Суббота, 23.11.2024, 12:14
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Ноябрь » 20 » Ловля миня восени. Ловля налима осенью
20:23
Ловля миня восени. Ловля налима осенью

Ловля миня восени. Ловля налима осенью
     1 Умови лову миня восени
     2 Місця лову миня восени
     3 Снасті для лову миня восени
     4 На що клює минь
     5 Тактика осінньої ловлі миня
     6 Ловля миня восени відео

Пізня осіння погода вносить свої корективи в поведінку підводних мешканців. З настанням холодів більшість з них робляться пасивними, і практично перестає харчуватися. Знижують свою активність і риболови, більшість з яких отримують першого льоду або зовсім знаходиться в передчутті весняного тепла.

Однак є в наших водах один мешканець, який, разом з настанням холодів, набирає незвичайну активність. Чим холодніше температура повітря, чим ближче до зими, тим більш активна ця риба. Мова, як ви зрозуміли, піде про минь - єдиному представнику сімейства тріскових в наших прісних водах.

Незважаючи на своє незграбне змієподібне тіло, минь є всеїдною рибою - коло його кулінарних уподобань включає в себе не тільки різних черв'яків і личинок комах, але і жаб, мальків риб. Крупний минь - грізний хижак, раціон якого практично повністю представлений риб'ячої молоддю.

Ловля миня осеньюЛовля миня восени
Умови лову миня восени

Минь є холодолюбивих рибою, поведінку і активність якої безпосередньо залежить від температури води і повітря. Влітку і на початку осені, коли вода ще досить тепла, риба дотримується укриттів і практично не харчується, знаходиться в стані, подібному анабіозу. Слідом за похолоданням води минь залишає місця своїх стоянок і починає харчуватися - спочатку слабо, поступово нарощуючи апетит до грудня-січня, коли і настає преднерестовий жор.

У лові миня важливе значення відіграє погода. Якщо на дворі стоїть тепла погода, небо вистилають міріади зірок, а шлях вам висвітлює місяць, то можете сміливо повертатися додому - миня ви не зловите. І, навпаки, якщо на вулиці завиває вітер, небо затягнуте хмарами, які раз у раз зрошують землю крижаними краплями дощу упереміш із мокрим снігом, можете бути впевнені - апетит миня в цю ніч буде звірячий! Іншими словами, закономірність при виборі погоди для риболовлі проста - чим гірше погода для людини, тим краще для лову миня.

Ловля миня по першому льдуЛовля миня по першому льоду
Місця лову миня восени

Ловля миня восени. Ловля налима осенью


Особливу роль у налимьей полюванні грає правильний вибір місця лову. Вельми часто рибалці здається, що досить розставити певну кількість снастей по берегу, як риба буде спіймана в будь-якому випадку. Але не тут-то було! У миня, як і у більшості прісноводних риб, існують свої таємні стежки, шляхи кормової міграції, яких він постійно дотримується. Саме з цієї причини частенько основний минь улов дає одна конкретна снасть, в той час як інші мовчать. І лише перестановка, перенесення інших донок ближче до клевой точці може дати позитивний результат. В даному випадку очевидно, що цієї самої снастю ми просто потрапили на кормову стежку і раз за разом виловлюємо рибу, що проходить по ній. Саме тому у разі відсутності клювання слід не лінуватися, а переставляти снасті в пошуках клевого ділянки річки.

Однак і тут все не так просто - недостатньо розставити навмання певну кількість снастей. Перед риболовлею, ще завидна, потрібно відвідати місце лову і ретельно проаналізувати, переглянути його на предмет перспективних точок для лову. Ніколи не слід шукати миня на замуленому дні - таких ділянок річки риба просто уникає. Відмінними місцями для лову будуть прямі прогони з несильним плином, глибина в яких становить 1,5-2 м. Піщано-галькові коси з крутими звалюваннями в глибину також є відмінним місцем для установки снастей. Незайвим буде перевірка «обраток» і меж ям з основною струменем, особливо, якщо поблизу будуть «міцні» місця - коряжник, повалені стовбури дерев, кам'янисті гряди. Головним критерієм при виборі місця лову миня є характер дна - першочерговими ділянками для установки снастей будуть відрізки річки з піщаним, гальковим або кам'янистим дном - справжні річкові прогони.

Ловля миня восени Ловля миня восени
Снасті для лову миня восени

Минь є, мабуть, самої неспортивної рибою, а ловля його - найромантичнішим і умиротвореним заняттям, яке можна уявити собі пізньої осені. Судіть самі - темна прохолодна ніч, навколо ні зги не видно, лише вдалині потріскує багаття, на якому шипить закипаючий чайник. Біля багаття неквапливу розмову ведуть рибалки-опівнічники, а десь в темних водах насторожено стоять снасті в очікуванні «одноусого». Так, найбільш уловистою снастю для лову миня є дідівська донка в осучасненому її вигляді. Слід відразу зазначити, що наші правила рибальства допускають використання 5 гачків на людину, тому змушувати берега незліченною кількістю донок - браконьєрство!

