Зимова риболовля. Ловля окуня на балду. Зимняя рыбалка. Ловля окуня на балду
Зимова риболовля. Ловля окуня на балду. Історія не зберегла нам імені першовідкривача цього способу лову окуня взимку: прийнято вважати, що на "балду" або "яйця" почали ловити окуня взимку випадково. Найпереконливіша з версій припускає, що давним-давно розсерджений бесклевья рибалка, ловівшій плотву на покаток, почав постукувати грузилом про дно і тут же вихопив окуня. Окрилений успіхом, він продовжив експерименти і в підсумку став володарем пристойного улову. Згодом снасть була доопрацьована до того виду, яким користуються і зараз багато любителів зимової риболовлі на окуня. Якийсь час прилучилися до таїнств цього способу адепти тримали в найсуворішому секреті тонкощі виготовлення приманки і техніку лову, породивши безліч чуток і викликаючи пекучу заздрість у менш щасливих рибалок. Зимова риболовля.
Ловля окуня на балду. Оснастка. Зимова риболовля. Ловля окуня на балду. Оснастка Снасть імітує поведінку жука-плавунца, такого улюбленого окунем ласощі, а вдобавок провокує рибу на клювання схожістю елементів на мотиля та інших донних черв'яків. Конструкція гранично проста, от як зробити балду самому: до верхньої частини грузила каплевидной або оливковою форми кріпитися петля з товстої (0.2-0.5 мм) і жорсткої волосіні діаметрів 2-3 см. На неї з обох сторін одягаються два звичайних гачка (4-5 мм) з довгою цівкою так, щоб вони вільно ковзали. Самі гачки оснащуються червоними бісерінамі або шматочками кембрика: саме вони роблять їх схожими на мотиля. За верхню точку петлі снасть кріпитися до основної волосіні. Грузило можна забарвити в чорний, золотистий або зелений колір, покрити його лаком з блискітками.
Зимова риболовля. Ловля окуня на балду. Техніка і тактика лову.
Сторожок повинен бути жорстким і пружним, щоб компенсувати тяжкість приманки. Розмотавши снасть, знаходимо дно, залишаючи над лункою 25-30 см для маневру. Плавно змахуючи вудкою, відриваємо "балду" від ґрунту і різко кидаємо вниз до удару. Витримуємо паузу в 2-3 секунди, повторюємо. Клює окунь на балду або в момент відриву її від дна, або в момент спокою після удару. Секрет простий: там, де впало "яйце", створюється хмарка каламуті, що приваблює зграйку хижака: найсміливіші (і великі) атакують спливаючого "плавунца", який розмахує "лапками" -крючкамі, менш агресивні атакують "мотиля" після падіння. Цей вид риболовлі дуже активний, переривати його не варто: як тільки пішов кльов, значить, зібралася зграя окунів і Ви будете винагороджені за свої старання! І, найголовніше: обов'язково дотримуйтесь заходів обережності при лові окуня з льоду на балду!
|