Среда, 27.11.2024, 18:29
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Февраль » 21 » Мікроколебалка для ультралайта, Микроколебалка для ультралайта
22:08
Мікроколебалка для ультралайта, Микроколебалка для ультралайта

Мікроколебалка для ультралайта, Микроколебалка для ультралайта

 


Ми постійно торочити про спиннингову ультралайтову ловлю в прив'язці до таких приманок, як мікроджиг, міні-воблери і мікро-вертушки. Тим часом, найдавніша зі штучних приманок - коливальна блешня не розглядається, як категорія ультралайтових приманок ... Звичайно, ми звикли до ще радянським колебалок не менше 10-15г вагою, з відповідними габаритами. Але, зараз колебалки повертаються в арсенали сучасних спінінгістів саме в лайт варіанті!

 

Так, про лов легким спінінгом на мікроджиг, найдрібніші вертушки і міні-воблери було сказано вже не мало на блозі і буде ще сказано ... Але, зараз про відносно нову і молоду приманку в ультралайте - про маленькы коливні блешні.

Не ставлю за мету в даному огляді стосуватися конкретних марок і моделей мікро-колебалок. Можливо, деякі виробники і моделі блешень цього класу і будуть описані докладно і окремо, але пізніше. Зараз загальні ідеї та відомості, прийоми, призначення, переваги та недоліки.

Що я відношу до мікроколебалок ... Ну той же Меппс Циклоп №0, довжиною 5см і вагою 8г - це сверхпредел даної категорії приманок (а модель №00 цілком можна вважати нашим пацієнтом :)). Взагалі, оскільки ми зазвичай в ультралайте орудуем вудилище спінінга з реальним верхнім тестом 5-7г, то ось, десь вага мікро-колебалок лежить в межах 2-5г.

Є й проміжні варіанти блешень, між розглянутими зараз ультралайтовими версіями і чисто щучими, великими колебалки. Але зараз не про них.

Отже, виникає питання: навіщо нам мініатюрні колебалки, коли у нас в коробці і так купа мініатюрних пріманочек інших типів. Спершу опишу ряд переваг мікроколебалок в цілому і їх ситуативні переваги над іншими лайт приманками. А потім трохи подробиць про саму блешеню.

1. Мікроколебалка, як і всі колебалки дуже компактні. Тобто вони свідомо будуть летіти далі і точніше, ніж вертушки і воблери тієї ж ваги і позмагаються з мікроджигом.

2. Мікро-блешні грають на падінні (планують), твічатся і мають власну гру, в той час, як міні-вертушки грають тільки на проводці і Твичіть їх не зручно і не прийнято; мікро-воблери не грають на падінні ...; мікроджиг, в принципі працює також у всіх трьох режимах і стадіях проводки, але свідомо дає менші коливання ніж блешня і, все ж, його прерогатива - це робота у дна, а блешні можна застосовувати у всіх шарах і проводити повільніше мікроджига.

3. Мікробколебалки можна оснастити одинарним гачком, що значно скорочує число зачепів. Та й у цілому, мікро-колебалки не погано проходять траву і рідкісний коряжник. А також, наявність одного гачка дозволяє менше травмувати тих недомірок, які часто трапляються на ультралайт і підлягають відпусканню ...

Тобто нерозумно стверджувати, що мікро-блешні - це найкраща лайт приманка, тому такої просто не існує ... Але, це не скасовує того факту, що дрібні блесенки ловлять! Їх варто мати в наборі і застосовувати в тих умовах, де вони більш актуальні, ніж інші ультралайт приманки або по черзі з ними (раптом зараз риба віддасть перевагу саме залізу ...).

Як і будь-яка традиційна колебалка - мікроколебалка - це вигнута металева пластинка тієї чи іншої форми, розміру, товщини і стало бути - ваги. Два отвори. У передньому зазвичай не ставлять ніяких кілець і вертлюгов, а просто кріплять приманку через це колечко до застібці снасті. У другому (задньому) отворі, через мініатюрне заводне колечко кріпиться одинарний гачок OWNER (серія із збільшеним кільцем). Можна і трійником оснащувати. Але там, де саме виправдана ловля на мікроколебалкі, порівняно з іншими класами лайт приманок, застосовуються саме одинарники.

Метал - зазвичай латунь, мідь. Колір покриття блешень може бути вельми і вельми різноманітний. Це і натуральні кольори полірованого металу (тих же міді, латуні), матовий метал, матове срібло та інші гальванічні покриття, а також різні забарвлення, включаючи яскраві (або навпаки темні), флуорісцентние і комбіновані.

