Короп, карась, Карп
Мова піде про рибу, яка має досить широке поширення. Зустрічається вона не тільки в ставках, а й в інших водоймах, звичайно, здебільшого сусідами з ставковими господарствами. В окремих водоймах чисельність цієї риби дуже значна. Зовнішністю риба схожа і на карася, і на коропа. Через відсутність вусиків на губах багато її називають просто карасем. Риба ця - гібрид коропа і карася, і правильніше її називати короп-карась. На жаль, опублікованих відомостей про цю рибу практично не зустрічається, але ж лов її для вудильників представляє чималий спортивний інтерес, так як вона за розмірами, силі і чинив опір при виведенні, звичайно, поступається Карпу, але перевершує карася.
З карасем риба має велику схожість тільки в молодому віці. При вазі 300-400 г, якого риба досягає на третьому році життя, вона вже схожа на карася тільки головою і світлими плавниками, в іншому - у формі тіла, забарвленням, величиною луски - більше схожості з коропом. При досить хорошою кормовій базі росте досить швидко. Вага нерідко буває більше кілограма, зустрічаються особини вагою і в 2 кг.
Спосіб життя коропа-карася в чому схожий з Карасьовим. Однак на зиму в мул не закопуються, а впадає в звичайну сплячку. За витривалості майже не поступається карасю. У важкі зими, коли в неглибоких ставках гине дуже багато коропа, ця риба виживає. Не часто, але в сприятливу погоду можна спостерігати його підкидання з води на невелику висоту. Подібно Карпу і карасю, любить у пошуках личинок комах ритися в мулі дна водойми. У тиху погоду по «гронам» пухирців повітря, що піднімаються з дна на поверхню, можна судити про знаходження цієї риби на даній ділянці. Влітку в тихі сонячні дні любить гуляти біля поверхні води. Відбувається це, як правило, на ділянках водойми з найбільшою глибиною. Активний спосіб життя веде практично до листопада.
Клювати короп-карась починає навесні, незабаром після повного танення льоду і невеликого прогріву води на мілководдях, виходячи нерідко на трав'янисті ділянки з глибиною 50-70 см. Хробаки і мотиль - найкращі весняні насадки. При лові слід враховувати велику обережність риби. У цьому відношенні вона мало чим поступається Карпу. Насадку часто воліє брати з дна, а у дна і навіть впол-води. Влітку в ходу насадки рослинного походження. Короп, карась, Карп, карась
Добре при лові цієї риби зарекомендувала себе насадка з звичайного білого хліба, присмаченого подсалнечним маслом. Восени знову в ходу-черв'як н мотиль.
Досить успішною буває ловля, коли риба «плавиться». Виробляється вона, як правило, з човна, яка ставиться на якорі на достатньому видаленні від стоянки риби. Спуск робиться не більше 40-50 см, насадку закидають подалі від човна (10-12 м). Вудилища для такого лову вибираються довжиною 4-5 м, обладнані пропускними кільцями і котушкою Заброс краще виконувати за вітром, витягнувши з котушки кілька метрів волосіні лівою рукою між першими пропускними кільцями. Волосінь не товще 0,20 мм, гачок № 5. Короп, карась, Карп, карась
Покльовка у коропа-карася як навесні, так і влітку жваво виражена, і поплавок або йде під воду, або лягає набік. Підсічку при великій довжині волосіні: виконують розмашисто. Губи у риби м'ясисті, але значно міцніше, ніж у карася.
Влітку при достатній наявності норма короп-карась стає відносно клювання примхливим і вибагливим. Насадку нерідко тільки пробує, але не заковтує. У липні - найбільш жаркому місяці клювання, дуже не тривалий. спостерігається тільки рано вранці і пізно ввечері, переважно на мілинах з водною рослинністю. Однак і в цей час коропа-карася можна більш-менш успішно ловити. Вудіння слід проводити на найглибших місцях. Спека змушує рибу йти на глибину до джерельній воді, де більше розчиненого у воді кисню. У безвітряну погоду на поверхні таких місць можна спостерігати йдуть з глибини бульбашки повітря - вірна ознака наявності тут риби. Клювання починається не раніше 7-8 годин і триває до 10-11 годин. Для лову в зазначених місцях використовуються поплавочние вудки, обладнані пропускними кільцями, котушками і ковзаючими поплавками. Ковзаючі поплавки ставляться з тієї причини, що глибина місць лову нерідко буває 5-6 м. Снасть повинна бути добре відрегульованої, щоб можна було помітити саму обережну покльовку риби. Насадка - гнойовий черв'як, повинна обов'язково разом з грузилом («дробинка») перебувати на дні. Відстань від гачка до грузила повинно бути 4-6 см. При знаходженні насадки з грузилом на дні поплавок з невеликим нахилом повинен стояти на воді.
Вельми бажана підгодовування, краще для цього використовувати рубаних черв'яків. Клює короп-карась в цей час, як уже зазначалося, дуже обережно, але при гарній регулюванню снасті клювання не залишиться непоміченою, виражається вона в переважній більшості випадків у вкладанні поплавка на воду (лягає на бік). Зволікати з підсічкою не можна, так як риба, взявши насадку в рот, часто її залишає. При лові донними вудками такі обережні клювання залишаються непоміченими.
Восени коропа-карася слід шукати на середніх і невеликих глибинах, куди він виходить покормитися в погожі дні. Клювання, як правило, починається не раніше 11 - 12 годин і триває до заходу сонця. Вельми корисна підгодовування, від неї нерідко залежить успіх лову. Риба в передчутті тривалого «поста» в сприятливу погоду інтенсивно харчується, і до підгодовані місця, як правило, підходить. І треба сказати, що у вересні, якщо він, звичайно, досить теплий і малодождлівий, клювання риби буває найбільш хорошим. У цей час значно частіше, ніж в літній період, ловиться більша риба. Для лову більш-менш великих екземплярів карпа- карася спостерігається і в жовтні в теплі і ясні дні. За наявними відомостями, ця риба досить непогано водиться і в перволедье поплавцевими вудками з насадкою мотиля або гнойового хробака.
Великі екземпляри коропа-карася досить сильні, особливо в літній час і, потрапивши на гачок, завзято чинять опір, доставляючи рибалкам при виведенні чимале задоволення.
М'ясо коропа-карася досить костляво, але відрізняється хорошими смаковими якостями і має досить високий відсоток жирності. Хороша ця риба не тільки в смаженому вигляді, але і в наваристою і ароматною вусі.
|