Найбільш поширені способи проводки блешні, Наиболее распространенные способы проводки мормышки
Ось і настала довгоочікувана для рибалки зима. Хочеться сидіти на льоду цілодобово і ловити великого, зубатого хижака, побивши тим самим свої рекорди. Найкраще ловити його на жерлиці, про те хто не знає як зробити зимову жерлицу, читаємо на даному сайті. Також відмінним уловом буде служити нам мормишка, про яку зараз і піде мова. Головна відмінність способів проводки блешні полягає в різній швидкості і частоті коливань. Для того, щоб зловити активну рибу можна застосувати класичні методи. Ефективність риболовлі вчомусь залежить і від дій самого рибалки. Він повинен своєчасно переміщатися, свердлити і облавливать лунки.
Така проводка призначена, насамперед, для окуня. Але при плавному підйомі, який виробляється з низькою частотою коливань, непогані результати можна отримати і при лові йоржа. Для плотви теж найкраще застосовувати повільну проводку. Тим більше, що без пауз при грі блешні в цьому випадку просто не обійтися.
Окунь теж може не реагувати на приманку, яка постійно коливається. Але варто на деякий час зупинити ці коливання, як він тут же її атакує. Помітили, що риба почала відгукуватися на паузи? Тоді паузи потрібно обов'язково зробити частішим. Крім того, бажано збільшити їх тривалість. Якщо ви точно знаєте, що риба знаходиться під лункою, то під час цих пауз здійснюйте неглибокі похитування кивком. Багато риби позитивно відгукуються на цей нехитрий прийом.
Зверніть увагу на форму приманки. Найкраще зупинити свій вибір на довгастої, звуженої приманки, яка дозволить здійснювати більш розмашисті руху.
У багатьох рибалок виникає питання про те, на яку висоту потрібно піднімати приманку. Фахівці рекомендують спочатку пробити різні горизонти. Це необхідно для визначення місцезнаходження риби. Якщо риба зосереджена близько дна, то немає ніякого сенсу в такому високому підйомі. Але якщо основна маса риби знаходиться нагорі, то необхідно збільшити висоту проводки аж до одного метра.
Але буває, що «танцююча» мормишка викликає інтерес у риби. Вона постійно супроводжує її і в результаті вирішується на клювання. Тому при лові пасивної риби можна збільшити тривалість проводки. При цьому наприкінці здійснювати паузу.
Також на ступінь підйому впливає вид передбачуваної риби. Як приклад можна привести йоржа, який часто знаходиться практично на дні водойми. При цьому плотва віддає перевагу плавати більш високо. Тому необхідно визначитися з типом риби. Якщо вас цікавить риба, плаваюча у верхніх шарах, то немає сенсу опускати приманку до самого дна.
Зазвичай проводку проводять на нижніх шарах. Але бувають випадки, коли практично вся риба знаходиться в метрі від дна. Саме таке розташування риби можна помітити в глухоземье.
Облавливании верхнього горизонту найкраще здійснювати на великій глибині. У такій ситуації навіть метр волосіні здатний дати певний виграш не тільки у швидкості, але і в часі.
Для лову окуня використовують найшвидшу і найбільш активну проводку на підйом. Ця риба позитивно відгукується на високу частоту коливань з низькою амплітудою.
За допомогою даної «спортивної» проводки можна досить швидко облавливать все лунки. Щоб провести таку інтенсивну проводку бажано використовувати короткі кивки близько 1 см. Приманка отримує потрібну гру. Таким способом вдається набагато ефективніше засікати окуня. При натиску або ударі вниз окунь просікають самостійно. Особливого значення такий метод має при високому підйомі руки в кінці проводки. У цьому випадку можна провести вдалу підсічку.
|