Пятница, 22.11.2024, 00:19
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS

На природе              

                 Підтримай Вітчізняне!

                 Додай в "Обране"

Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

 

Блог

Главная » 2015 » Январь » 7 » Риба краснопірка, Красноперка
18:02
Риба краснопірка, Красноперка

Краснопірка, Красноперка

Напрочуд гарна рибка - краснопірка. З неї і почалося моє захоплення риболовлею. І тепер, через багато років, я не перестаю захоплюватися красою цієї риби. Особливо виразні великі екземпляри. Яскраво-червоне забарвлення плавників у поєднанні з бронзовим відливом боків, сріблясто-білим черевцем і темно-зеленою спиною мимоволі змушують рибалки милуватися цією рибою.

Рибалки цінують червоноперку не тільки за красу, а й за труднощі її лову. Справа в тому, що краснопірка - полохлива і обережна риба, і великі екземпляри її стають трофеями лише дуже майстерних і досвідчених рибалок. В окремих випадках вага цієї риби доходить до 1 кг. Звичайний же вага красноперки - 100-200 г.
Краснопірка не настільки численна, як плотва, але за своєю чисельністю серед інших риб займає далеко не останнє місце.
Місцями постійного проживання красноперки є озера, ставки, річкові стариці, заплави з великою кількістю водної рослинності. У водосховищах ця риба тримається близько заростей очерету, очерету та іншої водної рослинності, де практично відсутній перебіг.
Відрізняється великою осілістю, живучи роками на уподобаному ділянці водойми. Великих міграцій по водоймі не чинить навіть у період нересту. У літній час здебільшого тримається впівводи. Не дуже любить близького сусідства плотви. Як правило, там, де багато плотви, майже немає красноперки, і навпаки. У водоймах, де вони зустрічаються разом, плотва завжди тримається більш відкритих місць. На зиму краснопірка йде на глибокі місця, але знаходяться недалеко від місць літнього проживання. Взимку повністю в сплячку не впадає, нерідко в тривалі відлиги виходить покормитися на місця літнього мешкання. З проникненням талої води під лід відходить повністю від зимового заціпеніння і виходить до місць свого постійного проживання.
Харчується краснопірка як тваринної, так і рослинною їжею. Охоче поїдає молоді пагони водних рослин, збирає з них комах та їх личинки, на дні водойми відшукує черв'яків, личинки комах і молюсків, а з водної поверхні підбирає упалих комах. Великі особини не гребують молоддю інших риб. Краснопірка, Красноперка
Краснопірка - досить витривала і невибаглива до якості води риба. У цьому відношенні вона, мабуть, поступається тільки карасю і ліню.
Нерест у красноперки відбувається пізно, значно пізніше багатьох риб. Відбувається він при температурі води не нижче +18 ° С. У водосховищах, де вода прогрівається повільно, він починається не раніше середини червня. У невеликих озерах і річках він відбувається приблизно на півмісяця раніше. Перед нерестом і після нього краснопірка посилено харчується, і лов її в цей час буває досить успішною - нерідко трапляються найбільш великі екземпляри риби.
Успіх лову красноперки багато в чому залежить від дотримання рибалкою правил лову цієї обережної риби. Крім стандартних вимог: не шуміти, не розмовляти, не кидати тінь на воду - слід ще мати достатньо довге вудилище (4,5-5,5 м), насадку закидати треба плавно і без сплеску і намагатися не робити зайвих рухів. Зачувши шум або помітивши рибалки, краснопірка, особливо велика, негайно йде на відстань, значно більша закидання.
Вудлище для лову риби красноперки слід оснастити волосінню діаметром не більше 0,17 мм, пофарбованої в світло-зелений колір. Гачок № 4-№ 5. Поплавок краще застосовувати пір'яний, пофарбований у чорний або зелений колір. Він менше лякає рибу.
Навесні і восени кращими насадками є хробак і мотиль. Можна з успіхом в цей час застосовувати шматочки дрібно нарізаною риби, але обов'язково свіжою. Особливо добре на цю насадку бере краснопірка навесні, і частіше попадаються більші екземпляри. Після нересту краснопірка добре бере практично на всі насадки. Це мотиль, черв'як, опариш, ручейник, хліб, тісто, зерна пшениці, вівсянки. Але через деякий час після нересту вона стає дуже розбірливою. У цей час слід мати на своєму запасі кілька насадок.
