Ловля на бойли прийшла до нас з Європи відносно недавно, і використовується поки в основному в сезон відкритої води, але цілком застосовна і під льодом.
Бойли - спеціальна коропова насадка - виготовляються з відвареного і потім висушеного тіста у формі твердих кульок. Вони питательніщі будь-яких інших раніше застосовуваних насадок і підгодовувань, включаючи і природний корм коропа, але головна їхня перевага - в тому, що дрібна риба не може відщипнути шматочки від насадки і бойл може цілий день триматися на снасті, поки його не помітить досить великий короп.
Ловля на бойли. Ловля на бойлы
До того ж в водоймах, де коропів регулярно підгодовують (а саме в них бойли найбільш застосовні) звикла до гранулам комбікорми риба круглий рік воліє кулясту їжу будь-який інший.
Європейські рибалки взимку залишаються вірними своїй улюбленій коропової насадці, але бойли застосовують особливі: маленького діаметру, не більше 10 мм і з підвищеним вмістом тваринного білка (на упаковках вони помічені, як протеїнові).
Хоча, строго кажучи, бойли насадкою назвати не можна. Це скоріше універсальна приманка - бойлами і принаджують коропів до обраного місця вудіння, і прикормлюють безпосередньо перед ловом, а ось на гачок їх не насаджують, гачок прив'язаний в безпосередній близькості від бойла, і втягується в рот риби вже після того, як короп, посмакував смачну кульку і не виявивши підступу, відправляє його в шлунок. Провідні західні рибальські фірми випускають готові кульки, призначені для підгодовування і використання як насадки. Найкраще зарекомендували себе бойли з додаванням певних ароматизаторів і есенцій: суниці, ваніліну, апельсина, меду, «тутті-фрутті», банана, малини і т. Д. В упаковку фасуються кульки певного діаметру: літні - 14, 16, 18, 20 , 24, 28 мм, зимові менших розмірів. Так що завжди можна підібрати розмір, найбільш підходящий для водиться в водоймі риби; багато карпятники виготовляють бойли самостійно, вибираючи розмір і добавки виходячи з досвіду лову на конкретному ставку чи озері.
Використовуються бойли взимку виключно для вудіння з поплавком. Головна тонкість лову полягає в тому, що кульки, попередньо проколів їх спеціальною голкою, насаджують не так на гачок, а на поводок (т. Н. Волосся) на відстані 2-3 см від гачка. Волос (з тонкої плетеної волосіні) повинен бути не дуже коротким, щоб не насторожувати рибу, і не занадто довгим - інакше при ковтанні насадки гачок може не потрапити в рот Карпу.
Протягнувши крізь бойл поводок, один кінець його прив'язують до вигину гачка, а другий закінчується петелькой для фіксації бойлов за допомогою стопора. На поводок можна насаджувати одночасно і дві кульки. Треба сказати, що за своїм ставленням до лову на бойли - навіть до літньої, більш поширеною - риболови-карпятники діляться на дві непримиренні групи: одні ловлять і нахвалюють, інші, спробувавши раз-другий і не добившись успіху, заявляють: «Дурниця все це , в Європі з жиру бісяться ... »- і повертаються до« макусі », ніколи не підводила.
Ловля на бойли. Ловля на бойлы
Можливо, причини невдач - неправильне виготовлення саморобних бойлов, але навіть фірмові бойли часто ігноруються рибою, ніколи не зустрічала подібного страви. Однак, якщо не шкодувати часу і прикормки, то короп - можливо, не відразу, через кілька днів - звикне до дивовижної їжі і почне попадатися. Однак якщо виїзд на риболовлю одноденний і часу на довгі експерименти немає, то краще придивитися, на що ловлять місцеві рибаки, і, як кажуть, не мудрувати лукаво.
|