Понедельник, 25.11.2024, 02:03
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Декабрь » 17 » Ловля окуня на мормишку, Ловля окуня на мормышку
19:36
Ловля окуня на мормишку, Ловля окуня на мормышку
Ловля окуня на мормишку, Ловля окуня на мормышку



У період підлідної риболовлі окунь користується особливою популярністю. Невибагливий до навколишнього середовища, а так само температурних перепадів, даний вид риби водиться практично у всіх водоймах матінки Росії. Його повадки і переваги вельми непогано вивчені рибалками, однак, дуже мало хто з них готові поділитися особливостями клювання матросика в той чи інший час року в певній місцевості.


Існує безліч способів лову смугастого хижака як на льоду, так і на відкритій воді. Спробуємо розглянути один з найпоширеніших способів риболовлі на окуня взимку - його ловля на мормишку. Перш за все, необхідно зауважити, що цей хижак досить-таки активним протягом усього зимового сезону, проте "перволедье" і "останній лід" (у листопаді та березні відповідно) відрізняються значним посиленням окуневої активності, і як результат - стабільно багатими уловами. В середині зими окунь клює рідше, чим ще більше розпалює у рибалок азарт і бажання дістати його родименький з лунки будь-яким шляхом. Ось тут-то неоціненну допомогу і нададуть блешні!


Традиційно вважається, що ловля окуня на мормишку результативніше в світлий час доби, хоча бувають винятки, і в сутінках на неї удачливі риболови дістають трофейні екземпляри.

Ловля окуня на мормишку, Ловля окуня на мормышку




Блешні відрізняються за формами і конструкціям (вигляді крапельок, куль, циліндрів, комах, личинок і т.д.), що дозволяє ставити експерименти в пошуку самих уловистих з них, важливу роль у цьому процесі відіграють як місце лову, так і зовнішні умови (погода, сезон, час доби і т.д.).


  Насамперед блешні можна поділити на:


- Традиційні впаяним гачком) - такі блешні ефективні для швидкої лову окуня, за його активної клюванні:


«Крапелька»
«Дробинка»
  «Мураха»
  «Чечевичками»
  «Уральська»
«Нерухомий чортик»
«Коза»

- Рухливі (з рухомим підвісним гачком) - додають елемент несподіванки грі приманки і гарні для слабкого клювання:


«Рухливий чортик»
  «Медуза»



За розміром блешні можуть бути

 

Ловля окуня на мормишку, Ловля окуня на мормышку



- Зовсім маленькі: діаметр 1-2 мм (використовуються в стоячій воді на мілині, ідеальні для глухої зими);


- Середнього розміру: діаметр 3-4 мм (добре себе показують в морозну погоду);


- Великого розміру: діаметр від 5 мм до 15 мм (рекомендуються для глибоководдя і сильної течії).


Матеріал для виготовлення таких приманок повинен бути досить важким (свинець, вольфрам, олово), а їх колір різноманітним (яскраві: жовтий, червоний; світловідбиваючі, сріблясті, золотисті і тд.). Вважається, що колір блешні суттєво впливає на інтенсивність клювання: при активному клюванні рекомендується використовувати блешні з чистих металів (свинець, вольфрам, олово і т.д.), а при слабкому - різнокольорові. Використання певного кольору обумовлено такими зовнішніми умовами як глибина водойми (золотисті, жовті, червонуваті на глибині, а сріблясті, сірі на мілині), наявність очерету (в цьому випадку перевага віддається чорним блискучим мормишку). Багато рибалки доповнюють блешні різнобарвним бісером, намистинками, вовняними нитками, не забуваючи про те, що будь-яке таке прикраса змінює гру приманки.


Гачок на блешні повинен бути дуже гострим і розташовуватися під невеликим кутом, для того щоб риба надійніше на нього села і не зійшла. Волосінь слід підбирати досить тонку і бажано під колір водойми, оскільки навіть ледь помітне коливання товстої волосіні відлякує смугастого хижака.


Отже, сама уловиста мормишка обрана, тепер необхідно правильно налаштувати вудку, а для цього потрібно вибрати відповідний кивок. Кивок повинен бути чутливим відповідати вазі блешні, у висунутому на половину горизонтальному положенні він повинен гнутися на 5-8 мм.


Спорядження повністю готове, лунки пробурені, рибальський процес почався. Але далеко не завжди з першого разу вдається відгадати, яка приманка припаде до смаку окуневі в цей раз на даній водоймі, тому не забудьте захопити з собою ґрунтовний арсенал приманок, що розрізняються за розміром, кольором і формою. Ідеальний варіант блешні для кожного окремого випадку підбирається тільки експериментальним шляхом.

Категория: Окунь | Просмотров: 625 | Добавил: ViKing | Теги: Ловля окуня на мормишку, Ловля окуня на мормышку | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Декабрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$