Коли поїхати на рибалку, Когда поехать на рыбалку
Люди, які мало розуміють в рибалці, часто дивуються: чому в гарну погоду (в життєвому плані) завзяті рибалки, навіть професіонали сидять вдома. Або навіть навпаки: в погану погоду, на їхню думку, відправляються на рибалку, а не відсиджуються вдома. Рибалки-початківці, навіть які не позбавлені спостережливості та вміння визначати старі рибальські прикмети, часто плутаються і не розуміють залежності клювання від погоди і її умов.
Самое найбільш підходящий час для лову риби, це коли стоїть тепла, безвітряна погода.
Іноді вона може перериватися через невеликі дощі. Так само гарна погода, коли похмуро, небо затягнуте серпанком, але дощу немає. Якщо стоїть спекотна і безвітряна погода, то днем клювання багатьох видів риби зовсім відсутне, а з'являється лише на світанку або в сутінки. Перед грозою є коротке клювання, під час самої грози віно закінчується. Поновлюється віно лише після грози, якщо струмені дощу не збентежили воду. Якщо стоїть період затяжних дощів, то ловля буде можлива тільки під час припинення дощу, якщо стоїть безвітряна погода.
Коли погода постійно змінюється, клювання практично немає. Якщо ж присутній штормовий вітер в будь-якому напрямку, або різко змінюється атмосферний тиск, то риба не буде клювати. Вже давно помітили, що в будь-якому місці якщо стоїть нормальний атмосферний тиск, то ловиться риба більш ніж добре, коли тиск знижується, клювання теж стає поганим, як тільки тиск підніметься, і клювати риба буде краще.
Якщо атмосферний тиск нижче норми тримається вже кілька днів, риба до нього звикає і починається клювання, звичайно, він сильно відрізняється від того, який був при нормальному тиску. При знанні прогнозу погоди можна прийняти рішення про поїздку на рибну ловлю. Однак, варто розуміти, що прогноз погоди дається тільки для великих регонов, для того, щоб дізнатися погоду у своїй місцевості необхідно використовувати додаткову інформацію.
Прикмети ясної, безвітряної погоди:
1. -з ранку тихо, дме невеликий вітерець;
2. -закат повинен бути золотистим або рожевим, але не червоним;
3. -прохолода вночі і виступає роса на траві;
4. -нізини у вечірній і нічний час оповиті туманами;
5. -на горизонті злегка помітна серпанок;
6. -чайкі сидять на воді. Прикмети поганої погоди:
7.-постійно відбуваються скачки атмосферного тиску;
8. -Варто суха погода, на небі збираються хмари;
9. -духота і спека.
|