Ловля окуня на балансир, Ловля окуня на балансир
З усіх існуючих зимових приманок балансири - одні з кращих для лову окуня.
Існує думка, що балансирів, спеціально створених для лову окуня або інший який-небудь риби, не існує, що балансири в основному універсальні. Частково це так. Але є деякі особливості, які мають значення при лові окуня на балансири.
Окунь, мабуть, більше всіх не байдужий до червоного кольору приманок. Тому при виборебалансіра це необхідно враховувати. Особливо добре зарекомендували себе балансири, черевце яких пофарбовано не просто в відтінки червоного, оранжевого або рожевого кольорів, а флюоресцирующие під дією ультрафіолетового свічення.
Окунь в більшості випадків вистачає трійник балансира. Бажано щоб він був з яскравим оком чи кембриком червоного або інших яскравих кольорів.
Подовжений трійник окунь теж не залишить без уваги.
Звичайний розмір пріманоксоставляет 4 - 5 см. Для лову крупного окуня часто використовують ібалансіри більші, 6 - 9 см. Але при погіршенні кисневого режиму балансири використовують вже меншого розміру (2-3,5 см). Гра в різні періоди дещо відрізняється. Для активного окуня - це одна гра, а для пасивного - інша. Активного окуня залучають швидкі, іноді різкі, циклічні руху по петлеобразно маршрутом. Тривалість пауз підбирається дослідним шляхом. Іноді вона мінімальна (1-2 сек), а може складати і 8 - 10 сек, але найчастіше 3-5 сек. Ловля окуня на балансир, Ловля окуня на балансир
активний окунь
В принципі, підійде будь-який, відповідний за розміром, лопастной балансир. Хоча краще використовувати балансир з обтяженою носовою частиною. Не погано себе зарекомендували балансири особливих моделей, які отримали назву «акробат» за здатність здійснювати переворот навколо своєї голови у вертикальній площині і деякі інші трюки.
Ефективним може виявитися швидкісний режім.балансір починають розганяти частими підйомами удильника, не чекаючи повної зупинки приманки. Пауза при цьому або відсутня, або мінімальна (1 - 2 сек). Швидкість руху балансира регулюється частотою змахів. Інтервал часу між помахами підбирається дослідним шляхом. Іноді незначне уповільнення або прискорення темпаігри різко зменшує число клювань. Якщо покльовок не відбувається, приманку піднімають на 15 - 25 см і повторюють гру. Так облавливают всі горизонти. Часто, коли в окуневої зграї збираються особини різних розмірів, то найбільш великі можуть триматися вище за інших. А в деяких випадках, зазвичай при погіршенні кисневого режиму, окунь курсує під нижньою кромкою льоду.
пасивний окунь
До середини зими, коли вміст кисню у воді знижується, швидкісна гра, різкі рухи балансира якщо не відлякують окуня, то вже точно не приваблюють. Окуня тепер швидше зацікавить плавний підйом балансира з незначним прискоренням, а іноді й без нього. Піднявши приманку на висоту 25 - 30 см, необхідно зробити паузу 5 -8 сек і тільки після цього зробити скидання. балансир при цьому здійснює один розворот. При повному бесклёвье іноді виручає безлопастной балансир.
При лові дуже млявого окуня буває корисно починати гру не відразу, а, поклавши балансир на дно, вичекати приблизно 30-40 сек. Потім плавно відірвати і, повільно похитуючи вершинкой удильника, підняти приманку на висоту 7-10 см. Після невеликої паузи починають ігратьбалансіром точно також як блешнею з плавним підйомом. Не погано себе показали пластикові балансири. Вони не роблять кругових рухів. Зате, хаотично рухаючись, такіебалансіри створюють коливання своєї хвостовою лопаттю (подібно віброхвоста) і не залишають байдужим окуня.
Не мале значення відіграє колірне рішення приманки. Хоча на кожній водоймі є своя найбільш уловиста забарвлення, її колір може змінюватися протягом дня, залежно від освітленості: толі це сутінковий ранок, похмура погода або яскраве сонце. На більшості водойм спрацьовує смугаста забарвлення під окуня, також гарні голографічні сріблясті і світлі забарвлення під малька білої риби.
Не погано себе зарекомендували на деяких водоймах при слабкому клюванні мікробалансіри.
балансири Lindroos HALI-VE
Пошук
okuni_na_balansirПоіск окуня починають з берегової зони. Найбільш ймовірні місця скупчення цього хижака - гирла впадають струмків, невеликі затоки, облямовані очеретом, затоплені кущі, коряжник, кам'янисте дно, межа підводної рослинності і чистої води, мілини з трав'янистими острівцями, берегові виступи, миси. Потім, віддаляючись від берега, шукають верхній гребінь берегового свала, підводні горби, а у великих водоймах затоплення острова, верхній гребінь свала затопленого русла.
Якщо лов ведеться на мілководді, то, по-перше, лунки необхідно обов'язково затемнювати. По-друге, балансири використовують невеликих розмірів (2 - 3 см). Амплітуда помахів при цьому зменшується. Треба домогтися того, щоб всього лише кистьовими рухами змусити приманку відхилятися від центру лунки на 30 - 40 см. Припустимо торкання балансиром дна, але неприпустимо зачіпання їм за нижню кромку льоду. На мілководді окуньдержітся не тільки по першому льоду, а й в середині зими і далеко не завжди невеликий. Ловля окуня на балансир, Ловля окуня на балансир
окуневі оснастки
Багато рибалок вважають різні оснастки з додатковими гачками не зовсім спортивними. Останнім часом такі оснастки стали використовувати набагато рідше. Але, тим не менше, існують спеціально створені для лову дрібного окуня численні окуневиеоснасткі. Суть їх зводиться до імітації водяних комах. Для цього або на окремому повідку, або на основній волосіні в ковзному монтажі встановлюють гачки, невеликі блешні з різнокольоровими кембриками або бісером, або просто намистинки. При грі балансиром вони ковзають по волосіні вгору і вниз, додатково залучаючи окуня. Для того щоб балансірсмог рухати подібну конструкцію розмір його повинен бути не менше 5 см.
|