті.

Бажання купити власний параплан і комплект обмундирування (запасний парашут, шолом, прилади тощо) обійдеться вам в 2-3 тис. Євро.

це цікаво

Рекорд дальності польоту на параплані становить 461,6 км

Максимальна підкорена на параплані висота становить 4500 м

Найдовше літав на параплані один пілот на Гаваях - в прибережному бризі він протримався в повітрі більше 36 годин!

Категория: Активный отдых | Просмотров: 489 | Добавил: ViKing | Теги: Парапланеризм | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$