Маршрути вихідного дня по Західній Україні, Маршрути выходного дня по Западной Украине
Ви любите подорожувати, але постійно не вистачає часу? У цій статті ми пропонуємо найцікавіші маршрути вихідного дня
Сучасний ритм життя залишає людині дуже мало часу для відпочинку. За короткі вихідні нам дуже непросто повноцінно відновити сили, а також отримати нові емоції та враження. Але без них неможлива, ні активне життя, ні плідна робота, ні тим більше творча діяльність. Давно доведено, що активний відпочинок, зміна обстановки або невелику подорож, скажімо поїздка вихідного дня надзвичайно корисні і навіть необхідні для того щоб бути в тонусі.
Саме тому Ми пропонуємо Вам підбірку найцікавіших маршрутів по історичних та культурних пам'яток і просто красивих місцях України, які варті того, щоб провести там вихідні. Всі маршрути вихідного дня логічно розділені на кілька частин. Ця стаття присвячена найцікавішими місцями Західної України.
Маршрути вихідного дня по Західній Україні
Бурхливий історичне минуле, постійний прикордонний статус, дуже строкатий національний склад і неодноразові зміни державної влади - все це сильно відбилося на архітектурі Західної України, побут і характері людей. Через найцікавіші місця Західної України ми і пропонуємо Вам прокласти свій маршрут вихідного дня. Маршрути вихідного дня по Західній Україні, Маршрути выходного дня по Западной Украине
Маршрути вихідного дня. Львів та замки «Золотої Підкови»
З'їздити на вихідні до Львова - ідея зовсім нова. Саме так багато надходять на свята, Новий Рік чи Різдво. Тому ми не будемо докладно описувати всі цікаві місця і пам'ятки, замки та ресторанчики, особливу атмосферу цього старовинного міста, а зупинимося на такій пам'ятки як замки «Золотої Підкови» Львова. До них відносять Золочівський, Олеський та Подгорицькому замки, які на диво добре збереглися і їх дійсно можна назвати замками в прямому сенсі цього слова. В Україні не так багато замків в порівнянні з найближчими країнами-сусідами (всього близько сотні), а тих які добре збереглися - і того менше. Тому ці замки стоять Вашої уваги. Золочів - це маленьке містечко, а Підгірці та Олесько - села з населенням у кілька тисяч чоловік. Тому кращим варіантом буде зупинка в самому Львові, а до замків добиратися на електричці або маршрутному таксі. Зі Львова до Золочева ходять електропоїзди, зі Львова та Золочева в Підгірці - маршрутне таксі. А в 6 км від Олесько знаходиться станція приміських електропоїздів «Ожидів-Олесько», з якою можна повернутися до Львова.
Маршрути вихідного дня. Кам'янець-Подільський - Хотин
Намагаючись оглянути Кам'янець-Подільський і Хотин за 2 дні, Ви заздалегідь прирікаєте себе лише на побіжне знайомство з цими дивовижними місцями. За кількістю пам'яток архітектури Кам'янець-Подільський займає почесне 3 місце в Україні, поступаючись тільки Києву та Львову. Змішання народів і релігій, численні війни приголомшливим чином відбилися в архітектурі Кам'янець-Подільського. Тут Ви можете побачити турецький мінарет зі статуєю Мадонни. Гуляти по Старій фортеці та Старому місту можна не один день, але нас чекає ще Хотинська фортеця. Вона дійсно грандіозна і, дивлячись на неї, важко собі уявити, що зараз не 13 або 14, а 21 століття і всі битви біля її стін вже давно позаду. Оглянувши Хотинську фортецю - покваптеся - ночувати краще повернутися в Кам'янець-Подільський. Тут, на відміну від невеликого Хотина, хороший вибір готелів і затишних ресторанчиків, де можна смачно поїсти.
Маршрути вихідного дня. Ужгород - Мукачево
У кожного, хто хоч раз побував на Закарпатті, напевно виникало стійке відчуття, того що ці місця - зовсім не Україна. Змішання народів, культур і мов, архітектурних стилів робить Закарпатті особливим місцем. Почати маршрут вихідного дня по визначних пам'ятках без сумніву варто з Ужгородського замку-фортеці, який був побудований в 12 столітті, а пізніше неодноразово добудовувався і реконструювався. Крім замку в Ужгороді ви можете відвідати Хрестовоздвиженський кафедральний собор неподалік, Горянська ротонда в передмісті, прогулятися мальовничими вуличками і паркам і наступного дня відправлятися в Мукачеві. Вже на під'їздах до міста Ви не зможете не помітити замок «Паланок» - головну пам'ятку Мукачево. Площа замку понад 14 000 м і, крім потужних стін, вежею і терас, тут є на що подивитися. Але не зупиняйтеся на огляді замку - обов'язково пройдіться по центру Мукачево. Тут ви виявите Мукачівський монастир, католицький костел і палац графів Шенборнів або, як його називають жителі міста, «Білий дім».
Маршрути вихідного дня. Чернівці
Ще 100 років тому Чернівці, розташовані на півдорозі між Києвом і Бухарестом, Краковом і Одесою, називали «негласною столицею Європи». І дійсно цей на перший погляд провінційне містечко має власний шарм і особливою чарівністю, атмосферою затишку і спокою, неспішності і розміреності. Оглянути місто самостійно дуже легко - потрібно всього лише дістатися до центру. Почати свій маршрут вихідного дня можна з колишньої Резиденції буковинських митрополитів, а зараз Чернівецького університету ім. Юрія Федьковича. Звичайно ж, є в Чернівцях і Ратуша, і безліч церков і соборів. А ще обов'язково подивіться на Оперний театр (сьогодні це Музично-драматичний театр), який будували відомі віденські архітектора, і знаменитий «Будинок-корабель» - «Шива». Маршрути вихідного дня по Західній Україні, Маршрути выходного дня по Западной Украине
Маршрути вихідного дня. Печера Млинки
Тернопільська область дуже популярна серед спелеологів, але печера Млинки була відкрита порівняно недавно - в 1960 році неподалік від села Залісся Чортківського району. Перед поїздкою краще зателефонувати місцевим спелеологам з турклубу «Кристал» (тел. (03552) 2-17-10) і домовитися про умови екскурсії. Печера дуже гарна і досить популярна - свої маршрути тут знайдуть і новачки і професіонали. Позитивні емоції і незабутні враження гарантовані навіть тим, хто ніколи не думав про печери і спелеології. Під землею в будь-який час року постійно тримається температура +11 С, тому не забудьте взяти з собою теплі речі.
|