Крокет - гра для ледачих, Крокет - игра для ленивых
Крокет - гра сприяє розвитку тактичного мислення, не відрізняється рухливістю, але вимагає влучності і певної частки азарту
Крокет міцно закріпився на позиції однією з улюблених ігор аристократії. З задоволення махали молотком англійські джентльмени вищого стану, та й дами не відставали від них в любові до цього спорту. Вся принадність крокету полягає в тому, що гра не вимагає якихось особливих умов і хорошої фізичної підготовки. Для гри згодитися будь рівне трав'яне покриття. Саме тому галявини перед будинком, що є обов'язковим атрибутом англійських будинків, легко ставали крокетний полями. Сам по собі, крокет не вимагає фізичних зусиль. Найчастіше гра ставала продовженням вечірнього чаювання. Гравці, мирно розмовляючи, неспішними ударами молотка проганяли куля крізь ворітця, а процес сприяв спілкуванню. Крокет - гра для ледачих, Крокет - игра для ленивых
Історія виникнення гри
Вважається, що зачатки крокету з'явилися у Франції в далекому 13 столітті. Пастухи перекочували волосяні кулі ударами своїх палиць крізь ворота складені з гілок дерев. Потім, в 17 столітті, гра перекочувала до Ірландії, де обзавелася великою кількістю прихильників і більше певними правилами. Там же гра набула сучасні атрибути - дерев'яні кулі і спеціальні молотки.
Однак впорядкувати тактику гри і внести в неї додаткові правила зуміли лише раціональні англійці. Перекочувавши в Англію, крокет, став улюбленою грою знаті, і поширилася по всіх підвладних імперії колоніям. Пізніше, захоплення крокетом перейшло в народ, і гра набула широкої популярності. Тоді ж почали проводитися професійні крокетні турніри.
Одним із наймасштабніших став Вімблдонський турнір, вперше пройшов у 1870 році. У 1900 році крокет був включений в програму Олімпійських ігор, проте тривало це недовго, всього до 1904 року. Справжньою популярністю крокет користувався в період з 1914 по 1926 рік, коли проводилося по 120 чемпіонатів щорічно.
На сьогоднішній день, крокет знову став популярною грою. Заснована Всесвітня федерація крокету WCF членство в якій несуть більше 30 держав. Професійним видом спорту, крокет вважається з 1985 року, коли з'явилися професійні тренера і спеціальна впорядкована методика навчання цій грі. У 1989 році відбувся перший чемпіонат світу з крокету, проводився він у Лондоні.
Що таке крокет?
Існує кілька варіантів гри в крокет. Правила цих ігор трохи відрізняються один від одного, так само як і конфігурація розставлених воріт. Однак різновиди не такі значущі. В цілому, суть гри полягає в тому, щоб гравець ударами молота в певному порядку провів куля крізь кілька спеціальних дротяних воротец, а потім ударив кулею про кілочок.
За вдале проходження воріт нараховується по 2 очки, за фінальний удар об кілочок дається 1 очко Грати можна на будь трав'янистої і досить коротко постриженою майданчику. Розміри і розстановка воротец можуть змінюватися залежно від різновиду крокету. У крокет можна грати як команда на команду, так і поодинці.
Для зручності, кулі пофарбовані в різні кольори, щоб в результаті гри не виникло плутанини, яка куля кому належить. Зазвичай кулі бувають наступних кольорів: червоний, жовтий, синій, чорний. Кожному гравцеві спочатку дається по одному удару, у разі якщо куля вдало проходить крізь ворота, дається додатковий удар. Крокет - гра для ледачих, Крокет - игра для ленивых
крокет
види крокету
Англійська або класичний крокет
Грати в Англійська крокет можна командою або один на один. У разі командної гри кожен гравець повинен провести одну кулю. При грі один на один кожен учасник грає двома кулями. У класичному крокети гравець має право на один удар за хід. У деяких випадках можна робити два і більше удару (наприклад в разі проходу кулі крізь ворота).
гольф крокет
В цей різновид крокету можна грати командою два на два, кожен за себе або один на один. На відміну від класичного крокету, в гольф крокети дозволено робити тільки один удар за хід, незалежно від того потрапив куля в ворота чи ні. Всі гравці ходять по черзі.
Існують і інші різновиди крокету: дворової, російський, американський, японський. У дворової крокет найчастіше грають за договірними правилам. Інші різновиди крокету названі так через географічної прив'язки. Правила цих різновидів гри, незначно відрізняються від правил класичного крокету.
|