Нарешті вони заробили, Воблери, Наконец-то они заработали, Воблеры
У цьому сезоні я твердо вирішив разловіть приманки, які лежали незатребуваними в коробках не один рік. Рідкісні спроби ловити на, наявні в моєму арсеналі, воблери особливого успіху практично не приносили. Одна щучка на кренк, кілька котлових окунців на Поппер ... В основному досвід лову хижака спінінгом був пов'язаний з обертовими блешнями.
Завдяки тому, що наша дружна рибальська компанія відкрила редкопосещаеме «конкурентами» торфовище, з'явилася можливість цілеспрямовано перевірити воблери в справі.
Щука в торфовищі є, її досить багато. Фактор, «А може бути, тут всю щуку давно вибили ?!», дуже сильно впливає на мою «незміцнілу психіку» початківця спінінгіста відпало саме собою. Залишилося тільки терпляче перебирати приманки і підбирати правильну проводку. Література простудіювати, для кращого проходження воблеров по «траві», трійники замінені на двійники, і я готовий до експериментів.
Надувний човен на воді, в руках полуторачастнік Kosadaka Roger Twich 180 см, тест 5-32 гр. (цей спінінг був придбаний після прочитання статті в одному з рибальських журналів, переконали мене доводи автора в деяких перевагах такої конструкції вудлища), котушка Tom Lakefield X7Pro 3000, плетінка Kosadaka Wega 0.12.
Першим в бій відправився Taifun 0 довжиною 65 мм («Срібний струмок»), клон відомого воблера Duel Yo-Zuri Hardcore 0.
Воблер Taifun 0 65 мм, клон відомого воблера Duel Yo-Zuri Hardcore 0.
Рівномірна проводка, стоп енд гоу, легкий твічінг і ось воблер атакує щучка! Відмінно! Сход! Нічого страшного. Приманка працює, а це для мене зараз найголовніше. Доловити щучку не вдалося (поки не вистачає досвіду), і клювань на цей воблер більше не було. Відкриваю коробку і шукаю приманку, яка, на мій погляд, повинна привернути торф'яну щуку. Вибір припав на давним-давно куплений за 60 рублів потопаючий воблер невідомої фірми, клон Yo-Zuri L-Minnow, 65 мм, і він дав результат!
Атаки зубастий на цю приманку були стабільними, і з кожною подряпиною, яка з'являлася на тілі воблера, росла моя впевненість у приманці і в своїх здібностях ловити на неї. Щука найкраще реагувала на жорсткий, різкий твічінг. Особливо часто клювання відбувалися, коли воблер застрявав у траві, і я сильними ривками звільняв його з полону. Саме в момент різкого відриву приманки від водної рослинності, слідувала впевнена клювання.
Надалі подібна закономірність у поведінці щуки спостерігалася і на інших водоймах теж, що було підтверджено затриманням двох примірників зубастий.
Воблер не підводив при лові і на малих річках, і на затоках Углицького водосховища. Видатних результатів ні за кількістю клювань, ні за розміром спійманих екземплярів псевдо-L-Minnow НЕ приніс, але свої робочі якості, безумовно, підтвердив.
Невідомий воблер - "китаєць", клон Yo-Zuri L-Minnow.
Отже, підбиваємо підсумки.
Спираючись на свій особистий поки скромний досвід, можу сказати що,
успішне освоєння лову щуки на воблер полегшується за таких умов:
1. Наявність не дуже великого водоймища, в якому присутня достатня кількість хижака.
Це може бути торфовище, мілководне озеро, гребля, ставок. Глибина до 1- 1.5 м і відсутність течії сильно полегшують завдання, так як при лові на течії або на великій глибині потрібні технічно більш складні способи проводки.
Ймовірно, на тих платниках, де є поголів'я хижих риб, навчитися ловити на воблери буде навіть простіше, ніж в умовах диких водойм.
2. Бажано все ж мати НЕ безіменні приманки, а ті, що вже з успіхом використовують більш досвідчені спінінгісти. У цьому випадку рибалці вже не доводиться сумніватися в працездатності купленого воблера. Можна зосередитися на пошуку риби та підборі правильної проводки.
3. Найкоротший шлях до успіху - досвідчений спінінгіст (ваш друг, сусід, знайомий), який навчить вас азам воблерной лову протягом однієї риболовлі.
Крім того, можна звернутися за допомогою і до спінінгістові, якого ви зустрінете на водоймі. Багато хто із задоволенням поділяться з вами секретами лову.
Енциклопедія риболовлі. Статті про риболовлю. Спінінг.
Коробка з воблерами minnow.
Сподіваюся, що мої рекомендації допоможуть рибалкам позбутися «комплексу неповноцінності початківця спінінгіста».
Поступово, крок за кроком буде рости впевненість у своїх силах, і накопичуватися рибальський досвід. Терпіння, наполегливість, цілеспрямованість дадуть позитивні результати в освоєнні численних приманок спінінгів і різноманітних способів лову на них.
І головний постулат.
Якщо ви хочете з перших закидів долучитися до спільноти Риболовів з великої літери - відпускайте спійману рибу!
|