Воскресенье, 24.11.2024, 02:17
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Ноябрь » 16 » Ловля плотви взимку. Ловля плотвы зимой
17:55
Ловля плотви взимку. Ловля плотвы зимой

  

Ловля плотви взимку. Ловля плотвы зимой

Характерні місця лову плотви взимку
Ловля плотви взимку. Ловля плотвы зимой

Ловля плотви на мормишку

Ями. Максимальні глибини (за винятком хіба що аномально глибоких місць) в зимову пору привертають велику кількість як мирної риби, так і хижака. Тут підводним мешканцям перебувати, ймовірно, найкомфортніше. Найчастіше зимові стоянки риби легко розпізнати по великій кількості лунок і, швидше за все, рибалок, що сидять над ними. Плотва з року в рік відвідує одні й ті ж ями, так що статистика минулих років буде теж вельми до речі. На відміну від хижака, який прагне зайняти краю заглиблень, плотва цілком відмінно себе почуває і по центру ями. Нарешті, нерідко плотвіние зграї настільки численні, що вся вона просто не в змозі розміститися біля краю ями.

Затоки. Що на річках, що на закритих водоймах затоки і їх подібності представляють для плотви величезний інтерес. При цьому глибина в затоці зовсім необов'язково повинна бути великою. Мілководдя зазвичай малопривабливі, але вже середні глибини (від 3 метрів) - цілком рибі цікаві. Відзначимо, що в затоці зовсім не обов'язково наявність перспективного рельєфу дна, щоб плотва там стояла. Зазвичай у вказані місця заходить більш дрібна риба, ніж та, що стоїть на ямах, але це не означає, що ловити таку плітку нецікаво. Без сумніву, перевага затоки в тому, що його межі (навіть під водою) легко «читаються» візуально, ловити в таких не надто глибоких місцях помітно простіше, та й плотва зазвичай менш вибаглива. Для починаючого рибалки-зимника, бути може, це кращий варіант для риболовлі.
Русло. Подібно до того, як зимова плотва вибирає ями, часто риба займає і русло водойми. Таке характерно і для водосховищ, і для річок. Нерідко ділянку русла і є зимувальна яма. До речі, далеко не на всіх таких ділянках дозволено рибалити взимку, так що, вирушаючи на пошук руслової плотви, поцікавтеся, а чи не включений дану ділянку в список заборонених для зимової риболовлі місць. Крім великих глибин, які взимку самі по собі досить комфортні для плотви, русло їй цікаво ще й плином. Зрозуміло, що на водосховищах протягом мінімальне, а то і зовсім відсутня, але навіть легкий струм води покращує кисневий режим і забезпечує рух корму. Через великої глибини і течії ловити на руслі найскладніше, а ще досить небезпечно через можливі вимоїн. На руслі, до слова, ділянки зі слабким льодом, а то і зовсім ополонки, бувають навіть у найлютіші морози. І все ж слід визнати, що русловая плотва - зазвичай найбільша, а в якості прилову на такій риболовлі можна розраховувати ще й на ляща.

Локальні приямки. Такі місця знайти дуже непросто і часто це відбувається випадково. Однак на добре знайомому водоймищі, як правило, локальні приямки відомі. Ймовірно, багатьом доводилося потрапляти в ситуацію, коли один ловить, ніби грає на піаніно, а у другого і клювання немає. Цілком можливо, що перший сидить якраз над локальним приямком, в якому вся плотва в окрузі і зібралася. Особисто я неодноразово в кінці дня опускав датчик ехолота в лунку, яка здорово видавала плотву, і бачив, наскільки щільно там стояла плотва. При цьому часто вже буквально в декількох метрах від такого скупчення риби було абсолютно порожньо або ж знаходилося всього пара дрібних плотвичек. Локальні приямки хороші тим, що ловити в них найпростіше. Якщо плотва там стоїть, вона себе проявить. Тут часто важливіше за все такий приямок знайти або ж, якщо він відомий, зайняти першим.
Ловля плотви на гру


    В принципі, як і при лові ляща, має сенс створити базу з 4-7 закормленних лунок і впродовж риболовлі постійно по них переміщатися, виловлюючи найактивніших риб. Такий підхід я називаю «збором врожаю». Ми загодували кожну з лунок і поки ловимо в одній з них, до решти підходить плотва. Так і рухаємося умовно по колу, регулярно «збираючи урожай» з сріблястих красунь.

    Звичайно, час від часу доводиться догодовувати, інакше плотва покине нашу базу. В ідеалі під час кожного відвідування лунки ми кидаємо або щіпку мотиля, або трохи сухої прикормки. Але це, звичайно, якщо немає течії і глибина не перевищує 4-5 метрів. В іншому випадку знадобиться годівниця, і годувати потрібно буде не так часто.

