Понедельник, 20.05.2024, 00:29
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Февраль » 27 » Ловля окуня взимку, поради щодо вибору мормишок і насадок, Ловля окуня зимой: советы по выбору мормышек и насадок
20:20
Ловля окуня взимку, поради щодо вибору мормишок і насадок, Ловля окуня зимой: советы по выбору мормышек и насадок

Ловля окуня взимку, поради щодо вибору мормишок і насадок, Ловля окуня зимой: советы по выбору мормышек и насадок

Найчастіше в літературі, присвяченій рибалці, наводяться поради пробувати ловить окуня у всіх горизонтах води. Однак я роблю по-своєму - тільки в певних з них. Виходячи з досвіду, можна говорити про те, що найчастіше окуня можна виявити у дна або ж на відстані 30-50 см від нього. Ловом риби на горизонтах води по вертикалі можна займатися у весняний час по першому і останньому льоду. У цей період відлиги змушують окуня заходити в середні і верхні шари води. Також можна спробувати удачу в коряжнике, де улюбленим місцем окуня виступає зона поблизу підводних каменів на різних глибинах. 

Потрібно почекати приблизно п'ять хвилин на лунці, після чого за відсутності клювання можна переходити до наступної і т.д. Якщо ж в лунці пішли сигнали на наявність риби, то ловлю потрібно продовжувати і далі. Якщо ж на клювання ніщо не вказує, то має сенс скористатися різними прийомами гри, іншою мормишкою. Проблематично дати тут конкретну рекомендацію - тільки на місці можна зрозуміти, які наживки і блешні дозволять не витратити час даром. Якщо вам вдасться вгадати з усім цим, то протягом дня-двох ви не будете повертатися з риболовлі з порожніми руками.

Які з мормишок є для лову окуня взимку? Тут бажано застосовувати мормишку форми «крапелька». Вона може бути виконана в різному колірному оформленні та мати різні розміри. Краще, якщо ви підготуєте до риболовлі лише один варіант мормишок. У цьому випадку вам не важко підібрати необхідний колір і розмір. Найчастіше цей момент набуває більшого значення, ніж форма.

Проте у «крапельки» можуть бути і альтернативи. Серед таких можна виділити «шайбу» (коли темп підвищується, гра виходить по горизонталі, збільшуються «шуми» в результаті лобового опору), «уралки» (має значну вертикальну амплітуду) та ін. При наявності великої різноманітності мормишок конкретної форми не складе труднощів підібрати ту, яка принесе вам найбільший улов. Проте лише від вас залежить, якій саме ви віддасте перевагу.

Однак поряд з блешнею слід визначитися і з насадкою. У ряді випадків це грає першорядну роль. Справа в тому, що гра покликана викликати інтерес у риби, а ловиться вона на наживку. Тому, якщо вона не припаде до смаку окуня, то про клювання можна забути. Серед можливих варіантів найоптимальнішим вважається мотиль. Проте у ряді випадків зловити окуня можна, використовуючи одну певну наживку. Так, це може бути опариш або черв'як. Незрозуміло, чому це так відбувається. Однак все одно слід подбати про наявність не менше двох-трьох видів наживки.

Також при лові окуня велике значення мають гра і анімація приманки. Найчастіше окуня залучає агресивна гра. У більшості випадків риба притискає кивок вниз. Найчастіше важливим завданням стає зловити першу рибу. Окунь тримається зграями, тому після першого можна розраховувати на продовження клювання.

Як довго? Тут визначальне значення набуває розмір зграї, а також оперативність рибалки, апетит окуня і приманка. Клювання може тривати і п'ять хвилин. Після цього зграя може піти в інше місце або ж у риби зникне апетит. Якщо по закінченні години повернутися на лунку, то зазвичай вдається знову «розбудити» окуня.

Категория: Окунь | Просмотров: 606 | Добавил: ViKing | Теги: поради щодо вибору мормишок і насад, Ловля окуня зимой: советы по выбору, Ловить окуня, на лунці, Ловля окуня взимку | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Февраль 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$