Новачкам: Деяка хитрість зимової годівниці. Новичкам: Некоторая хитрость зимней кормушки
Хочу поділитися одним секретом зимової риболовлі по плотві, яким я користуюся вже, напевно, років 5-6. Всім відомо, що зимова риболовля - це нові емоції, це якась дитяча радість, особливо коли набурили, раптом все ж знаходиш заповітну лунку, де клює. І якось непомітно, протягом буквально 30-60 хвилин навколо Вас раптом якось несподівано з'являються люди - так виникає рибальський базар. Відчуття непередавані.
Взимку ловлять різну рибу. Особисто я віддаю перевагу виходити на лід за окунем і щукою, іноді ставлю на ніч снасті на миня, але часом, даю собі «слабинку» і перенастроюваю снасть на ловлю плотви. Про снасті і способах лову плотви я розповім пізніше, та й говорити тут в принципі нічого, оскільки сказано вже багато. Але ось про деякі хитрощі сказати варто.
Цікаво відзначити, що у кожного рибалки є якісь свої особливості та нюанси, які приносять бажаний результат. Є мрія, як-небудь написати про такі речі, просто по пунктам, адже - це життєвий досвід, це практика, перевірена часом. Але про це наступного разу, а зараз я розповім, про годівницю, яку використовую взимку на плотву і при лові ляща, вірніше про те, як я її використовую і як заправляю. Думаю, багатьом це буде цікаво.
Новачкам: Деяка хитрість зимової годівниці. Новичкам: Некоторая хитрость зимней кормушки
Першим ділом, я вибираю місце риболовлі, роблю відразу близько 4-5 лунок. Причому роблю лунки так, щоб одна з них перебувала ніби в центрі, а решта оточували основну лунку. Потім, за допомогою звичайнісінької годівниці я Прикормлюємо всі лунки: в центральну лунку заправляю трохи більше кормового мотиля, а в інші - в менших кількостях.
Якщо риболовля йде на легкому перебігу, то лунки для прикорму я роблю вище основної (розташована нижче за течією) на відстані від 1,5-2 метрів, і маю їх дугою.
Деяка хитрість зимової годівниці - Прикормка риби взимку на течії.
А тепер найцікавіше. Для залучення риби і підтримання належного рівня клювання в одну з годівниць звичайного конусного типу (їх можна купити в рибальському магазині) я розміщую поролон, який заправляю спеціальними ароматичними маслами і краплями для риболовлі. До масла я додаю і прикормку (того ж мотиля), але в значно менших кількостях. В результаті, риба крутиться на обраному ділянці, але вона не переїдає, вона збуджена і шукає джерело, а тут якраз і блешня з мотилем.
Деяка хитрість зимової годівниці.
Перевага способу в тому, що зарядивши маслом годівницю, її можна опустити на дно і залишити там приблизно на 30-60 хвилин, після чого підкинути мотиля і повторити процедуру. Зрозуміло, що спосіб такої працює не завжди, і не завжди він результативним, та й повозитися доведеться на льоду. Але іноді, особливо в глухозимье цей метод дійсно допомагає залишитися з уловом.
Так що, візьміть на замітку і користуйтеся. Всього Вам доброго.
|