Ловимо жовтневого судака. Ловим октябрьского судака
Трофейний екземпляр судака стане відмінною нагородою для будь-якого рибалки, від новачка до професіонала. Цього місяця вони досягають своїх найбільших розмірів, а їх активність нітрохи не падає. Риба активно пересувається по водоймі в пошуку зимувальних ям підходящого розміру, планомірно відходячи від берега і тримаючись більш глибоких ділянок водойми. У цій статті Мит розповімо про звички судака в жовтні, а також про те, де їх шукати, чим і на що ловити.
Ловимо жовтневого судака. Ловим октябрьского судака
В жовтні судак масово залишає мілководь, йдучи на справді глибокі ділянки водойми з найбільш рельєфним дном. Воліє ділянки водойми, де дно вкрите мулом. Найбільші шанси на вилов цієї риби буде у русла річки, де вони часом збираються у доволі великі зграї і активно полюють. Виявлення розташування таких зграй, обернеться для риболова великою удачею. Саме тут можна буде виловити той самий трофейний екземпляр, а якщо пощастить, то навіть кілька. Варто зауважити, що жовтневе похолодання, особливо при українському кліматі нітрохи не заважає судакові пересуватися по водоймі, тому він не стоїть на місці. Його стоянки змінюються досить часто, так що з їх пошуком доведеться постаратися.
Ловлять судака в цю пору на донку і на спінінг. Другий варіант вважається набагато більш спортивним і цікавим, тому переважає. При лові судака з берега, вудилище спінінга має поєднувати в собі оптимальну довжину з хорошою міцністю, так як судак - риба не маленька. Якщо клюне дійсно великий екземпляр, не повинно бути ризику облому кінчика вудилища або обриву волосіні. Судак обережна риба, і дуже сильна, тому котушка повинна бути безинерціонной, а волосінь плетеної, щоб витримувала великі навантаження.
Джигові приманки приносять в цю пору, значні результати. Судак любить місця водойми з нерівним дном, а подібні спосіб лову дозволяє його гарненько «промацати», що буде вельми до речі при лові в незнайомій водоймі. Ця риба полюватиме досить активно, нападаючи на все що рухається, тому підтяжка котушки повинна проходити прискорено. Джигові приманки дуже гарні в цей сезон, проте в різних водоймах, повадки судака відрізнятимуться. Залежати це буде від погодних умов і прогріти водойми.
Ловля на воблер, хороша тим, що можна найбільш оптимально підібрати його заглубляемость. Для того щоб не викликати у риби підозр, воблер підбирається під рибу, яка мешкає у водоймі і злучити частиною раціону судака. Ловлять на середній і великій глибині. Особливу увагу варто приділити проводці. Проводка не повинна бути одноманітною, це не схоже на плаваючу рибу. Швидкі проводки гарні для щуки, проте у випадку з судаком, темп проводки повинен бути змішаним, різноманітним, що зображує нічого не підозрює здобич.
Ловимо жовтневого судака. Ловим октябрьского судака
Отже, судак риба велика і сильна, в цьому місяці підвищується ймовірність виловити трофейний екземпляр. Вудилище спінінга і волосінь, повинні бути міцними, щоб витримають цю рибу. Найуспішніша ловля проходить в закоряженних місцях водойми, тому існує ймовірність обриву волосіні при зачепі за корч, слід бути обережним. Бажаємо рибалкам приємно провести час за улюбленим заняттям, а також трофейного судака.
|