Среда, 27.11.2024, 07:55
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Октябрь » 23 » Мотиль
18:47
Мотиль

Мотиль по суті це личинка комара-звонца (CHIRONOMUS PLUMOSUS). І напевно без перебільшення можна сказати - це одна з найпоширеніших наживок, ловити на яку можна і влітку і взимку і в міжсезонні. Рідкісна риболовля обходиться без мотиля, придбати якого в наші дні можна практично в будь-якому рибальському магазині.

А тим часом його промисел на Русі налагоджений ще з далеких часів Л.П. Сабанеева. Застосовується мотиль не тільки в якості наживки, але і в якості прикормки, як самостійно, так і в складі різних сумішей. Але не будемо забігати вперед, подивимося, що ж із себе представляє мотиль і який його спосіб життя.

Мотиль

Ймовірно ви помічали теплими тихими вечорами, перебуваючи поблизу від рясно зарослих берегів ставків або дрібних річок з тихим плином тонкий мелодійний дзвін, що доноситься з заростей прибережної рослинності. Це і є вони - рояться комарі-звонци, що представляють із себе невеликих зеленуватих комах, забарвлення яких може бути, як блідо-жовтою, так і салатної, при цьому абсолютно темні комарі зустрічаються в природі набагато рідше. Комарі-звонці також відрізняються від інших видів комарів сильно витягнутими і піднятими передніми кінцівками.

Личинок комара-звонца (мотиля) можна відшукати в мулі практично будь-якого слабопроточного ставка чи болота. Для цього всього лише потрібно промити мул на ситі. Червоний колір мотиля обумовлений наявністю в його крові достатньо великої кількості гемоглобіну, багато видів риб вельми і вельми не байдужі до цих личинок і далеко не в останню чергу через їх яскравий кольор. Мотиль дуже невибагливий до умов навколишнього середовища і здатний виживати навіть в сильно забруднених водоймищах, крім того виявити його в деяких озерах можна в тому числі і на глибині до 300 метрів.

Майже всі види риб в місцях проживання комара-звонца добре знайомі з мотилем і охоче включають його в свій щоденний раціон харчування, буває навіть так, що мотиль часто стає для риб мало не єдиним харчовим джерелом. Досвідченим шляхом у результаті численних досліджень було встановлено, що риби відмінно чують рухи в мулі личинок і часто орієнтуються при пошуку мотиля саме за допомогою слуху. Тому, під час підгодовування місця лову не зайвим буде кинути туди невелику кількість живого мотиля, який, проникаючи в мул і створюючи певні шумові коливання, починає залучати рибу в точку лову.

Заготівлею мотиля, як правило починають займатися з другої половини літа, продовжуючи добувати його практично весь зимовий період. Починаючому рибалці слід знати, що купити мотиля можна не тільки в магазині, але і на ринку, де його стає набагато більше, особливо взимку, тобто тоді, коли багато рибалок починають збиратися на зимову риболовлю, запасаючись цієї по суті безпрограшної наживкою.

Добувати мотиля самостійно, як нам здається, потрібно вміти кожному рибалці, тим більше, що намити його в належній кількості не так вже й складно, майже на кожному водоймищі можна знайти для цього підходяще місце, де в мулі, зовсім недалеко від берега, водиться, так потрібний на риболовлі, крупний мотиль, для видобутку якого спочатку з нержавіючої металевої сітки, наприклад латунної, з розміром вічка не перевищуючого 1-2 мм роблять черпак лопатоподібною форми, який насаджують на довгий держак. Після чого, перебуваючи вже на водоймі, зазвичай рубають лунку розміром приблизно 0.5х0.5 метра і опускають черпак в ополонку, зачерпуючи донний мул, який, піднявши на поверхню не витягують повністю з води, промиваючи його прямо в лунці, при цьому мул поступово вимивається , а мотиль скрутившись колечками залишається на сітці. В цілому все досить просто.

Зберігати мотиля потрібно в холодильнику, розташувавши його на нижній полиці таким чином, що б він не пересихав і обов'язково мав доступ свіжого повітря. Для цього необхідно загорнути його у вологу крупноячеїств матерію, яку в свою чергу слід покласти в спеціальну водонепроникну коробку. Кришки на ній бути не повинно!

Крім того, мотиль поміщений в водорості, здобуті з водойми її проживання також здатний відмінно зберігатися в продовж тривалого часу. Личинок акуратно обкладають водоростями, а все інше роблять точь-в-точь, як у першому випадку, в підсумку відправляючи мотиля в холодильник все також на нижню полицю.

Є і ще один спосіб зберігання мотиля, при якому личинок просто-напросто залишають в ємності з водою, міняти яку на свіжу потрібно щодня, оскільки, як і живцеві, мотилеві необхідна вода, збагачена киснем. Для цих цілей можна застосовувати, наприклад, акваріумний інжектор або просто розпорошувати воду при заміні, пропускаючи її, через ситечко.

Збираючись на риболовлю, іноді не вдається придбати великого мотиля, в цьому випадку турбуватися не варто, замінити його можна звичайним кормовим мотилем, який також широко продається, як в зоомагазинах, так і на ринках акваріумістів. Правда він набагато дрібніше личинок комара-звонца, тому для лову на цю наживку потрібні відповідні снасті, гачки і пристосування.

Здійснювати ловлю на кормового мотиля можна за допомогою найпростішого затиску, робиться який з тонкої пружної дроту, яка припаюється безпосередньо до гачка, після чого вже достатньо просто опустити гачок з затискачем в коробку з дрібним мотилем і захопити його за допомогою затиску в кількості декількох штук, так сказати на вічко.

Мотиль

Також вчинити з кормовим мотилем можна і ще простіше, застосовуючи для вищезазначених цілей ніпельні кільця, для цього ніпельна гумка нарізається на колечка шириною не більше 1-2 мм, які потім надягають на порожній корпус самої звичайною кульковою авторучки, всередину якого і закладається підготовлений заздалегідь невеликий мотиль приблизно до половини тіла і вже після цього гумка потихеньку стягається на покладений пучок личинок. І в підсумку ось це саме вийшло колечко із затиснутим в ньому Комовим мотилем і одягається на гачок.

Піднесений таким чином невеликий мотиль ні трохи не гірше залучає рибу під час лову, ніж традиційна крупніша личинка комара-звонца, більше того, застосовуючи саме кормового мотиля і включає його в підгодовування на практиці стає ясно, що він зовсім не менш добутливий і дає вельми хороші результати.

Просмотров: 631 | Добавил: ViKing | Теги: Мотиль наживка для рибалки мотиля, личинка комара | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Октябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$