Суббота, 23.11.2024, 15:57
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2014 » Октябрь » 30 » Квок. Ловля сома
06:32
Квок. Ловля сома
Квок

Основним інструментом в представленому способі лову є квок. Квок бувають дерев'яними і залізними, принципової різниці між якими немає, адже добитися клювання сома можна з будь-яким з них. Все це впливає, лише на комфорт видобування звуку.

Квок зберігаються в спеціальній коробці, що важливо, так як дерев'яні моделі досить легко зламати. Наступним важливий допоміжним елементом є якір - водяний парашут, що використовується для гальмування човна під час вітру. Це важливо, оскільки сплавлятися по ямі потрібно з невеликою швидкістю. Парашут прив'язується до середньої частини борта, приманка опускається з протилежного боку, в такому випадку під час дрейфу гачок з наживкою виявляється під човном і потрапляє в об'єктив ехолота. Коли човен сильно несе вітром можна пробувати ловити з якоря, при цьому встановлюють її на перспективної брівці, застосовуючи довгу мотузку, щоб мати можливість спуститися за вітром. В повний штиль на водоймі без течії, рибалка в перервах між серіями ударів квоком обережно підгортає одним веслом, це робиться для того, щоб човен мав хоча б мінімальний рух, в іншому випадку, буде погано видно приманку на екрані ехолота.

Квок. Ловля сома
Сама снасть складалася з вудилища Salmo TAIFUN TELE BOAT, яке,, підходить для лову сомів до 10 кілограм. Але якщо є вірогідність упіймання великого трофея, то краще використовувати більш потужний спінінга, такий як Salmo Power Boat з тестом до 200 грам і довжиною до 2 метрів. У комплекті з вудлищем експерт використовує мультипликаторную котушку, також досить потужну, на яку намотується шнур з розривним навантаженням 50-60 кілограмів. Автор намотує на котушку до 50 метрів, що, на його думку, оптимально навіть для боротьби з великим сомом. Щоб виключити всілякі слабкі вузли, шнур просто протягується через грузило, яке фіксується відрізком тріски, щоб воно насилу пересувалося. Багато рибалок застосовують важкі грузила вагою до 300-400 грам, що невиправдано багато. Рекомендують використовувати грузила вагою до 80 грам при слабкому вітрі, і 100 грам при сильному дрейфі човна. Такої ваги цілком достатньо для того, щоб утримувати снасть у вертикальному положенні. Ніяких повідків не використовувати. Закінчується шнур гачком.

Квок багато позиціонують з дуже великими гачками розміром 8.0 і 10.0. Досвідчений рибалка пробував використати такі гачки, але так як часто ловиться дрібний сом до 10 кілограм, це не зовсім виправдано. При використанні таких компактних наживок, як хробак і п'явка достатньо розміру 5.0.

Квок. Ловля сома
При лові сома на квок дуже важлива робота з ехолотом, ловля без якого, порівнянна з орієнтуванням з закритими очима. Ехолот дозволяє відстежувати повну картину, в тому числі характер зміни дна, корчі і, найголовніше, бачити сома. При правильних налаштуваннях за ехолоту видна наживка і грузило. Виходить, коли сом наближається до наживки, це прекрасно видно на екрані.

Для того, щоб правильно налаштувати ехолот, потрібно в першу чергу відключити символи рибок, переключивши його в режим показу дуг, і виставити правильний рівень чутливості. Рівень чутливості зазвичай становить 70-75%. При високій прозорості води і відсутності перешкод його можна збільшувати до 90%. При цьому датчик ехолота повинен розташовуватися строго горизонтально. Тільки при виконанні цих умов риболов бачитиме свою наживку. Спостерігаючи за екраном ехолота, рибалка бачить все, що відбувається під човном і дозволяє вести себе з сомом осмислено. Стежачи за роботою ехолота, необхідно здійснювати удари квоком залежно від поведінки сома.

Багато рибалок виставляють ціле віяло снастей з різними наживками на різні глибини. У цьому випадки з риболовлі йде динаміка і оперативність, а якщо човен несе або крутить вітром, снасті плутаються між собою, доставляючи рибалці масу клопоту замість задоволення. Найзручніше ловити одним вудилищем, яке потрібно тримати в лівій руці. Часто радять ставити котушку на тріскачку, щоб сом мав можливість вибирати шнур. Але автори цього робити не радять, адже втрачається оперативність і можливість підсікти рибу вчасно. Фрикційне гальмо, на думку експерта, повине бути затиснутий, але не до кінця. Під час клювання, рибалка повинен дочекатися більш-менш упевненою потяжки, трохи піддати вудилище вниз і потужно підсікти.

Квок. Ловля сома
Піймання хоча б одного сома компенсує всі старання. Адже якщо рибалка цілеспрямовано полює на сома і ловить його - це зовсім інші враження і яскравий активний відпочинок, який запам'ятовується надовго.
Категория: Сом | Просмотров: 550 | Добавил: ViKing | Теги: Квок. Ловля сома | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Октябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$