комплекс неповноцінності, думки початківця спінінгіста, Комплекс неполноценности, мысли начинающего спиннингиста
Наберуся сміливості і спробую відповісти на питання, які мучать вас мої соратники по захопленню - початківці спінінгісти (точно так само від численних «як» і «чому» мучився і я, коли вперше взяв у руки спінінг). Шукати зрозумілі відповіді на ці питання доводилося самому.
Досвідченого наставника поруч не було, в книгах про рибної ловлі, присутніх в моїй бібліотеці, необхідної інформації я не знаходив, а рибальські журнали в той час ще не купував і до мого сорому не здогадувався про їх існування.
Перший спінінг Shimano Catana довжиною 2.10 м, з тестом 10-30 гр. з'явився у мене приблизно років 8 тому, а активно ловити цією снастю я почав тільки через 5 років. До цього полоскання різних приманок в річці Нерлі лише одного разу принесло успіх у вигляді окуня вагою грам 200, спійманого на вертушку Axel Aglia №4. комплекс неповноцінності, думки початківця спінінгіста, Комплекс неполноценности, мысли начинающего спиннингиста
Після кожної невдачі, і виникали ці самі питання:
1. Я ловлю не в тому місці? Де шукати хижака?
2. Ця приманка (воблер, вертушка, колебалка, твістер, виброхвост і т. Д.) Не ловить хижака?
3. Я роблю неправильну проводку приманки?
4. У цьому водоймищі немає хижої риби?
Відповідей на ці питання у мене не було.
Всі спроби домогтися стабільних позитивних результатів у спінінгової ловлі успіху не мали.
І ось прорив! У 2009 році я і троє моїх товаришів по рибалці в кінці серпня вирушили на річку Осінь в Тверську область. Серед нас був Сергій Тимонин, спінінгіст із значним досвідом, переловили і окунів, і щук, і судаків, і сомів на різних водоймах Росії. На нього і покладалося завдання навчити новачків азам лову спінінга.
Нам пощастило, потрапили на активний кльов окуня, і невелика щучка-травянка попадалася стабільно. У рибалок, які приїхали на річку раніше за нас, з'ясували, що окунь віддає перевагу вертушкам Aglia Long №1, №1 + виключно сріблястого кольору. Подальша ловля це підтвердила. На вертушки більшого розміру або іншого забарвлення клювань було в десятки разів менше, правда, на ці приманки вдавалося спокусити щуку. Хижак стояв біля берега в траві, серед кубушки та іншої рослинності. Я почав ловити з берега, благо була така можливість.
І ось відразу ж після першого закиду клювання! Сход! Другий, третій закидання в траву і окунёк в улові! Потім ще один, ще ...! Окунь сідав на всі три гачки трійника, тому сходів майже не було, не дивлячись на те, що я його через незнання підсікав. М'яка Shimanoвская палиця і моноліска диметром 0.2 мм не дозволяли мені відривати у риби слабкі губи.
(Зараз я вже розумію, що спінінг з тестом 10-30 гр. І монофіл 0.2 мм для лову окуня тим більше на обертові блешні, тим більше розміру 1, 1+ це нонсенс, але тоді інший снасті у мене просто не було.)
Через три години мій улов нараховував десяток окунів і пару щучек. За перший день риболовлі я навчився проводити обертову блешню серед трави з мінімальною кількістю зачепів, максимально прискорюючи приманку в той момент, коли вона проходила крізь густі зарості підводної рослинності. Завдяки підказкам Сергія, я навчився змінювати глибину проводки приманки, опускаючи кінчик спінінга до води або піднімаючи його над нею. Коли клювання помітно послабшали, знову ж таки, з підказки нашого «інструктора» я став використовувати проводку вертушки з короткими, до збою гри пелюстки зупинками, і хижак відреагував на це позитивно.
До вечора я вже не бездумно закидав блешню наліво і направо, а намагався знайти найбільш «уловисту» ділянку - мікрозалівчік з стирчащім з води кущем, отдельностоящую трохи далеко від берега групу рослинності, берегові поглиблення.
Коли мої умови води давали результат у вигляді окуня або щуки - мотав на вус.
До кінця третього дня риболовлі я вже відчував себе спінінгістом і впевнено став відрізняти характерні окуневі клювання від щучої. Окуня я вже не підсікав і виводив акуратніше.
