Ловля язів, Ловля язей
Час спаду талої води до її просвітління - це час для лову язей. Саме в цю пору у них починається нерест. Більш успішним ловом буде в маленьких річках, які впадають у великі водойми. В основному ловлять в проводку і донною вудкою. В якості насадки при такому лові беруть черв'яків, виповзня і мотиля.
У період цвітіння калини, саме тоді у язів закінчується нерест, у них починається найсильніший жор. У цей час рибалкам щастить, так як риба бере насадку з ранку до вечора. Але потрібно поводитися дуже обережно, тому що язь полохлива риба. Унаслідок того, що вода після нересту каламутна, риба в ній почувається набагато сміливіше і рішучіше. А днем до наживок язя тягне голод.
Кращим місцем для такої рибалки вважається піщана коса, яка веде до звалу в глибину. Також їх можна вивудити у плотів, барж, пристаней. Іноді язь блукає по дрібних трав'янистих місцях. Зрідка ці риби виходять годуватися в нічний час. Любителі - риболови такого вивуджування зазвичай мають при собі бінокль, який використовується для кращого відшукування сплесків язів.
Влітку багато рибалок ловлять в'язя на вудку, на якій немає грузила і поплавця. В якості насадки в літню пору беруть комахи, в основному коника. Місце вибирають поруч з водними заростями, або заплави з глинистим дном без течії. Прикормом для язя є хліб, варену овес. Якщо при лові на цю рибу використовується спининг, то велика ймовірність того, що ви точно не підете без улову - якщо язь не потрапить, то обов'язково вивудити окуня або щучку.
Так як язь - дуже полохлива риба, доводиться дотримуватися при її ловлі певні правила: бути на річці за годину до вудіння, за сто кроків до привади постаратися розігнатися на човні і веслами більше не працювати, тому що можна налякати рибу і вона піде в інше місце . Діставшись до місця, потрібно почекати хвилин п'ятнадцять, щоб вода заспокоїлася. Тепер можна закидати першу вудку. Закинули - почекайте ще. Потім другу і так далі, залежно від вашого кількості вудилищ. Після того, як язь спійманий, обов'язково кидайте підгодовування, так як це діє заспокійливо на родичів спійманого екземпляра.
А найголовніше - виконуйте тишу, адже в даній лові, саме від неї в якій - то мірі залежить ваш улов.
|