    Часто, якщо плотва під лункою зібралася в достатній кількості, а наша снасть у неї не викликає підозр, то клювання слідують одна за одною. В цьому випадку блешня з мотилем і дна не встигає досягти, опиняючись в роті важкою плітка. Але так буває далеко не завжди. Зазвичай доводиться чимало потрудитися, щоб домогтися успіху. Практично при будь-якому клюванні розумну кількість личинок на гачку становить 2-3 штуки, хоча це і не догма. Одним з ключових моментів, на мій погляд, є гра блешні. Вона, звичайно, може серйозно відрізнятися в залежності від ситуації і водойми, але принципово я б відзначив кілька найбільш робочих по плотві способів гри.

     Плавний підйом блешні над дном. Подібно до того, як ми граємо блешнею при лові окуня, має сенс так само грати і при полюванні за пліткою. Здебільшого плотва краще реагує на низькочастотні коливання, а ось амплітуда рухів може бути різною: від великої Лещової до ледь помітних погойдувань кивком.
     На опусканні. Нерідко плотва реагує виключно на опускання блешні на дно. Логічно припустити, що плануюче мормишку з мотилем, риба сприймає як їстівний об'єкт, який потрапив випадково в лунку. У зв'язку з цим швидкість опускання блешні повинна бути близькою до швидкості вільного занурення мотиля. Нерідко має сенс не просто опускати мормишку, але і плавно похитувати кивком, а так же робити паузи, дозволяючи мормишке і насадке трохи зависати в товщі.
     Гра у самого дна. В принципі, не можна сказати, що плотва - риба донна, але часом вона абсолютно не хоче підніматися навіть на півметра від дна і бере насадку виключно там. Природно, в такій ситуації грати блешнею потрібно теж в придонному горизонті. Дуже корисні постукування блешнею по дну і зупинки в його межах.
     Комбінована гра. Найчастіше максимальний ефект приносить певна комбінація вище наведених варіантів гри. Справа в тому, що заздалегідь сказати, які рухи блешні плотві будуть найцікавіше, дуже складно, тому на кожній новій рибалці, навіть якщо місце багаторазово перевірене, доводиться визначатися заново. Експериментів боятися абсолютно не варто - при лові плотви взимку трапляються і куди більш серйозні випробування.
   Багато хто впевнений, що раз ми використовуємо мормишечную снасть і при цьому багато переміщаємося, то підгодовувати плотву не слід. Однак практика показує, що ловля мирної риби без прикормки зазвичай доречна лише в тому випадку, коли ми тільки шукаємо перспективні ділянки, а тому, по суті, ловимо кожен раз в новій лунці. Так само можна обійтися без годування при лові на помітному течії, де взагалі немає впевненості, що нашу підгодовування не віднесе куди подалі.

Ловля плотви взимку. Ловля плотвы зимой

    Вартість найбільш простих з них майже така ж, як і панірувальних сухарів, якими ми давно звикли користуватися, при цьому в готових сумішах є маса інших компонентів, які для плотви майже завжди цікаві. Загалом, набагато простіше і приблизно так само по вартості користуватися покупної підгодовуванням. Зазвичай пачки вагою 1 кг (плюс 100-200 гр кормового мотиля) на риболовлю достатньо, але про запас ще одну пачку мати все-таки бажано. Безумовно, не забуваємо дивитися на термін придатності.

Зимова плотва
Стаціонарна ловля плотви взимку

    Далеко не завжди у рибалки є настрій постійно бігати по лунках, годувати їх, то і справа опускати і вимотувати снасть. Багато з нас отримують найбільше задоволення від споглядання потонулого поплавка або вигнутого кивка, розташованих буквально у ніг. Самі ж ми при цьому знаходимось на стільці або ящику (а в мороз ще й в наметі), спостерігаючи за двома або трьома вудками одночасно. Це і є стаціонарна ловля. Основний її зміст: не ми шукаємо плотву, а вона заходить на нашу прикормку і знаходить мотиля.

    Одним з найважливіших вимог при стаціонарної ловлі плотви є утримання риби під лунками. Для цього ми з певною періодичністю і підкидаємо корм. Знову ж, якщо не глибоко (до 4-5 метрів) і струму води немає, краще годувати з руки невеликими порціями і досить часто, але, як правило, все ж доводиться користуватися годівницею. Частота годування в даному випадку, природно, від багатьох чинників залежить, але зазвичай робити це коштує не рідше, ніж раз на годину. Безумовно, рибу перегодовувати не варто (для випадку годування мотилем), але не можна і дати їй піти з нашого місця. Інакше повернути назад потім буде проблематично.

