Суббота, 23.11.2024, 15:48
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Октябрь » 25 » Ловля уклейки восени. Ловля уклейки осенью
15:31
Ловля уклейки восени. Ловля уклейки осенью

На дворі осінь. Дерева вбралися в свій барвистий наряд, однак для рибалок, люблячих проводити своє дозвілля з поплавковою вудкою в руках, осінь насправді - сумна пора. Нелегко в цей час спокусити приманкою звичайну плотву.

Однак саме в осінні місяці я ходжу, точніше, бігаю на озеро, де мешкає уклейка - риба, яка радує рибалки поклевками мало не до льодоставу. Ну і смак уклейки, спійманої восени, сподобається самому вибагливому гурману, а не тільки щуці, судаку або окуню. Мій товариш (не рибалка) один раз спробувавши в'ялену уклійку, тепер готовий за неї купувати мені пиво.

За уклейкою я вирушаю на озеро і тільки з приходом осені. Там вона більша і жирна, ніж в річці. Тим більше на озері виявити місце проживання уклейки набагато простіше.

Деякими своїми спостереженнями про риболовлю цієї риби, я і збираюся поділитися.

Відразу попереджу, що на водоймі, де протікає процес цвітіння води, до повернення її прозорості не варто втрачати час. Зазвичай, на такому озері і клює уклейка краще через те, що вода позбавляється від зеленого кольору за вересень-жовтень, і риба, намагаючись надолужити згаяне, прагнути від'їзтись по чистій воді напередодні зимового посту.

Підійдіть до озера в безвітряну погоду і постежите за гладкою водною поверхнею. Уклейка себе видасть або розбігаються колами по воді, або гучними сплесками. Зазвичай, круги на водоймі видно скрізь, проте ... Хоч уклейка розосереджується по всій площі озера, але в осінні місяці більша її кількість дотримується одного якогось місця. При цьому на даній ділянці риба збирається щороку. Саме таке місце і треба шукати на водоймі, в іншому випадку успішна риболовля може не відбутися.

Поведінка уклейки восени кардинально відрізняється від літнього іміджу - бути скрізь і хапати все, що рухається поруч. Осіння рибка дуже обережна, однак перебуваючи в зграйці, це почуття у неї притупляється. Тим більше значне скупчення уклейки на невеликій території сильно збільшує шанс її упіймання.

Зазвичай, велика кількість уклейок знаходиться далеко від берега, над самою глибокою ямою, як я називаю таке місце, - «казан». Коли на озері немає серйозних глибин, але є ділянка більш глибока, то скоріше за все там і буде знаходитися «казан».

«Казан» - місце дуже привабливе для риболовлі.

Ловля уклейки восени. Ловля уклейки осенью.

Звичайно, епіцентр, де щільність уклейки найбільша, ідеальне місце для ловлі. Поклевки тут будуть завжди. Бувають випадки, коли круги і сплески частіше відбуваються по периферії. Однак не треба спокушатися, клювань все одно буде більше в епіцентрі.

Окремо розташовуються самотні уклейки. Зазвичай це рибки великих розмірів. Одинаки не прагнуть потрапити в зграю і тримаються особняком, плаваючи по своїй певній території. Саме вони виробляють сильні сплески поруч з берегом. Колись я «попадався» на такі сплески, але з часом зрозумів - виловити самотню рибку досить складно. Така уклейка хлюпається, хапаючи з водної поверхні залишившихся осінніх комашок поруч з поплавком, при цьому, абсолютно не реагуючи на пропоновану наживку. Однак і поодинці піймати можна, для чого закид треба виконувати трохи в сторону, а не прямо перед собою. Тільки при такому закиданні нерідко виникають проблеми при виведенні. Зазвичай, «погоня» за одинаками малоефективна, і витрачати на це час не варто.

Для лову уклейки восени буде потрібно снасть для дальнього забросу (на вудилище кільця і безінерційна котушка). Я вже зазначав, що восени уклейка дуже полохлива. Тому я користуюся спеціальним оснащенням для її затримання.

Від вертикальних поплавців я відмовився, бо за маленькою отмеренной глибині під час далекого закидання оснастка нерідко заплутується. Ще одне спостереження: уклійку відлякує неприродне положення (вертикальне) «палички». Я користуюся саморобним поплавком, спеціально виготовленим для уклейки.

Ловля уклейки восени. Ловля уклейки осенью

Поплавок фіксується на волосіні за допомогою пари сірників, вставлених в кінці трубочки. Огрузка поплавка повинна бути, бажано, такий, щоб під водою перебувало все тіло поплавка. Хоча такий варіант і не є обов'язковим. Покльовка визначаться не по притоплення поплавка, а по руху його в сторону, яке в безвітряну погоду відмінно видно навіть на великій відстані.

Ловля уклейки восени. Ловля уклейки осенью

Кілька слів про повідку. Звернув увагу, що уклейка восени з кожним днем стає обережнішою і клює все рідше. І якщо з приходом восені підходить поводок 0,08 мм, то перед зимою - 0,06 мм. Поставивши поводок товщиною на 0,02 мм більше, скоротить число клювань в два рази.

Гачок повинен відповідати двом вимогам: бути дуже тонким і дуже гострим. Незважаючи на загальноприйняту думку, що у уклейки невеликий рот, вона примудряється траплятися й на гачок № 4 (вітчизняна класифікація). Дуже маленький гачок риба глибоко заглотит і, щоб його звільнити, доведеться користуватися екстрактором. При цьому на невеликий гачок складніше начепити наживку.

Головна наживка для уклейки - опариш. Той же мотиль для неї менш привабливий. На гачок опариш чіпляється панчохою. Жало і борідка виводяться назовні, після чого опариш злегка опускається так, щоб не було видно жала.

При відсутності вітру уклейка стоїть біля самої поверхні води і не звертає уваги на стрімко потопаючу наживку. Тому волосінь з повідцем можна намазати звичайним салом, що додасть плавучості приманки. Додавання до опариша на гачок другої насадки або кульки з пінопласту клювання не поліпшить - уклейка не така дурна, як думають багато хто.

Отже, закидаємо снасть в епіцентр скупчення риби. Як тільки насадка падає на воду, робимо невелику підтяжку поплавка на себе, щоб розпрямився поводок. Поплавок не ворушиться, клювань немає. Хоча риба годується поруч з поплавком. Значить приманка не на тому горизонті, де знаходиться і жирує уклейка. Підтягуємо оснастку ще трохи до себе, щоб показати їй насадку. Поплавок не ворушиться, але раптом потихеньку почав рухатися в сторону. Робимо плавну потяжку (головне не підсікати різко!) Вудилищем - рибка попалася. Опинившись на гачку, уклейка наполегливо бореться. Тому, щоб не сполохати решту риби, ліпшу уклійку треба швидко витягнути зі зграї, після чого скинути обороти намотування, бо біля берега видобуток починає люту боротьбу за свою свободу. І нерідко вона її отримує, порвавши поводок-павутинку. Довівши рибку до берега, не поспішайте піднімати її над водою. Треба підвести уклійку, вибравши пологу траєкторію, як можна ближче до берега і різким рухом вудилища викинути її на берег. Відправивши видобуток в садок, робіть черговий закид. Поплавок злегка зрушився і поплив. Робимо підсічку. Ще один трофей на гачку. І цей процес триває до настання темряви.

Спробуйте. Раптом і вас зацікавить ловля осінньої уклейки.

Просмотров: 585 | Добавил: ViKing | Теги: Ловля уклейки восени. Ловля уклейки | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Октябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$