Яких риб ловлять на мікроколебалки? Так простіше сказати будь не ловлять ... Враховуючи, що ми використовуємо мікроблесни довжиною в межах 3-4см, то в улові і традиційні хижаки, в основному: окунь, головень, язь, жерех, щука рідше судак і навіть сомик ... Але беруть і цілком мирні риби: крупний подлещик, густера, плотва, краснопірка ... Швидше за все, в певних умовах і сазанчики можна зловити на ці приманки.

Опишу декілька загальних ситуацій, де розумно застосовувати мікро-колебалки.

Ловля окуня на мікроколнебалку на ділянках з уповільненою течією і наявністю рідкісних водоростей. Риба стоїть у дна і не дуже активна. Скажімо, на джиг окунь не озивається в даний момент. А вертушки і воблери небудь важко провести у самого дна, або вони постійно чіпляються за водорості. Беремо колебалочку, даємо їй опуститися на дно. Вудилищем злегка підсмикують блесенку, відриваємо від дна і ось так, з посмикуваннями і паузами, повільно ведемо приманку. Блешня з одним гачком краще за всіх проходить рідкісні водорості, а така рвана проводка провокує окуня на клювання. Саме так, на ділянках з глибинами до 2-2.5м можна обловлювати придонні ділянки і в улові попадеться не тільки окунь, але й щука і навіть судачок. Що стосується кольору, то в таких умовах, як мені здається, немає рівних матовому сріблу або в чистому вигляді або з невеликими підфарбованими ділянками.

Ловля форелі або харіуса на струмках. Взагалі, мікро-колебалки можна вважати мало не кращими приманками саме для лову в маленьких тайгових річечках. Тут постійно купа зацепов і мікро-блешня, оснащена одінарніком - тут поза конкуренцією, в плані незацепістості. Та й струмкова форель або харіус, дуже позитивно відгукуються на мініатюрні колебалочкі. Мікроколебалка тут якраз зручна для облову мініатюрних ямок, ніш (а великих ям на таких струмочках не буває ...), де і стоїть форель.

Ловля головня на мікроколебалки на малих і середніх річках. Ловлять або з протилежного берега, або в забродку, якщо ширина річки дозволяє докинути блешню до кущів біля протилежного берега; або ж, з човна сплавом. Виходить, що кидати приманку треба дуже точно. А мікро-колебалки, з їх компактністю - це і далекобійна і дуже точна приманка. До того ж, головень тримається прямо у заявляв поверхневого коряжника. І колебалочка з одним гачком буде менше чіплятися ніж воблери або вертушки. З колірних рішень мікроблесен підійдуть темні або кислотно-яскраві кольори. Бувають клювання і на натуральні відтінки.

Краснопірка на ультралайт Ловля жереха на тих же середніх і малих річках. При лові голавля на мікро-блешні, описаної абзацом вище, часто попадається і жерех. Більший жерех віддає перевагу і блешню по-крупніше. Так що, на рівні з зовсім маленькими блесенку, можна мати пару-трійку приманок довжиною 5-6см, саме в прицілі на трофейного жереха.

Ловля червонопірки в мілководних затоках і старицах. Дивно, але на найдрібніші мікро-колебалочкі, довжиною 2.5-3см і вагою близько 2г, добре клює краснопірка на річкових старицах ...

Варто згадати і про таке явище, як самостійне виготовлення ультралайтових колебалочек. Насправді, за ціною, багато мікро-блешні стоять, як середній воблер. Це означає, що даний тип ультралайтових приманок, на жаль, не по кишені дуже багатьом нашим рибалкам і особливо новачкам ... Так що можна робити спроби робити подібні міні-блешні самому. Тонка листова мідь, латунь, в принципі не погано обробляється різанням, свердлиться, гнеться без проблем (на імпровізованих прес-формах). Потім їх можна полірувати, фарбувати різнокольоровими лаками для нігтів, нитрокрасками і т.п. Так що, для тих, у кого руки стоять рівно, є бажання і час для риболовних саморобок - мікроблесни - це дуже благодатна тема для експериментів!

Категория: Спиннинг | Просмотров: 1073 | Добавил: ViKing | Теги: Краснопірка на ультралайт, Ловля головня на мікроколебалки, Ловля окуня на мікроколнебалку, Яких риб ловлять на мікроколебалки, мікроколебалка | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Февраль 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$