Набір спінінгіста, Набор спиннингиста
·
Описаний в цій статті набір підібраний особисто під мої потреби шляхом підбору, відсіву і не є панацеєю для всіх. Кожен збере свій набір, я лише хотів допомогти початківцям в цьому виборі. Спробую підказати, що і навіщо треба. Не судіть строго, це моя перша стаття.
Сподіваюся спінінг і котушка у вас вже, а також шнур (волосінь) і приманки, оскільки про них тут мови не піде. Хіба що пару слів про те, що спінінг переважно зберігати і перевозити в жорсткому тубусі і не зайве мати другий, запасний, це і щодо котушки, Також не завадить і запасний шнур на додатковій шпулі. За котушкою бажаний мінімальний догляд, це як мінімум наявність балончика з рідким мастилом для котушки і періодичне його застосування. В іншому вам допоможе інтернет, продавець консультант або просто товариш з риболовного захоплення. Ми ж поговоримо про ті речі, які полегшать нам процес риболовлі і дозволять отримати максимум задоволення від улюбленого захоплення.
Ви прийшли на водойму, зібрали спінінг, прикріпили котушку, просмикнули шнур в кільця, прив'язали приманку, від вузла стирчить хвіст шнура. Потрібно його відкусити, а чим? Зубами? Тут нам допоможуть кусачки для волосіні і шнура так званий CLIPPER,
правда згодяться і звичайні кусачки для нігтів, проживуть вони менше, але і коштують на порядок дешевше, а зі своїм завданням впораються не гірше. Відкушувати нам доводиться не рідко, а кусачки досить маленький інструмент і шукати їх по кишенях проблематично. Нам допоможе так званий Ретрівер.
Це пристосування типу рулетки всередині якої намотаний капроновий або металевий трос, який втягується всередину за допомогою пружини. Рибальські інструменти, які повинні бути під рукою під час риболовлі, зручніше закріпити на ретрівер. Ретрівери бувають різних розмірів і кріпляться на одязі за допомогою шпильки або кліпси. Я використовую звичайний ретривер для пропусків, він стоїть на порядок дешевше і продається в канцтоварах. Мені на сезон вистачає.
Для себе помітив, що якийсь б не в'язався хитрий, міцний вузол, але зрідка він все одно розв'язується і я взяв за правило припікати кінчик шнура на вузлі, а для цього потрібна запальничка.
Я вважаю, що запальничка входить в «обов'язковий комплект» рибалки, який присутній завжди, навіть на найкоротших виїздах. Зараз же необхідно задуматися про те, що повинна «уміти» робити запальничка на риболовлі:
розвести вогонь для «планового» багаття, бути надійним резервом для того самого випадку в аварійній ситуації, взимку відігріти для відкривання замерзлий замок на машині, закріпити на гачку або якому-небудь іншому з'єднанні термоусадочну трубку, оплавити «разлохмачений» кінець відрізаною нейлонової мотузки, частково повернути форму надірваній приманці, наприклад, твістеру, перепалити при необхідності канат або шнур, допомогти насадити штучну приманку, оперативно загартувати або опустити гачок або металевий елемент снасті, трохи підсвітити в погано освітленому місці, підпаяти на місці відвалився контакт на гачках або спорядженні, і багато інше, наприклад, допомогти закурити сигарету ...
І ось закид. Ще закид. І ось він перший улов. Рибка невелика, але гачка не видно, він глибоко заковтнутиц жадібною рибою. Як дістати? Потрібен екстрактор.
Опустити по натягнутій волосіні, зачепити гачок і з невеликим зусиллям проштовхнути його вперед, завдяки чому він легко звільняється. З іншого боку екстрактора знаходиться дуже гостра голка, яка набагато гостріше будь швейної голки і служить для розплутування будь-яких вузликів і борід.
З цією рибкою ми успішно розібралися, але от удар і на гачку щось побільше. Це кілограмова щучка і вона так просто не дасться. Профі витягнуть її руками з води, але ми скористаємося підсакою (або щелепним захопленням).
І ось риба вже у нас під ногами трусить пірсингом у вигляді нашої блешні. Зуби то у неї гострі, та й про гігієну говорити не доводиться. Укус цієї хижачки буде гоїтися довго і болісно. Що ж робити? Притримуємо її наступивши злегка ногою або акуратно рукою разжимаем щелепу хижачки зевником.
І витягаємо гачки з пащі щуки за допомогою карцанга (хірургічного затискача).
