Ловля щуки на живця, Ловля щуки на живца
На живця щуку можна ловити декількома снастями. Це і кружки, і жерлиці взимку, і донні удочкі. Сама проста і популярна як для лову з берега, так і з човна, - поплавочная снасть. Зупинюся на цьому способі лову, так як його застосування іноді рятувало результат риболовлі на штучні приманки в невеликих річках і озерах.
Для лову щуки на живу рибку краще всього підійде не надто довге вудилище жорсткого ладу, з пропускними кільцями і інерційної або безінерційною котушкою. Такий вибір краще всього підходить для лову середньої і великої щуки, що біжить оснастка і можливість далекого закидання дозволить нам обловить більшу акваторію водойми. На котушку наметовому або плетений шнур перерізом 0,2, або волосінь 0,3 - 0,4. Обов'язково застосовуємо м'які металеві повідці, інакше щука легко перекусить нашу волосінь або шнур і піде з гаком в глотці вмирати кудись у водні глибини ... Часто для обережною і неактивній щуки застосовують замість металевих повідків флюрокарбоновие волосіні. Цей варіант також хороший, але тут необхідно стежити за станом повідця після кожної вивуджений риби: хижачка як зубами може залишити посіченості на Флюрі, так і при виведенні він може посікти про донні камені і мушлі, отже, при наступній клюванні легко порветься. Тому раджу флюровие повідці оновлювати після кожної спійманої щуки.
Також не можна обійти увагою і вибір гачків для живця. вони бувають
одинарні, подвійні і потрійні. Трійники, звичайно ж, дозволяють зробити підсічку на самому хваті щукою живця, при цьому забезпечуючи 80% засекаемості риби. Але я застосовую їх украй рідко, - не подобається після виведення півгодини морочити голову над діставанням трійника із зубастої пащі. Гачки-одінарнікі, рідше - двійники, беру 8 - 10 номер. Ловля щуки на живця, Ловля щуки на живца
Грузок і великий поплавець підбираємо такими, щоб витримували вагу живця, силу течії і глибину лову.
Як насаджувати живця.
Для лову щуки на поплавкову снасть застосовую всього два способи одягання живця на гачок: через дві губи і ніздрю - на течії, і під спинний плавник - на тихій воді. Таким чином будь-яка рибка буде виглядати під водою найбільш природно, що і необхідно для щучьего апетиту.
Різні види застосовуваних в якості живця риб поводяться по-різному І це дуже важливо враховувати як при насадженні, так і при розміщенні рибки в товщі води. Наприклад, йоржі і бички завжди намагаються при попаданні у воду сховатися на дні. Верховодка і плітка будуть прагнути до поверхні А краснопірка і карась при вигляді водної рослинності помчать відразу в ній сховатися. Тому вудку з верховодка не можна оснащувати легким грузиком, бичка та йоржа краще не опускати на дно, а тримати його на відстані 20-30 см від дна. Ну а карася або краснопірка бажано утримувати на невеликій відстані від очеретів.
Тактика лову на живця поплавковою вудкою.
Ловити щуку на поплавкову вудку ми можемо і з берега, і з човна. Для успішної риболовлі важливо знати спосіб життя хижачки і її переваги (кормова база) в даному водоймі.
Виявити місця проживання у водоймі щуки можна візуально. Будь кромки берегових і посеред води заростей очерету і очерету, плато, порослі лататтям, лілією, рдестом, острівці рослинності посеред водної гладі. При лові з берега потрібно пересуватися, закидаючи вудку в найбільш перспективні місця проживання щуки. При відсутності клювань в перебігу п'яти - десяти хвилин слід йти далі.
Ловля щуки на живця з човна на поплавкову вудку цікавіше тим, що вставати на якір можна на глибині, де більше вірогідність упіймання так званої "донною", великої щуки. Крім цього, виводити рибу набагато простіше на чистій воді, позбавивши себе при цьому від протягування її через зарості прибережної рослинності. Ловля щуки на живця, Ловля щуки на живца
Клювання щуки на живця.
При клюванні щуки на живця поплавок, як правило, ненадовго ховається під поверхнею води і тут же виринає. Підсікати тут не поспішайте: щука всього лише взяла в пащу поперек тіла нашого живця і буде йти в укриття, щоб його з'їсти, попередньо розгорнувши головою до себе. Її пересування чітко фіксуються поплавком: він "завалюється" на бік, і, у міру просування хижачки, поплавок здригається і ховається під воду. Часто його зовсім не видно, а хід щуки відчувається по сильному натягу волосіні або шнура. Тепер нам слід відпустити трохи волосіні, і лише відчувши зупинку щуки, зробити підсічку: вона вже заковтнула живця.
У теплу пору року щука після підсічки питаеться звільнитися від гачків за допомогою "свічок", вистрибуючи високо над водою і "витрушуючи" гачок з пащі. У цих випадках намагайтеся не піднімати високо кінчик вудилища - його взагалі краще "притопити" в воду. І не дозволяйте щуці послабити ні на секунду волосінь, - найчастіше це гарантований сход. Будьте спокійні при виведенні, і успіх негайно прийде до Вас!
|