Ловля підліщика взимку. Ловля подлещика зимой
Перші виходи на лід в кінці осені, коли товщина льоду не перевищує дванадцяти сантиметрів, слід приділити величезну увагу на безпеку, чим ми і керувалися відвідавши одне з озер в поблизу міста Бійська.
Розміри риб звичайно в цій водоймі не великі, але по першому льоду на активність «місцевих жителів» водної фауни, можна розраховувати з періодичним успіхом. Мета лову - подлещик. Ловля підлящика (на озері Уткуль, подлещик не перевищує 350-400 грам), проте це не знижує інтерес з пошуку цієї риби, до того ж дуже часто в прилове попадаються окунь та плотва.
ВИБІР МІСЦЯ.
Вихідний день, а значить велике скупчення рибалок на водоймі забезпечено. Так і є! До того часу коли ми прибули на Уткуль, по всьому озеру були сформовані невеликі групи рибалок. Одні «купки» любителів риболовлі заснувалися вздовж берегової зони, поруч з очеретяними заростями. Частина рибалок розташувалося на середині водойми, і їх мета лову явно був подлещик і плотва на відміну від тих, хто не мілководді в очеретах налаштований був на піймання окуня і не крупної щуки. Наша ж мета - ловля підлящика, тому удачу в сьогоднішній рибалці будемо випробовувати на глибоких ділянках озера.
Розташувавшись в трьохстах метрів від берега, поруч із невеличкою групою рибалок, пробурили перші лунки. Промірявши глибину (під нами вона була близько 2-2,2 метра), приступили до підгодовування заздалегідь приготовленою підгодовуванням.
Підгодовування.
В приготуванні прикормки, сильно винаходити не чого не стали, все компоненти використовувалися прості і легко доступні в повсякденне застосування. Для приготування прикормки, коли відбувається ловля підлящика використовували наступний склад продукції: 2 кг грунту для лову білої риби від компанії Sensas, терті вівсяні печива (250 грам), мотиль (1 склянка), панірувальні сухарі (170-200 грам) і кілька крапель ароматизатора . На нашу думку, такий склад прикормочной суміші повинен чудово спрацювати по подлещиков.
Ловля підлящика взимку. Ловля подлещика зимой
ЛОВЛЯ подлещиков.
Заранее пробуривши 3-4 лунки і рясно прикорму їх виготовленої підгодовуванням, приступили до пошуку риби. Встановивши пару вудок на «стоячку» у двох сусідніх лунках, третьої вудкою вирішив скористатися на акуратну і повільну гру. В якості мормишок використовував чортика, а на стоячих вудках були поставлені «уралки» і «банан».
Перша проводка блешні від самого дна до середини води результатів не дало, можливо ще подлещик не підійшов до підгодовані місця. Наступні кілька проводок, так же до успіху не привели. Поки, я намагався на гру спокусити подлещика - на «стоячу» снасть зафіксувалася клювання. Швидко підскочивши до снасті і зробивши різку підсічку, відчув вагоме опір риби на іншому кінці снасті. Через кілька секунд, на льоду показався перший дрібний підлящик. Що ж, прикормка спрацювала, місце видимо вибрано правильно, можна продовжувати риболовлю і сподіватися, що цей подлещик не останній.
Минуло близько години з моменту лову, але на жаль клювань подлещика більше не відбувалося. Вдалося виловити пару невеликих пліток і дрібного окуня, що не могло не розчарувати мене. Протягом лову довелося ще раз рясно підгодувати лунки, в надії, що риба все ж збереться на зазначеній точці. Але з якихось причин, навіть плотва на відріз відмовлялася спокушатися на наші приманки.
Ловля підлящика на цій водоймі все ж не така проста справа. Його як і окуня слід шукати, переміщатися по водоймі в слід за рибою. Тактику довелося змінити, і активне переміщення з однієї лунки на іншу, нарешті почали приносити свої плоди. Уже на першій же нової пробуреної лунки, на опусканні снасті сталася потужна клювання. Після підсічки, вдалося вивести з лунки відмінного подлещика за місцевими мірками.
Риба стояла в підлогу води і саме на повільну гру вдавалося спокусити рибу, яка була метою нашої сьогоднішньої риболовлі. Як тільки приманка досягала дна, замість подлещика тут же спокушався невеликий окунь. Тому доводилося постійно стежити за глибиною на нових місцях після переміщення. На одній лунки вдавалося виловити одного -двох подлещиков і доводилося знову міняти точку лову.
Ловля підлящика взимку. Ловля подлещика зимой
Трудова, але цікава рибалка при лові підлящика принесли багато позитивних емоцій. Світловий день короткий, тому час пролетів стрімко і почало сутеніти. Підвівши підсумки в сьогоднішній лову й вживши кухоль гарячого чаю, вирішено було відправитися додому.
|