При використанні щелепного захоплення (ліпгріп) від зевника можна відмовитися. Ліпгріп дозволяє брати рибу залишаючись чистим, без контакту рук з рибою. Щелепний захват з кліщами у вигляді двох кульок. Захоплення такого типу завдає риб'ячої пащі менше шкоди.Для довідки. У риб'ячої щелепи число нервових закінчень дуже невелика, тому риба так відчайдушно чинить опір при виведенні. Риба, взята на ліпгріп, буде відчувати швидше дискомфорт, ніж біль, тому у всьому світі такий інструмент є ознакою хорошого тону.
Отже риба у нас, відпускати ми її не збираємося і виникає питання як зберегти її до кінця риболовлі. Звичайно ж на кукане.
Кукани я використовую пластикові, вони легкі, міцні і найголовніше вони не зашкодять човен і про них не поранишся.
Риба у нас спокійно хлюпається у воді на кукане, а ми продовжуємо риболовлю. Ми підходимо до прикрих випадків цього процесу і перший з них, це зацеп. Якщо ми не міцно зачепилися і при цьому впевнені в міцності нашого шнура і всіх з'єднань, то можна скористатися таким пристосуванням.
Це звичайна паличка, на яку ми намотуємо кілька витків шнура вище спінінга і силовим шляхом звільняємо нашу приманку не пошкодивши руки. Спосіб другий це використання отцепа. З приводу різновидів отцепов я вам мало що можу сказати, оскільки багато років користуюся одним і тим же, так званим береговим типу рятувальник і не завжди успішно. Є відчепи відбійники, які своєю вагою відбивають приманку від корча. З ланцюжками, тросиками заплутуються за гачки і виривають приманку. З гачками здатні виволік ту ж корч на поверхню. І відчепи із захопленням виривають приманку за найближчий до неї кріплення.
Ми успішно витягли наш улюблений, дорогий воблер і бачимо що гачок розігнуть або обламаний і напевно він затупився. Потрібно міняти або відновлювати і тут нам не обійтися без спеціальних рибальських плоскогубців мають на кінці спеціальний зуб для разжима заводних кілець.
Це універсальний інструмент, іноді він може замінити карцанг, якщо на ньому є кусачки то і кліпер. А що ж робити якщо трійник НЕ знімний, як на вертушках, і він злегка затупився. Нам допоможе точилка для гачків, яка звичайно не відновить лазерну заточку, але хоча б дозволить не викидати улюблену приманку.
Я брав універсальну і скоріше не для гачків, а більше для підводки кромки леза ножа. До речі про ніж.
Ніж - це предмет значення якого важко переоцінити, він входить в джентльменський набір будь-якого чоловіка, поряд із запальничкою і ліхтариком. Добре тому, у кого він є і горе тому, у кого його не опиниться в потрібний момент. Не буду розповідати про всі його застосуваннях, скажу лише що їм можна розділити бутерброд з товаришем, перерізати якірну мотузку і пошматувати кинуту браконьєрську мережу. Вимоги до ножа прості, він повинен бути гострим, надійним, добре лежати в руці і головне радувати око свого господаря.
Ми продовжували рибалити і не помітили як почало темніти, ми починаємо збиратися і тут нам не обійтися без ліхтарика.
До ліхтарику на риболовлі у нас теж є певні вимоги. Він повинен бути надійним, компактним, працювати під дощем, не боятися ударів і падінь, енергощадящім і головне він повинен бути налобним, оскільки руки в цей момент нам потрібні для іншого і потрібні обидві. (Елементи живлення бажано не дорогі і доступні і бажано мати їх запас з собою).
Трохи повернуся безпосередньо до основних інструментів. Особисто я, хоч і схиблений на лові хижака, але іноді для різноманітності використовую поплавкову оснастку, правда виключно з поплавком для перебігу Cralusso Bolo 8гр.
І доводиться в'язати дрібні гачки. Раніше в'язав руками, в домашніх умовах це не проблема, але безпосередньо на водоймі це виявилося дещо складніше. Завдяки щасливому випадку в руки потрапив крючковяз Stonfo і ось воно щастя.
З тих пір навіть вдома готуючи снасть користуюся виключно ім. В'язати стало простіше, швидше і не менш надійно.
Ще в пошуках простих і надійних вузлів, я провів чимало годин в інтернеті. Підібравши, роздрукував і заламинирував невелику пам'ятку необхідних мені вузлів, яка через роки досі в моєму наборі.