Компонування донки досить проста - компактне мотовильце з 10-15 метрами волосіні діаметром 0,3-0,35 мм, класичне концевое грузило-ложка і повідець з одним гачком трохи вище. Все просто і функціонально. Перший час експериментував з кількістю гачків, проте швидко прийшов до висновку, що одного цілком достатньо - на результатах лову зменшення не позначається, проте не відбувається постійних зацепов вільного гачка під час виведення риби. Гачок застосовується досить великого розміру - близько №8 або навіть №6 за міжнародною класифікацією. Подібний розмір дозволяє застосування не тільки досить об'ємною наживки, але і відсікає клювання налимьей дрібниці.
На що клює минь

Незважаючи на флегматичний характер, минь є хижою рибою, цим і обумовлений вибір насадок і наживок для його лову. Втім, не гребує він і наживкою з усіляких черв'яків і їм подібних.

Перше місце серед наживок для налимьей полювання займає живець. Невелика рибка завжди приверне увагу «одноусого» і спонукає його на клювання. Найкращим живцем для налимьей лову є невеликий пескаріка або йоржик - ці донні рибки складають основний раціон миня, тому їсть він їх з великим задоволенням. Відмінно підійде і плотвичка, ялець, невелика уклейка та інші прогонистостью рибки. Непогані результати показував у мене і звичайний карасик - їв минь його без докорів сумління, незважаючи на те, що був не знайомий з ним. Якщо ж кількість живців ніяк не співвідноситься з кількістю снастей, відмінні результати показує риб'яча нарізка - на шматочки минь ловиться не гірше, ніж на цілу рибку, Багато рибалок підходять до питання вибору наживки для налимьей лову риторично - банально купують звичайного магазинного коропа і ріжуть його на невеликі шматочки. Одного 300-грамового коропа вистачить для цілої ночі риболовлі.

На другому місці в минь меню знаходиться веретенка - личинка міноги. Цей маленький безокий монстр, що живе в донному мулі - справжні ласощі не тільки для миня, але і для великого головня, язя, судака. Видобувають її звичайним емальованим відром серед донного мулу, зберігають у відерці з водою. Слід зазначити, що дана наживка є всесезонной - крім осіннє-зимового лову миня, вона показує відмінні результати влітку, під час нічного лову головня.

Ловля миня восени. Ловля налима осенью


Відмінні результати показують і різні хробаки. На першому місці, безумовно, стоять виповзки. Завдяки своєму розміру, вони дозволяють відсікти дріб'язок і дочекатися клювання дійсно великої риби. Якщо ж добути виповзка не вдалося - не варто засмучуватися! Для лову відмінно підходить пучок гнойових або земляних хробаків. Подібний ворухливий клубок риба їсть з превеликим задоволенням.

Якщо в предзимье вам вдалося добути десяток-другий невеликих жаб, ви обов'язково будете з уловом! Їсть «царівну» минь з превеликим задоволенням! Крім миня, від неї не відмовиться ні головень, ні щука, ні навіть судак.
Тактика осінньої ловлі миня

Прибувши завидна на водойму, рибалка уважно вивчає довколишнє місце лову, запам'ятовує перспективні ділянки. Снасті виставляються до настання темряви. Дріботіти не варто, відстані в 20-25 метрів цілком достатньо для ретельного облову території. Виставляти закидушки слід з таким розрахунком, щоб до настання темряви всі снасті чекали виходу риби. Перша перевірка донок проводиться через годину після установки. Всі снасті перевіряються і аналізується активність риби. Якщо рибу дала якась одна снасть, слід звернути увагу на особливості місця лову - тут явно проходить риб'яча стежка!

Наступні перевірки проводяться з інтервалом в 30-40 хвилин. Якщо після 3-4 перевірок клювання приносить лише якась конкретна снасть, довколишні донки пересувають ближче до неї - шанс перехопити хід риби зростає багаторазово. Крайні ж донні вудки при відсутності клювань переставляються вниз за течією, переносяться в самий кінець. Така «повзуча» ловля дозволяє за досить короткий час виявити основні риб'ячі стежки і отримати гідний результат.

Ловля миня - захоплююче і зачаровує заняття, яке має велику кількість відданих прихильників. Немає нічого краще, ніж провести листопадову ніч на водоймі, чекаючи вихід риби і спостерігаючи за полум'ям багаття.

Категория: Весна | Просмотров: 721 | Добавил: ViKing | Теги: Ловля миня восени, Ловля налима осенью | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Ноябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$