Ловля ляща фідером. Ловля леща фидером
Крупний лящ в основному харчується крупної їжею, тому дуже позитивно реагує на підгодовування, в складі яких є компоненти імітують запах мотиля. Вода в озері прозора, а грунт в основному представлений камінням і піском. Лящ добре реагує на підгодовування темних тонів - коричневі і червоні. Лящ на водоймі віддає перевагу виключно тварини насадки і прикормку з ароматом мотиля. Коли ставка робиться на великого ляща при наявності у водоймі сорной риби, потрібна досить важка і тонуча прикормка, яка буде залучати риб, що годуються з дна. За основу була взята бельгійська прикормка MONDIAL-F виготовлена на польському заводі компанії Sеnsas. В якості базової виступила суміш Mondial-F Team Feeder Lake, основною ароматичної складової буде прикормка з лінійки Supermix червоного кольору. З експериментальних компонентів ведучий внесе зимову прикормку зі смаком мотиля.
Для обважнення підгодовування застосовувалася меляса, що дозволяє зробити прикормку більш важкою і липкою, а також поміняти властивості прикормки, маючи в своєму складі бетаїн та інші компоненти, що збільшують активність риби, що прискорюють травлення і обмін речовин. Після змішування всіх компонентів в сухому вигляді, в них додається рідина. Фінішний етап приготування прикормки для лову ляща полягає в пробиванні прикормки через сито, що вимагається для вилучення з неї непотрібної фракції, такий як зерна кукурудзи, а також дозволяє домогтися потрібної консистенції і наситити суміш киснем. Після того як корм готовий, експерт приступив до підгодовування, відправивши в воду близько десятка годівниць. Ділянка водойми, в якому здійснювалась ловля ляща, відрізнявся тим, що мав достатньо твердий рельєф, дно було піщаним і досить твердим. Саме на таких місцях любить годуватися лящ. Відстань до свала складало близько 35 метрів, після чого плавний свал йде з 4 на 6 метрів, його нижня ділянка досить твердий саме на ньому і мешкає лящ.
Щоб принада не смикав чебак, якого на водоймі досить багато, як насадка використовувався пучок опаришів або черв'яків.
Ловля ляща фідером. Ловля леща фидером
Після закидання волосінь потрібно втопити і максимально натягнути, підвищивши тим самим, чутливість снасті. Ведучий використовував монтаж «раннінг фідер» або, як його ще називають інлайн - монтаж з ковзаючою годівницею, що володіє максимальною чутливістю. При цьому, якщо він правильно змонтований, особливо з боковим відводом під годівницю, він практично не відчутний рибою, яка може досить довго тягнути насадку. Такий монтаж дуже успішний при полюванні за такий великою рибою, як лящ, короп і карась.
Лящ належить до тих рибам, які активно годуються вночі, тому в спекотні дні клювання часто буває після заходу сонця. Будь-яка біла риба охоче ловиться на монтажі різних видів петель, будь то петля Гарднера, або асиметрична петля. Правильно пов'язаний монтаж «раннінг фідер» практично не перехльостується, а клювання впевнені та жадібні, оскільки риба не відчуває ваги годівниці, з іншого боку він не розрахований на самоподсечку, а на те, що рибалка сидить біля вудлища і чекає потяжки. Але цю особливість монтажу скоріше всього можна віднести до плюсів, оскільки вона дозволяє ловити більш обережну рибу. Чутливості також додає тонка плетінка, якою користується експерт. Для того, щоб на тонкому шнурі використовувати більш важкі годівниці, необхідно додавати такий елемент оснастки як шок-лідер, в даній випадку в його ролі виступив відрізок флюорокарбоновую волосіні діаметром 0,22 мм. Шок-лідер кріпиться до основної жилки за допомогою спеціального вузла. На цей вузол йде велике навантаження, тому він повинен бути пов'язаний правильно, а також бути достатньо потайним, щоб легко проходити через кільця.
Ловля ляща фідером. Ловля леща фидером
|