Тепер поговоримо про те, в чому ми зберігаємо наші приманки, гачки, повідці та ін. Знову ж, нагадаю, що я описую свій набір, а ви вчините так як захочете самі. Почну з візитниці.
Ви запитаєте, а яке відношення має цей предмет до риболовлі. Все дуже просто, купуючи гачки, вертлюжки, карабіни, гнучкі повідці, ми отримуємо пакетики розміром з візитку і вклавши їх у візитницю отримуємо акуратно розкладену мелочевку, а не хаотично розкидану по ящику.
Жорсткі сталеві повідці зручно зберігати в невеликому тубусі, необхідної довжини, від бура по бетону для дрилі купленому в найближчому лад магазині.
Воблери, блешня, силікон з джиг головками віддаю перевагу зберігати окремо в невеликих коробках.
Це дозволяє мені переносити їх або в одній сумці, або розкласти по кишенях жилета, куртки або іншого одягу. Але є тут і свій мінус. Якщо я хочу з силікону перейти на воблер, то потрібно послідовно дістати одну, а потім іншу коробку, а під час інтенсивного клювання це пристойна втрата часу.
При зміні приманки дуже зручно використовувати всілякі вертикальні тримачі для спінінга. В інтернеті є таке диво, як поясний тримач стакан. Я повзу пластикової трубкою по діаметру трохи товщі рукояті спінінга і довжиною від низу рукояті майже до ніжки котушки з ремінцями для кріплення на ногу і другу з цієї ж трубки але з косим зрізом знизу щоб встромляти в землю.
Поляризаційні окуляри - це не розкіш, а реальний захист очей від ультрафіолету, так само вони добре прибирають відблиски сонця на воді і очі менше втомлюються. І найголовніше, вони захищають від трійника вирвався з зацепа і летить прямо в око.
З додаткових предметів в наборі, я зазначу ще ваги (кантер), вимірювальна стрічка (рулетка) і звичайно фотоапарат.
Не завжди є можливість або бажання забрати улов з собою, але залишити пам'ять про свої досягнення хочеться завжди, а тим більше якщо це пристойний трофей. Фотоапарат завжди можна замінити мобільним телефоном.
АПТЕЧКА рибалки.
Не буду перерахують необхідні медикаменти, та все як авто або офісної аптечці, скажу лише що я тяга в ній додатково. Це швейний рем комплект, а також компас, лупа, кресало, свисток, трохи мотузки ...
Наручний годинник на риболовлі точно будуть не зайвими. Довгий період життя не носив, поки в один прекрасний день мій телефон НЕ булькнув в воду.
І трохи для питущій половини рибалок невелика фляжка зі спиртним, щоб відзначити вдалий улов.
Ехолот і GPS навігатор або GPS компас.
Потрібно це чи ні, вирішувати тільки вам, але по собі скажу що набагато швидше і легше намацати бровку або ямку (правда це стосується лише навігації), а GPS навігатор або GPS компас допоможе нам скласти карту глибин водойми, запам'ятавши координати глибин і місць перспективного лову . З їх допомогою не складе труднощів знайти ці місця повторно.
І ось нарешті водна навігація. Берегова ловля-це звичайно добре, але справжнє задоволення це рибалка з човна або з будь-якого іншого плав. кошти.
Для рибалки з човном немає обмеження у виборі місць лову.
Звичайно до човна потрібен якір з мотузкою, весла, насос і зручне крісло.
По-поводу мотора я поки промовчу, бо все вище перераховане в цій статті, включаючи і не більшу надувнушку 1,9 м з ПВХ, я з успіхом перекладаю навіть громадським транспортом і на себе. А мотор, це вже більш велика човен з транцем (у мене ARGO 2,9 під мотор і мотор САЛЮТ), і без особистого транспорту вже не обійтися, а це вже доступно далеко не кожному. Набір спінінгіста, Набор спиннингиста
P.S. : Мета цієї статті в спробі об'єднати всю ту інформацію, яка по крупицях збиралась з інтернету і формувалася шляхом довгих проб і помилок вашим покірним слугою. Я не хотів вам нав'язати свою думку, а всього лише викласти своє бачення в цьому питанні. Якщо щось не так прошу поправити або підказати. Будь-які поради чи критика будуть рассмотрени.Заранее вдячний всім тим, хто дочитав до цих рядків. Загалом, вдалого вам клювання і не засиджуйтеся в інтернеті.
|