Окунь на джиг.
Странно, але раніше нам навіть в голову б не прийшло - цілеспрямовано ловити окуня на джиг. Стереотипи диктували розуміння джига як риболовлі на судака і щуку, але окунь - це блешні і воблери. Та й що з нього взяти: невеликий, колючий ... :)
І ось ми виїхали в черговий раз (у вересні) на риболовлю в Сорокошичі, озброєні новими для нас приманками для джига. І так як ці твістеркі нам слід було серйозно перевірити на рибі, а їх розмір просто напрошувався подати їх окуням, то і місце риболовлі вибрано було окуневі. Це було роздвоєння руслового течії перед грядою латаття. Якір на глибині 5м, стягували приманки з-під трави, практично з мілини. Ну а далі - спогади про ту чудової риболовлі.
Про що думає людина перед риболовлею, поповнивши свій арсенал приманок новими девайсами, від одного виду і різноманітності квітів яких слинки течуть? Тільки про одне: скоріше б на воду! А що скаже риба у відповідь на нову пропозицію, - подивимося.
ловля окуня на джиг
Суботня погода видалася на перший погляд дуже перспективною для лову хижака: похмуро, вітерець із заходу, вода дуже навіть підходящої температури - плюс 16, та й повітряні атмосфери не перегріті. Що ще треба цій рибі, щоб вийти на полювання? Ан ні, у неї - свої атмосфери! І перший день риболовлі я назвала під кінець Днем відкушених хвостів. І ще - Днем зеленого кольору. Тому що окуні та судачки так цікаво сприйняли мої твістерние танці, що за наявності нечастих клювань, причому виключно на зелені кольори твистеров, результат до вечора: один (!) Окунёк + кілька зіпсованих приманок ... А після обіду рибалити стало взагалі нереально: почався густий невеликий дощ. Клювання геть припинилися, і ми вирішили не мучити Риб і себе, - пішли відпочивати. До світанку наступного дня.
ловля окуня на силікон
Дощ припинився тільки пізно вночі, і на світанку ми знову вийшли на окуневі точку, розпитати у риби: навіщо їй хвостики від твистеров? І вона відгукнулася нормальним клюванням, без жодних відкушування і особливих претензій до пропонованих квітам і проводках! Хоча розмір окунів, і особливо - зрідка трапляються садочків, залишав бажати кращого. Але і тут вчасно прийшла в голову думка перейти від темних кольорів до яскравих допомогла, і таки проклюнувся окунёк побільше. А найошатніший для людського ока кольору, світлі, з блёсточкамі, все ж не сподобалися в цей день рибі. Тому дані пару твістерков були мною названі Принцесами і відправлені ловити рибу в ящику. До наступної риболовлі.
ловля окуня
Окунь - окунем, а й Великого Судака зловити щось охота! Відразу обмовлюся: ловити стали на фарватері, на зваленні з 4-х до 9-ти метрів, на течії. І так як твістеркі у мене були одягнені на джиг-головки максимальною вагою 13 грам, то довелося їх поки відкласти в сторону. Повернулася до свого улюбленого Предатор маленького розміру (2,5). І результат не змусив себе довго чекати: перший раз довелося брати підсаку, нарешті нормальну вагу на тому кінці шнура !!! Міг бути і більше, але в цей раз адреналіну додав судачёк - двушка.
ловля судака на джиг
А пізніше, після нереалізованих пошуків щуки, знову повернулися на окуневі точку. Дивно, але там раптом прямо під човном почав активно тикатись в приманки хтось незрозумілий! Помінявши пару забарвлень твистеров і потрапивши з цим вибором в точку, все ж таки вдалося визначити загравати рибку: це був судак. І клював він дуже обережно, як би придивляючись до повільно пропливає повз приманки, не поспішаючи її спробувати на смак. І колір вибрав для себе - тільки темний, причому тут знову спрацювала на плюс ситуація на смак і колір товариша немає. Тому що Валера для себе відібрав у тому числі і твистера з чорним хвостиком, які мені чомусь здалися нереальними для порушення апетиту у риб. Судачки довели мою помилку: чорні хвости - це вкуснятинка! Але що ще цікаво: при спробі запропонувати рибам віброхвости клювання в цей раз не спостерігався.
судак на джиг
Найважче - піти з риболовлі через те що вже пора додому ... А адже стільки ще хотілося спробувати! Але - пора і честь знати, буде ще час для реалізації своїх стратегій і тактик. Головне - перша перевірка боєм показала повну дієздатність нових твистеров, і тепер вони займуть ще одну гідну нішу в арсеналі моїх приманок.
Давно такого удовольствіяпо Джигун отримували! Який кльов був у окуня! ... Ось де по-справжньому можна перевіряти роботу різних сіліконок: на залізному клюванні! Риба не обдурить, якщо поднесёшь їй те що подобається, - заробиш 2-3 клювання за проводку, з реалізацією у вигляді красеня-полосатика. А якщо не дуже хороша в даному випадку твоя принада, - клюне, але рідше, і сходи біля борту будуть частіше. Ну принаймні мені так здалося. Тому що коли кльов припинився, то вже хоч що кидай - марно!
|