Нерест плотви
Як правило, плотва нереститься в кінці квітня, коли температура води стає більше десяти градусів. Для цього часу характерне розпускання бруньок на березі. Плотва метає ікру в затонах, в невеликому видаленні від берега, в затоках, гирлах річок на течії або серед рослинності. А в озерах плотва найчастіше відкладає свою ікру на старій траві або на кореневищах кущів у зоні, близькій до берега.
Де ж все-таки можна знайти плотву навесні по відкритій воді? Навесні плотва може перебувати в місцях біля озер, водосховищ. Зазвичай після розтину річок плотва воліє триматися недалеко від берега. При цьому риба може здійснювати часті виходи в пойму, в стариці і заплавні озера.
З підйомом води плотва починає переміщатися на місце нересту. З самого початку льодоходу і до початку нересту плотва зазвичай постійно переміщається. Риболовлю на плотву по відкритій воді можна починати в місцях невеликих річок, на яких тільки починається прогрівання і очищення води. Плотва прагне на нерест саме на ділянки таких річок.
Спочатку ловити плотву навесні потрібно близько усть, а при потеплінні вже можна починати переміщатися для риболовлі вгору за течією, але не слід при цьому віддалятися далі двадцяти кілометрів від гирла. Кращим місцем для риболовлі на плотву буде затишна ділянка у заток, заводях або протока, де течія слабка і риба спокійно може набиратися сил перед стартом.
Ловити плотву найкраще на ділянках прибережної кордону і підводної рослинності на глибині до двох метрів. Після повного викидання ікри плотва зазвичай тримається всюди, крім, хіба що, бистрини. Але з появою перших слідів трави плотва починає переміщатися в протоки, затони і затоки. У разі відсутності таких місць на шляху руху плотви, риба йде в ями зі слабкою течією, до мостів або купалень.
Під час нересту плотви рибалки мають більшу можливість для результативного лову цієї риби, відомої своїми примхами. Для успішної риболовлі на плотву рибалці необхідно використання мінімального набору насадок.
Досвідчені рибалки при лові плотви для насадок користуються хробаками, тістом, опаришем, батоном і мотилем. Такий набір насадок допомагає рибалці в будь-якій ситуації на риболовлі отримати хороший улов плотви. Хороший результат риболовлі на плотву дає при використанні наживками личинок бабки і ручейника.
Весняний «хід плотви» стає дуже активним при прогріванні води до восьми градусів. Після цього плотва може продовжувати «добре йти» ще тижнів два. При риболовлі на плотву в цей час клювання плотви найчастіше бувають рішучими і чіткими. Плотва намагається жадібно заковтувати всі приманки, які їй пропонують рибалки.
|