Ловля донною вудкою, Ловля донной удочкой
Звичайні зимові вудки, як показує практика, не зовсім зручні для вудіння з човна. Багато досвідчених рибалок їх переробляють, а частіше виготовляють самі. Перш за все слід збільшити довжину удильника до 70-80 см. Вудкою з таким удильником легше проводити різні маніпуляції з снастю, її простіше встановлювати на човні в зручне положення для спостереження за кивком і виконання своєчасної підсічки. Крім того, більш довгий удильник в перший момент після підсічки дозволяє більш успішно парирувати перші сильні ривки риби.
Багато рибалки застосовують для вудок удильники зі склопластику. Вони непогані, але занадто жестковати. З таким удильником різке підсікання, а таке трапляється не так уже й рідко навіть у рибалок з достатнім досвідом, призводить часом до обриву волосіні. Для виключення таких неприємних явищ я до склопластикових удильнику довжиною 50 см додав друге коліно - вініпластіковий хлистик довжиною 25 см. Такі хлистики є у продажу. Хлистик, володіючи при вигинах хорошими пружними якостями, дозволяє не тільки пом'якшити різку підсічку, але й непогано працює при ривках ліпшій риби.
Вудку слід обладнати зручною рукояткою, пропускними кільцями, невеликий проводочной котушкою і кивком. Ловля донною вудкою, Ловля донной удочкой
Вельми відповідальної деталлю снасті є кивок, службовець сигналізатором клювання. Я протягом кількох років з успіхом застосовую кивки з синтетичних матеріалів.
Хороші кивки виходять з поліетиленової посуду (банки, флакони), що має товщину стінок не менше 2 мм. Кивки з такого матеріалу, в общем-то, перевершують за своїми характеристиками і практичності пружинні і гумові. Вони мають досить гарною чутливістю, незначною залишковою деформацією, не перешкоджають підсічці і виведенню риби.
Для виготовлення кивків використовуються прямі, без викривлень і вигинів, стінки посуду. Довжина кивка - 12-13 см, ширина - 5-6 см. Один з кінців заготовки на відстані 2,5-3 см зрізається на конус, і на його вістря закріплюється пропускне кільце, зроблене з англійської швейної шпильки. У похідному положенні вудки волосінь з кільця кивка бажано витягувати, щоб кивок перебував у распрямления положенні. Конструкція пропускного кільця цю операцію дозволяє легко виконувати.
Дуже чутливим і з меншою залишковою деформацією, ніж з поліетилену, виходить кивок зі згаданого вище вініпластовие хлистика. При виготовленні його від хлистика відрізається верхня частина довжиною 12-13 см. Одна із сторін заготовки зрізається і товщина її доводиться до 1,9-2,0 мм. На гострий кінець закріплюється пропускне кільце.
Вудка оснащується волосінню діаметром 0,30-0,35 мм. Запас волосіні на котушці повинен бути не менше 25-30 м. До кінця волосіні прив'язується грузило, вище його на 8-10 см до волосіні закріплюється поводок, діаметр його - 0,25-0,30 мм. Довжина повідця, так само, як і вага грузила, знаходиться в залежності від перебігу. При досить слабкій течії повідець завдовжки 10-12 см цілком прийнятний, а при значному протязі його довжину доводять до 40-50 см. Кілька відрізків волосіні завдовжки 50-60 см, оснащених поводками різної довжини з відповідними грузилами, треба мати в запасі. До кінця такого повідця прив'язується карабинчик для кріплення з основною волосінню.
Прив'язувати до волосіні кілька повідків з гачками немає сенсу. Це призводить тільки до плутанини повідків з волосінню і між собою, та ще й до зайвої трати насадки. Клювань все-таки більше буває при одному повідку з гачком. Тільки при значній довжині повідця (40-50 см) виникає доцільність застосування другого гачка, який на короткому (5-6 см) повідку закріплюється на 2/3 довжини основного повідка.
При виборі місць лову, особливо для вудіння ляща, слід віддавати перевагу ділянкам водойми з досить помітним плином: можна використовувати годівницю, струмінь прикормки з якої добре привертає рибу, і, крім того, сама насадка, постійно рухаючись, сприяє поліпшенню кльову.
Гумову надувний човен краще ставити уздовж течії на два якоря. При такій установці човен не базікає і за кормою не утворюється вирів. На шнурі кормового якоря, опускаемого в схил, слід в 15-20 см від якоря закріпити годівницю з дрібнопористої металевої сітки. Прикормка, повільно вимивається течією, буде осідати на дно в районі знаходження насадки. Такий спосіб прикорму виправдовує себе: вміст годівниці витрачається економно і риба не загодовують. Ловля донною вудкою, Ловля донной удочкой
Зазвичай рибалки при лові користуються двома вудками. Більша їх кількість не сприяє успіху, а створює ускладнення при виведенні риби і змушує рибалок відволікатися від спостереження за кивками і своєчасним виконанням підсічок, оскільки досить часто доводиться вудки витягувати і змінювати насадку.
|