Ловля на спінінг, Ловля на спиннинг
Ловля на спінінг - це майстерність ведення приманки на потрібній глибині при оптимальній швидкості, на якій блешня найбільш спокуслива для хижака. Для оволодіння цією технікою потрібна практика. Слід врахувати, що одна і та ж блешня себе веде по різному на водоймах зі стоячою водою і з течією, тому тактику проводки слід підбирати безпосередньо на місці лову. В даний момент, на прилавках магазинів представлений широкий асортимент блешень на будь-який смак, колір і гаманець.
Звичайно, все купувати не варто, але у справжнього рибалки-спіннігіста завжди є по кілька штук кожного виду. Нагадаю, що болешні класифікуються за різними критеріями, існує два основних види - це обертові і коливні. Не будемо заглиблюватися в теорію, але, на мій погляд, основними блешнями, які повинні бути у кожного рибалки - це колебалки, вертушки, силіконові рибки і воблери. На останні варто переходити вже з досвідом лову.
Найпростішою блешнею, з якою варто починати вчитися вудити хижака, вважаю вертушку. На неї добре клює окунь, щука і судак. Собівартість блешні не дорога, тому якщо трапиться неприємність, розачарування від цього буде менше. Її можна використовувати як на течії, так і без, проводка так само особливих вимог не представляє, головне, щоб блешня завелася. Мінусом вертушок є їх легка вага, багато її збільшують за допомогою грузила, але при цьому її важче завести.
Якщо ви будете ловити на невеликих річках або озерах, то вертушка ідеально підійде для таких місць. Не далеко від вертушок прилаштувалися і колебалки, також успішно застосовуються при ловлі хижака, особливо щуки. Цей вид приманок можна вважати, одним з найдавніших. Їх також можна успішно застосовувати як на течії, так і в стоячій воді. При їх застосуванні слід враховувати вагу, форму, колір.
Швидкість проводки повинна бути не дуже швидкою, оскільки втрачається її гра. Вдало застосовується на невеликих і середніх глибинах. В епоху силікону і воблеров ці блешні, звичайно, відходять на другий план, але викреслювати їх не варто. Особливо їх добре використовувати на сильній течії, оскільки вони мають значну вагу і їх не так зносить.
Силіконові рибки мають велику різноманітність кольорів, при їх виборі треба керуватися прозорістю води. Якщо ви хочете пополювати на судака або щуку, то це дуже хороша приманка. Застосовується в основному на глибині, близько дна, оскільки швидко падає на дно, і утримати її у верхніх шарах води не представляється можливим. Якщо на дні немає водної рослинності або корчів, ловля на силікон приносить гарні трофеї.
Воблери - найдорожчі приманки, але з іншого боку, вони мають багато властивостей і переваг у порівнянні з іншими видами. Їх можна застосовувати на будь-якому водоймі, крім з сильною течією. Властивості воблеров дозволяють вести їх на потрібній глибині. Маючи в арсеналі воблери з різною глибиною занурення, ви можете впевнено себе почувати на будь-якій воді.
При виборі приманки також ключову роль грає глибина водойми, наявність на дні водної рослинності і корчів, розмір самого водоймища, прозорість води, пора року, дальність закидання і багато іншого. Тому при виїзді на рибалку слід враховувати ці чинники.
Рекомендуємо мати з собою запас блешень, оскільки хижак може не спокуситися сьогодні на вертушку, а захоче покуштувати силікону, та ще з зеленим віброхвостом. Поступово рибальський арсенал збільшиться, це цілком виправдано, оскільки збільшаться шанси зловити велику рибу, до того ж це не сильно вдарить по кишені, ну і набувається досвід лову на різні принади. Природно, на всі види водночас не половиш, у кожного рибалки є свої улюблені, самі уловисті блешні, без яких вони на рибалку не відправляються.
|