Оснастка махової вудки. Оснастка маховой удочки.
Махова вудка - одна з найпоширеніших поплавочних снастей, популярність якої не просто не вщухає, а набирає обертів з космічною швидкістю. Вона дозволяє ловити рибу практично в будь-яких умовах і будь-якому місці. А враження, отримані від виведення залікового примірника на тонку махову снасть, залишать глибокий слід у пам'яті будь-якого рибалки. Боротьба з гідним суперником, який може одним ударом хвоста обірвати поводок, дарує стільки адреналіну і гострих відчуттів, що позитивного заряду бадьорості і гарного настрою з лишком вистачить до наступної риболовлі.
Вибір вудлищ для махової ловлі настільки широкий, що може заплутати будь-якого новачка. Але не слід впадати у відчай. Основним критерієм при виборі вудилища є його вага і тест. Середня довжина варіюється в межах від 5 і до 7 метрів. Початківцю рибалці не варто відразу купувати довгий бланк, який має підвищену парусність і досить велику вагу, який може зіпсувати все враження від риболовлі. Вудка повинна міцно лежати в руці і не створювати перевантажень на м'язи кисті.
Оснастка махової вудки. Оснастка маховой удочки.
Результати від лову на грамотно відбудовану снасть можуть вразити уяву будь-якого рибалки. Давайте докладніше зупинимося на оснащенні махової вудки.
Для цього потрібно:
1. Лісочка.
Лісочку, використовувану в оснащенні махової вудки, можна умовно розділити на два види: основну, яка кріпитися до кінчика вудилища за допомогою коннектора і поводочную. Діаметри лісок вибираються в залежності від декількох факторів, а саме умов лову (течія, вітер, ну, і, звичайно ж, передбачуваний вага улову). Поводочная волосінь, рекомендована багатьма професіоналами в поплавковою лові, не повинна перевищувати діаметр 0,12 міліметрів і у виняткових випадках 0,14мм. Всім відома аксіома: чим тонше волосінь, тим сильніше зростає кількість клювань. Волосінь діаметрами 0,08 і 0,1 мм практично непомітна для самої підозрілої риби до того ж не викликає опору навіть при ніжною покльовці. На основну волосінь прекрасно підійдуть діаметри від 0,14 і до 0,18 міліметрів.
2. Поплавки.
Поплавці слід вибирати залежно від довжини вудилища і умов лову. Так на махове вудилище довжиною 5 метрів рекомендують встановлювати поплавці вантажопідйомністю від 0,5 до 1 грама, а на вудилища довжиною 6-7 метрів цілком згодяться поплавці від 1,5 до 4 грам. Правильна огрузка поплавка покаже найніжніший дотик риби до наживки і дозволить вчасно виконати ефективну підсічку. Поплавці малої вантажопідйомності дуже чуйно реагують на клювання навіть найобережнішої риби і вчасно сигналізують рибалці про виявлений інтерес до наживки.
3. Грузила.
Грузила в оснащенні махової вудки потрібні для огрузки поплавка. Існує багато способів розташування свинцевих дробинок на основній волосіні. Від їх розміщення буде залежати не тільки чутливість всієї снасті, але і безпосередньо подача наживки в зону лову. Так, наприклад, якщо є необхідність природною подачі мотиля або опариша, то рекомендують застосовувати велику кількість дрібних дробинок на значній відстані один від одного. Обов'язковою умовою є застосування невеликого грузика подпаска, який притоплюється поплавок приблизно по середину його антенки і дозволяє добре реєструвати клювання на підйом. Вага цієї невеликої дробинки залежить від вантажопідйомності антенки поплавка і може коливатися в межах від 0,02 до 0,4 грам. Як тільки обережна риба візьме наживку і злегка її підніме з дна або в товщі води, поплавок, спливаючи, тут же просигналізує про необхідність виконання підсічки.
Оснастка махової вудки. Оснастка маховой удочки.
4. Гачки
Вибір розміру і типу гачка залежить в першу чергу від розміру насадки, так, наприклад, кілька личинок мотиля, що бовтаються на великому гачку, викличуть підозру у будь-якого представника підводного світу і розраховувати на велику кількість клювань не доведеться. Дрібні гачки, всупереч всім аматорським судженням про погану засекаемості, можуть розвіяти всі сумніви в першу ж риболовлю. Розміри від 12 до 18 номера - рекомендовані для застосування любителями. А у вдалому поєднанні з тоненьким повідцем можуть в рази збільшити кількість реалізованих покльовок.
Оснастка махової вудки. Оснастка маховой удочки.
5. Мотовила.
На будь-яку риболовлю з сучасним маховим вудлищем необхідно брати кілька заздалегідь приготовлених оснасток, які зберігаються на спеціальних мотовилі. Такий спосіб зберігання надзвичайно зручний в транспортуванні і дозволить швидко змінити всю снасть при обриві, заплутуванні або зміну умов лову. Кожне мотовило слід підписувати водостійким маркером, вказуючи на ньому інформацію про вантажопідйомність поплавка, діаметрі основної та поводочних лісок.
|