Спочатку кілька разів разом з приманкою у воду відлітало і верхнє коліно спінінга. Звичка перевіряти місце стику колін ще не сформувалася. Але на щастя обійшлося без поломок.
Вдалий спінінговий старт, безумовно, позитивно позначається на подальшому вдосконаленні спінінгової техніки і тактики.
І зовсім не варто опускати руки після невдалих спроб освоєння цього способу лову риби.
Повернемося до тих питань, про які я згадав на початку статті.
1. У цьому водоймищі немає хижої риби?
Будь який спінінгіст, і я в тому числі, скаже вам, що такого просто не буває!
За рідкісним, рідкісним винятком хижак присутній практично в будь-якій річці, будь-якому озері, кар'єрі, греблі, тим не менш, не буде зайвим уточнити його наявність у місцевих рибалок або рибалок вже відвідували це місце.
Раджу вам викинути з голови всі сумніви з приводу відсутності хижака в обраному вами водоймі.
2. Я ловлю не в тому місці? Де шукати хижака?
А на це питання часто насилу знаходять відповідь і досвідчені спінінгісти.
Пошук хижака це одна з основних складових спінінгової риболовлі.
Найчастіше буває так: більше побігаєш - більше впіймаєш.
Тут вже без початкових знань, які можна почерпнути з журналів, інтернету та інших джерел інформації не обійтися.
Надалі накопичений досвід дозволить вам просто запам'ятати місця, на яких найчастіше відбувалися упіймання.
Тільки не варто розраховувати на 100% результат при кожному відвідуванні цих точок. Занадто багато факторів впливає на розподіл риби, в тому числі і хижака по водоймі. комплекс неповноцінності, думки початківця спінінгіста, Комплекс неполноценности, мысли начинающего спиннингиста
3. Ця приманка (воблер, вертушка, колебалка, твістер, виброхвост і т. д.) Не ловить хижака?
Позбутися сумнівів подібного роду досить просто.
Для початку купуйте приманки «перевірені в бою».
Накопичена статистика по вдалому використанню, наприклад воблеров або вертушок, досвідченими рибалками дозволяє бути впевненим у працездатності тієї чи іншої приманки.
Інформацію щодо конкретних моделей знову ж таки можна знайти в журналах і в інтернеті. На мою думку, краще зупинитися на принадах середньої цінової категорії (70-100 грн. Для воблеров), так як велика ймовірність того, що деякі воблери екстра-класу з кусачей ціною не будуть ефективно працювати з снастю початкового рівня, та й необхідна для цих приманок проводка з такою снастю (шнуром, котушкою) навряд чи вийде.
4. Я роблю неправильну проводку приманки?
На це питання однозначної відповіді не існує.
Можна, звичайно, протягом усього дня ловити рівномірної проводкою на вращалки, але набагато більш високих результатів можна досягти, якщо проводку максимально урізноманітнити. Поекспериментувати з розміром, формою, кольором і конструкцією блешень.
Не варто бездумно використовувати весь набір наявних у вас приманок на одній рибалці. Набагато корисніше буде, якщо ви сконцентруєтеся на принадах конкретного типу (наприклад, коливальні блешні і обертові блешні), а коли буде досягнутий позитивний результат в лові на них, перейдете, скажімо, до воблерам або джигу.
У мене досі чекають своєї черги силіконові черв'яки, та й джиговая ловля залишається білою плямою в моїй практиці. Всьому свій час.
З кожною спійманої вами рибою буде приходити розуміння того, як працюють різні приманки спінінгів, за яких умов лову, в який час року і на яких водоймах їх краще використовувати.
Не розраховуйте отримати відповіді абсолютно на всі питання, інакше риболовля для вас буде позбавлена будь-якого сенсу. Пошуки відповідей на питання виникають під час лову риби теж є неодмінною і важливою складовою рибальського мистецтва.
У своїх радах з позбавлення від «комплексу неповноцінності початківця спінінгіста» я не претендую на істину в останній інстанції, просто хотів поділитися своїми думками і відчуттями, які накопичилися за час практичних занять спінінгової ловом.
Удачи на рибалку і не забувайте відпускати спійману рибу.
Статей подібних цій написано чимало.
Але, можливо, у мене вийшло краще? (жарт).
|