Доброю річної насадкою є муха і невеликий коник. На ці насадки можна ловити як зверху, в «вікнах» між водною рослинністю, так і впівводи. Насадкою, на яку краснопірка влітку дуже охоче бере, є личинка равлики, рибалки ще її називають водним хробаком. Шукати личинок треба на нижній стороні листя латаття і білих лілій, до яких вони щільно присмоктуються. Зібраних личинок краще зберігати в скляній банці з водою. Прикормку при лові красноперки застосовувати не обов'язково, але бажано, і в дуже незначних кількостях. Насадку слід пускати впівводи, однак великі екземпляри частіше ловляться у дна.
Клює краснопірка вірно. Крупна повільно топить поплавок, дрібна і середня роблять це більш енергійно.
Підсікати слід плавно в момент відходу поплавка під воду. При різкій підсіканні можна легко порвати її слабкі губи. Крупної червоноперці треба дати можливість походити на колах і стомитися, перш ніж тягти його до берега чи до човна.
Кращий час для лову - ранок, до 9-10 годин. Клювання великої красноперки частіше відбувається на світанку, дрібна і середня клює часом з перервами весь світловий день. Вдень вона стає обережнішою, ніж вранці, і зловити її складніше. В цей час вона піднімається у верхні шари води і тримається в тіні листя лілій і латаття. У безвітряну погоду, коли легко помітно найменший рух на воду, закинута насадка відлякує її. У цьому випадку можна домогтися успіху, якщо насадку дуже обережно, з-за якого-небудь укриття, підкинути на лист латаття або лілії і, трохи почекавши, знову ж обережно, стягнути її в воду. Краснопірка, як правило, миттєво вистачає насадку, яка опинилася у воді.
Як я неодноразово переконувався, краснопірка значно сміливіше бере насадку, якщо зайти по пояс у воду. Робити це, зрозуміло, можна, якщо дозволяють погодні умови і стан здоров'я.
При лові з човна до місць знаходження красноперки підпливати треба дуже обережно. Якщо «вікна», куди передбачається закидати насадку, малі і будуть викликати ускладнення при лові, то буде краще, якщо ви не полінуйтеся і очистіть від водоростей три-чотири «вікна». Ці клопоти потім окупляться хорошим уловом. Ловлю починати в розчищених місцях треба не раніше ніж через 20- 30 хв. При лові затримувати на одному місці довго не слід. Зазвичай після упіймання декількох риб клювання припиняється, треба переходити на нове місце. Краснопірка, Красноперка
Ловити червоноперку можна і взимку. Більш-менш успішною ловля буває по першому і останньому льоду, а серед зими - в м'які і стійкі відлиги з південними та західними вітрами. Ловити слід на місцях її річного проживання. В цей час вона нерідко великими зграями виходить погодувати. Зробивши лунку, не поспішайте опускати в неї насадку. Налякана шумом льодобуру, до лунки вона підійде через деякий час. У цей час у лунку можна підкинути трохи дрібного мотиля. В якості насадки, як правило, використовується мотиль, але іноді вона непогано клює і на тісто. Тримається зазвичай на рівні вершин водної рослинності. Цей горизонт і слід облавливать. Звичайні коливання блешні не годяться: краснопірка сміливіше бере нерухому насадку. Коливання блешні робляться тільки для залучення уваги риби, їх слід чергувати з тривалими паузами. Клювання виражається в невеликому розпрямленні кивка. При ловлі поплавковою вудкою поплавок злегка спливає або йде в глибину. Підсікати треба швидко, але не занадто різко.
М'ясо красноперки відрізняється непоганими смаковими якостями, але має багато кісток. Хороша вона в в'ялена вигляді.

Категория: Плотва | Просмотров: 926 | Добавил: ViKing | Теги: Красноперка, Краснопірка | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Меню сайта
Форма входа
Покорми рыбок
Поиск
Календарь
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Block title
Що Ви хочете додати до цього сайту?
Всего ответов: 3

Наши друзья:


 
Что ловим Чем ловим Когда ловим
Щука Окунь Плотва Карась Карп Спиннинг Фидер Поплавочная Нахлыст Лето Зима
Голавль Ёрш Сом Жерех Язь Жерлицы и кружки Наживка и прикормка Донка Снаряжение Осень Весна
Судак Налим Лещ и подлещик

$Україна$