Четверг, 21.11.2024, 22:01
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 16 » Осінній жор щуки, Осенний жор щуки
21:17
Осінній жор щуки, Осенний жор щуки

Осінній жор щуки, Осенний жор щуки

  Запитайте у будь-якого рибалки, в яку пору року він найбільше зловив у своїй історії щук, і він відповість - восени. Причому не тільки в кількісному вимірі гарні осінні улови, але найчастіше саме трофейні хижачки записуються на рахунок кожного любителя риболовлі саме в цю пору.

Чому так відбувається? Відповідь дуже проста: у щуки восени починається час так званого жора, коли вона з похолоданням води і скороченням тривалості світлового дня відчуває наближення зими і, як і всі мешканці підводного царства, намагається максимально «нагуляти жирок» для благополучної зимівлі.

Де шукати щуку?

Прохолодна, рівномірно захолола вода (13 - 15 градусів) і рівномірно розподіляється завдяки цьому кисень «розганяють» рибу по всій акваторії водойми, як мирну (харчова база хижаків), так і полюють за нею щук, судаків і окунів. Крупної щуці тепер теж нема чого відлежуватися у підводних джерел і течій свіжої води, крім того - вже відмирає підводна рослинність, розкриваючи нові галявини для її полювання.

Зі зменшенням температури води поведінку щуки змінюється. Часті виходи на поверхню води в гонитві за жертвою можна спостерігати саме восени. Спочатку, в залежності від погоди, щука починає проявляти активність, пересуваючись в основному у вертикальній площині і полюючи в різних шарах води. Тримається вона все біля тих же ям, де «дихала» в літню спеку. Ловити таку рибу краще всього на важкі коливні блешні, воблера, віброхвости і твистера. Просто в кожному водоймі у щук свої переваги, тому арсенал приманок потрібен завжди великий, а вже досвід і практика покажуть, що краще піднести щуці як ласий шматок у тому чи іншому місці.

З падінням температури пересування хижаків стає все обширнішим, і свою здобич вони знаходять все ближче у дна. Чим холодніше вода, тим глибше опускаються щуки в пошуках здобичі. Жовтень - листопад приносить відмінні улови троллінгістам. Причому приманки можуть бути теж будь-які, починаючи від глибинних воблеров і великих сіліконок, і закінчуючи важкими блешнями.

Кардинально ситуація змінюється при температурі води нижче 10 градусів. Тепер вся риба збилася в щільні косяки і пересувається в пошуках ям для зимівлі. За нею слідують і хижі риби, підбираючи зазевавшихся або ослаблих особин. Щуці в цей період вже достатньо однієї-двох рибок на пару днів, адже вона вже досить відгодівлі та одягла зимову «шубу» у вигляді товстого шару слизу на лусці. Зловити таку хижачку складніше, але набагато цікавіше!
 


На що ловити щуку?

Спостереження показали, що найгірше восени «працює» живець. По-перше, в холодній воді він стає малорухливим і рідкісну щуку може зацікавити. А по-друге, його просто важко зараз заготовити, так як і мирна риба розбрідається по акваторії, шукаючи собі укриття в нових місцях. Адже її звичні підводні зарості вже іщезают.

Тут вступають у гру всі види штучних приманок. Щука восени ловить будь-який зручний випадок поживитися «великим шматком», тобто полює вона на крупну здобич, щоб швидше набрати вагу. Пам'ятаючи про це, рибалкам треба зробити упор на великі приманки. Ретельно обловлюючи всі верстви води, не варто довго затримуватися на одному місці: якщо після 5 - 7 закидів не послідувало клювання, значить, щуки там немає. До речі, відмінна риса осінньої щуки - вони зараз можуть триматися невеликими групками, по кілька штук, в одному і тому ж місці. Тому, піймавши один примірник, варто зробити ще парочку закидів в ту ж точку - можливі сюрпризи у вигляді «мами» або «бабусі» попередньої красуні!


Якими снастями ловити щуку?

Звичайно ж, наші спінінги повинні бути потужними і надійними, адже осінні трофеї можуть здивувати не тільки своєю вагою, але й активною боротьбою. Вудилище має бути середньо-швидкого ладу, жорсткість при лові щуки не потрібна. Прут повинен «відігравати» потужні ривки щуки за рахунок своєї гнучкості. Тест вудилища - залежно від глибини і сили течії водойми. Стандартним вважаю 10 - 30 грам. Більш грубі і важкі вудлища не дають повною мірою чутливості та контролю за приманкою, а також самого задоволення при виведенні риби.

Котушка - потужна, надійна, з плавним ходом, відповідна розміром і вагою спінінга. Як приклад - Ріобі Екусіма 3000, проста і надійна безінерціонка. Це не реклама, сам такий багато років користуюся.

Шнури застосовую перетином 0,15 - 0,20 мм. Обов'язковий повідець, що захищає шнур від зубів щуки. Гарні як фабричні повідці, так і саморобні, з Стальком. Головне - надійність і здатність витримати навантаження на розрив від 5 - 8 кг.

Американки, вертлюжки та карабіни також повинні відповідати передбачуваним сюрпризів у вигляді метрових хижачок. Підбирайте тільки надійні і міцні атрибути снасті, інакше розчарування від сходу на півдорозі плямистої красуні буде величезним. Осінній жор щуки, Осенний жор щуки

 

За спостереженнями і на думку бувалих рибалок, пік щучьего жора зазвичай випадає на кінець вересня - середину жовтня. Але це - не панацея, треба спостерігати за природою, тому що в різних регіонах і в різний рік дати можуть существенноотлічаться. Просто по осені намагайтеся присвячувати щуці більшість своїх рибалок, - не прогадаєте!
Ловіть щуку до самого першого льоду, іноді і грудень радує рибалок уловами. Відео від моїх друзів - цьому підтвердження.

Категория: Щука | Просмотров: 1104 | Добавил: ViKing | Теги: Осінній жор щуки, Осенний жор щуки | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$