Ловимо хижака навесні, Ловим хищника весной
Відразу після сходу льоду починається сезон лову судака. Цей відомий факт, однак, є переконливим далеко не для всіх рибалок, і вони воліють чекати посленерестової активності риби, ніж шукати судака по паводку. Але навесні у ікластого виробиться аж три періоди активності, коли його можна дуже успішно ловити. Причому в цей час ловля на чорта, як і восени зростають шанси зловити великого хижака.
Приманки для весняного лову спінінга краще використовувати яскраві - вони краще видно в каламутній паводковій воді. І хоча судак вважається нічним хижаком і відмінно орієнтується по боковій лінії навіть у повній темряві, багато рибалок відзначили, що хижак небайдужий до приманок, які світяться в ультрафіолетових спектрі, до перламутру і яскравому «салату». По весні не погано працюють твістери з великими хвостами, поролонки.
Навесні майже повсюдно біля островів, паль і мілин у закорчеванних ям починає жирувати великий - жерех. Полювання його збиває з пантелику недосвідчених рибалок, які приймають бій річкового корсара за витівки щуки. Але будьте впевнені - це напевно жерех. Помічено, що навіть у найбільш ранній паводок ця риба робить піну на поверхні води. Ловити його можна на досить важкі вертушки середнього розміру, невеликі воблери класу мінноу, великі мухи і Поппера. Причому не має значення, яка глибина під граючої приманкою, головне, щоб вона йшла поблизу потенційного жерехового укриття. Це може бути повалене або підтоплене великою водою дерево, смуга затопленого чагарника. Часто хижак полює прямо посеред закоряженої ями. Клювання його навесні стрімке й сильне, приманку жерех хвата жадібно, часто взаглот.
Щука першим ділом ловиться в озерах, старицях і великих розливах, куди виходить до нересту, а потім починає активно харчуватися, але вже через кілька тижнів добре бере по всій річці. Якщо пощастить потрапити на річку в період весняного щучьего жора, то без улову рибалка точно не залишиться. Щука кидається на все, що ворушиться, відновлюючи сили і набиваючи шлунок під зав'язку.
Активізується і окунь. Частенько на донку, спокусившись хробаком, трапляються просто рекордні особини понад кілограм вагою. Багато рибалок під час лову вздовж обривистих берегів з прилеглими ямами непогано ловлять і на Поппера. Якщо вдається потрапити на зграю активного великого окуня, то зловити можна дуже багато з одного місця.
|