    Для стаціонарної ловлі обов'язкова упевненість в тому, що під лунками варто плотва, інакше всі старання будуть марними. Класична стаціонарна ловля зазвичай відбувається на затоках, прируслових ділянках і ямах, тобто там, де плотва збирається у великих кількостях. Швидше за все, тут поодинці рибалити не доведеться, але така риболовля все одно може бути захоплюючою і добутливою. В ідеалі найбільш перспективно ловити на постійно годованих лунках, але це не Лещової риболовля, коли справжнього кльову можна очікувати лише через день-два після годування. Плотва реагує на прикорм набагато швидше, і часто вже через 20-30 хвилин бадьоро атакує нашого мотиля.

    При зазначеному способі лову існують два вкрай важливі моменти.

     Визначити оптимальний горизонт лову. Я вже казав, що плотва запросто може піднятися і в середні верстви, але зазвичай її основне місце розташування все-таки не вище метра від дна. Кидаючи сипучу підгодовування зверху в лунку, ми самі ж будемо провокувати підйом риби вверх. Вихід простий: час від часу піднімаємо снасть трохи вище від дна і пробуємо. В цілому, основний горизонт лову - придонний, а дуже часто і прямо з дна.
     Визначити, на що конкретно охочіше реагує плотва і в якому випадку результативність лову вище. Стаціонарно ловити ми можемо як на мормишку, так і на поплавок з гачком, але далеко не завжди результат буде однаковим. Зазвичай більш кращий гачок з трьома-чотирма мотилями, адже в такому випадку плотві не потрібно долати вагу блешні і, взагалі, все виглядає максимально природно. А ще з гачком краще засекаемость. Проте буває, що якраз свинцевий або вольфрамовий кульку з розташованим поруч метеликом приваблює плотву найкраще. А ще мормишечной снастю легко при необхідності підіграти (іноді плотва тільки цього і чекає) або обловить різні горизонти (часом плотва піднімається помітно вище дна). Як би там не було, навіть при стаціонарному способі лову плотви експерименти цілком вітаються.
Підбір снасті для лову плотви взимку

    Снасть для плотви принципово буває двох видів: мормишечная і поплавочная. Звичайно, завжди щось можна придумати оригінальне або ж скомбінувати мормишку і поплавок разом, але, в цілому, новачкові я б порекомендував чітко розділяти обидва варіанти. Підбираючи будь-яку снасть для лову плотви, слід пам'ятати, що ця риба, мабуть, одна з найбільш жвавих і сильних, які у нас тільки водяться, а тому певний запас міцності снастей і акуратність при виведенні дуже важливі.
Вудка з блешнею

    Майже не залежно від того, чи будемо ми блешнею грати або ловити стаціонарно, потрібний діаметр лісок лежить в діапазоні від 0,08 до 0,12 мм. Якщо досвід зимової риболовлі вже якийсь мається, а плотва клює дрібна (до 150 гр), якісних лісок 0,08-0,1 мм буде цілком достатньо. Якщо ж ловити доводиться великі екземпляри (від 400 гр) та ще й ближче до весни, то часто і 0,14 мм - не межа.

Ловля плотви взимку. Ловля плотвы зимой

    Взагалі, на великих глибинах і при високій активності риби Тончев зі снастями не варто. Справа в тому, що грубі волосіні дозволяють не тільки впевнено себе почувати на виведенні, але і не так плутаються на вітрі. В таких ситуаціях деколи буває виправданою навіть 0,18 мм. Для глибин до 3-4-ох метрів оптимальну вагу блешні лежить в межах 0,2-0,4 гр, а волосінь не повинна перевищувати десь 0,12 мм. Для більш глибоких місць деколи доречно використовувати блешні 0,4-0,5 гр і волосіні товстіший.

    У будь-якому випадку слід усвідомлювати: чим тонше снасть, тим швидше вона досягає дна і більше забезпечує клювань. Кивок для плотви рекомендується трохи довший (4-7 см), ніж при ловлі окуня. Як я вже зазначав, в більшості своїй плотві цікаві досить плавні рухи блешні, так що при необхідності кивок можна ще й подовжити.

    Удильник і мотовильце для волосіні конкретних параметрів не мають - головне, щоб було зручно їх тримати і намотувати волосінь. Мормишечная вудка для стаціонарної ловлі зазвичай трохи легша і акуратна, ніж для лову на гру. Просто нерухому снасть плотва може довше вивчати, а виходить, вище ймовірність, що обман буде розкритий.
поплавочная вудка

    Традиційна конструкція поплавковою вудки для плотви припускає поплавок, невелику дробинку (можна декілька) і приблизно в 10-ти см нижче неї маленький крючок- «проглотушку» з мотилем. Замість гачка можлива мормишка, і тоді дробинка взагалі не потрібна.

  

Категория: Плотва | Просмотров: 681 | Добавил: ViKing | Теги: Ловля плотви взимку. Ловля плотвы з | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$