Ловимо карася на резинку, Ловим карася на резинку
Час, проведений на рибалці в термін життя не враховуватися - говорить народна мудрість. Дійсно, набагато краще себе почуваєш, проводячи час на природі, ніж лежачи на дивані біля телевізора. Тому в період з травня по вересень, при кожній можливості намагаюся вирватися на озеро половити карася.
Карась - риба всюдисуща, але примхлива, сьогодні він згоден на будь-яку наживку, а завтра відмовляється від усього, що тільки можна. Одна з улюблених снастей для лову цієї риби - резінка.
Складається вона безпосередньо з вантажу, до якого через поводок під'єднується гумка, далі йде ряд гачків, як правило, 5-10, залежить від жадібності рибалки, я віддаю перевагу 5-7 гачкам розміщених на відстані близько 50 см один від одного. Довжина самої гумки також може бути різною від 5 до 20 метрів, залежно від розміру водойми і способу закидання. Якщо відстань гачків від берега має бути не далека, то закид відбувається з берега, якщо наживку потрібно доставити подалі, то застосовується човен, і не забудьте відразу ж з човна підгодувати місце розташування відділення з гачками. Робиться це для того, щоб не втрачати час до підходу риби. До відділення з гачками під'єднується основна волосінь, на яку вішається дзвіночок або шматочок пластиліну, в самому крайньому випадку, коли за звичкою все залишається чомусь дома можна причепити шматочок дерну.
При клюванні сигналізатор або опускається до землі, або піднімається вгору, в цьому момент слід робити різку підсічку і відразу ж відпустити, якщо волосінь натягнулась або провисла, значить, риба на гачку і потрібно її витягати, якщо ні, то можна ще почекати, тому що гачків багато можливо буде клювання на інший гачок. Що стосується наживки, то я віддаю перевагу мастирці, опаришу і гнойовому черв'яку.
Як відомо, багато рибалок прив'язують страхувальну мотузку, щоб уникнути втрати вантажу і гумки. Особисто я цього не роблю, оскільки вантажі роблю самостійно, і вони не так часто відриваються, а по друге гумка рветься завжди безпосередньо біля вантажу і втрат її немає, зате коли здійснюється закид гумки з берега разом зі страхувальною ліскою, та ще якщо є невелика трава - це створює додаткові незручності.
Ловля на гумку доставляє масу задоволення і володіє багатьма перевагами.
По-перше, це гачки з наживкою, які знаходяться стабільно в одному місці.
По-друге, гачків багато і можна чіпляти різні види наживки, тим самим швидше розібратися, що сьогодні воліє карась.
По-третє, не треба часто витягувати і перевіряти оснастку, оскільки вся наживка водночас не відпаде.
Але є й недоліки такі як: чи не застосовність на водоймах з течії і з чагарниками на березі, потрібно акуратно закидати, щоб гумка не заплутатися, важко поміняти місце лову, так вимагає зусиль. Спробуйте ловлю карася на резинку. Вам обов'язково сподобається і пам'ятайте: «час, проведений на рибалці в термін життя не враховується», тому продовжуємо своє життя і будьте здорові.
|